Spotkania networkingowe – czy naprawdę działają?

8 lut 2022 | OKIEM EKSPERTA | 0 komentarzy

Jak często słyszałaś, że networking to ściema? A może sama tak uważasz?

Często słyszymy stwierdzenia, że spotkania networkingowe nie działają, że to strata czasu… a czasami nawet wyrzucanie pieniędzy w błoto. Jednak w Czerwonej Szpilce wiemy, że jest inaczej.

Widzimy to po naszych Klubowiczkach. Ich biznesy się rozwijają, ponieważ są polecane przez wiele osób, nie tylko przez ich znajomych… ale także znajomych ich znajomych i kolejne osoby. To taki łańcuszek, a kiedy maszyna poleceń ruszy, będzie nie do zatrzymania!

Tak właśnie działa networking – nie tylko same spotkania z innymi osobami się liczą, lecz także RELACJE (ich nawiązywanie, a potem właściwe podtrzymywanie).

 

 

Dziś chcemy przedstawić Ci 5 zalet spotkań networkingowych – być może dzięki temu zmienisz podejście do nich.

 

Spotkania networkingowe to:

 

1. Wzmacnianie relacji

Często jest tak, że na spotkaniach, konferencjach lub innych eventach skupiasz się na tym, by pozyskać jak najwięcej nowych kontaktów. Zbierasz wizytówki dla samego zbierania. To duży błąd.

Tu nie liczy się ilość, a jakość. Poznaj maksymalnie trzy osoby, a po zakończonym spotkaniu networkingowym postaraj się podtrzymać tę relację. To właśnie jest podstawą budowania wzajemnego zaufania i pomagania sobie w osiąganiu celów. Aby wzmacniać relacje, musisz się angażować, regularnie dbać o kontakt i szukać możliwości wspólnego działania. W ten sposób siejesz ziarno, które wykiełkuje, gdy będziesz potrzebować pomocy w realizacji swoich własnych celów zawodowych.

2. Świeże pomysły

Spotkanie networkingowe może być dla Ciebie doskonałym źródłem nowych pomysłów i perspektyw, które możesz wykorzystać w pracy i biznesie. Wymiana informacji, doświadczeń i celów jest kluczową zaletą networkingu, ponieważ pozwala poznać nowe rozwiązania i inne punkty widzenia.

3. Budowa wizerunku

Kolejną zaletą networkingu w budowaniu kariery zawodowej jest możliwość bycia zauważonym. Regularne uczestnictwo w branżowych i społecznych eventach sprawi, że Twoja twarz stanie się rozpoznawalna. Wykorzystaj to w budowaniu swojego wizerunku jako osoby kompetentnej, godnej zaufania, oferującej przydatne informacje i rady. Przecież chcesz być postrzegana jako profesjonalistka, prawda?

4. Większe możliwości

Poznawanie nowych osób może otworzyć ci drzwi do nowych możliwości biznesowych, przyczynić się do rozwoju zawodowego i osobistego lub – po prostu – pomóc ci zdobyć dodatkową wiedzę.

Aktywny networking daje dostęp do pozyskiwania nowych partnerów biznesowych czy podwykonawców, a także realne szanse na tworzenie różnorodnych projektów z kolejnymi klientami.

5. Doradztwo i pomoc

Możliwość skorzystania z porad bardziej doświadczonych osób jest kolejną zaletą spotkań networkingowych. Omawianie wspólnych wyzwań i możliwości daje dostęp do cennych wskazówek. Niejednokrotnie znajomości zawarte podczas spotkań trwają przez miesiące i lata. Wystarczy tylko wyjść z własnej strefy komfortu i otworzyć się na nowe.

 

 

To wszystko i znacznie więcej z pewnością znajdziesz na naszych eventach Czerwona Szpilka w Mieście. Z przyjemnością obserwujemy, jak po tych kobiecych spotkaniach networkingowych zawiązują się nowe relacje biznesowe i kreatywne współprace. Dlatego mamy pewność, że spotkania networkingowe działają, jeśli tylko właściwie wykorzystasz czas i zastosujesz się do powyższych zasad.

Jeśli chcesz, możesz przekonać się o tym sama. Serdecznie zapraszamy Cię na nasze spotkania we Wrocławiu, Warszawie i Katowicach. Kliknij tutaj, zaobserwuj nasz profil facebookowy i bądź na bieżąco z wydarzeniami dla kobiet!

 

 

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”