Jak wybrać odpowiednią dla siebie wróżkę?

16 kw. 2021 | OKIEM EKSPERTA | 0 komentarzy

Czy wiesz, że korzystanie z usług wróżek  w Polsce jest niezwykle popularne w każdej grupie wiekowej, ale również o różnym statusie społecznym?

W naszym życiu bardzo często szukamy rady. Dzieje się tak, kiedy ciąży nam wizja odpowiedzialności za bardzo ważne decyzje, jakie musimy podjąć lub gdy zmagamy się z różnymi trudnościami życiowymi. Mimo, iż najczęściej otoczeni jesteśmy najbliższymi nam osobami, często chcielibyśmy, by na naszą sytuację spojrzał ktoś obiektywnie. Najlepiej jakaś osoba „z zewnątrz”. Wówczas okazuje się, że taką osobą może być … wróżka! Korzystanie z takiej formy pomocy nie jest niczym wstydliwym, choć wielu odwiedzających gabinety wróżek rzadko kiedy się do tego przyznaje. A zakres problemów, z którymi stykają się na co dzień wróżbici jest ogromy. Często pojawiają się zapytania dotyczące związków: Czy kocha? Czy nie zdradza? Czy to miłość życia? Czy rzeczywiście jest tym jedynym? Czy odwróci się zła passa w życiu, w pracy?

Dziś zapraszamy Cię do artykułu Wróżki Cesarii, która podpowie nam jak wybrać odpowiednią wróżkę. 

Czym się kierować i na co zwracać uwagę przy wyborze?

 

Jako zawodowa wróżka, tarocistka z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień pracująca z klientami, zmagającymi się z różnymi problemami, zauważam że zapotrzebowanie na usługi ezoteryczne w Polsce dynamicznie wzrasta. Obecnie stoimy przed szeregiem wyzwań, z którymi nie każdy potrafi sobie poradzić. Jak to powiedziała mi niedawno jedna z klientek: „ludzie pewnie przychodzą do Pani jak mają problemy”. Nie tylko, ale rzeczywiście, gdy w życiu ludzi zaczyna się źle układać i wiedzą, że sami sobie nie poradzą, szukają pomocy również u wróżki. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na ezoteryków, przybywa osób oferujących swoje usługi wróżebne. Wśród moich klientów istnieje przekonanie, że każdy powinien mieć jedną, przez siebie wybraną wróżkę, którą darzy zaufaniem oraz odczuwa ulgę i satysfakcję po rozmowie z nią. Podzielam ten pogląd. Wybór właściwej dla siebie wróżki jest trudny, więc dokonałam zestawienia najistotniejszych wyznaczników, które pomogą w tym wyborze.

 

 

Umiejętności

Nie ulega wątpliwości, że wróżka musi charakteryzować się wysokimi umiejętnościami w dziedzinie, jaką reprezentuje. Umiejętności wróżebne muszą być wysokie i możliwie jak najbardziej doskonałe. Warto zwrócić uwagę na okres praktyki, tj. jak długo posługuje się metodami dywinacyjnymi, jakie wymienia. W tym zawodzie mniej liczą się dokumenty, certyfikaty i dyplomy, a bardziej właśnie umiejętności. Nie istotne, czy dana wróżka ukończyła kursy, czy studia, czy też nie, ważne są umiejętności, które można nabyć bez studiów i kursów. W branży ezoterycznej działa wielu bardzo dobrych tzw. samouków, którzy wypracowali umiejętności wróżebne samodzielnie.

 

Cechy osobowe

Obok umiejętności niezwykle ważne są cechy osobowe. Niestety, fakt posiadania umiejętności, to jednak za mało, gdyż nie każdy do tego zawodu się nadaje. Tak, jak nie każdy może wykonywać zawód nauczyciela czy policjanta, tak nie każdy może być wróżbitą. Przede wszystkim niezbędna jest intuicja. Jeśli wróżka wróży z kart, to odczytuje je najczęściej intuicyjnie. Na przykład ja odczytuję Tarota intuicyjnie i łączę moją intuicję z umiejętnościami wróżebnymi. Pozwala mi to wskazywać trafnie prognozy na przyszłość, właściwie odczytywać teraźniejszość i prawdziwie wskazywać przeszłość. Zaraz za intuicją niezwykle ważna jest empatia. Ta cecha jest niezbędna, szczególnie jeśli klient zwracający się o pomoc zmaga się z trudnymi problemami. Często on bardziej potrzebuje wsparcia, zrozumienia, opieki niż prognoz wróżebnych. On musi czuć, że jego potrzeby są zauważone, a problemy ważne. Przy empatii wróżka musi mieć dystans, aby nie przenieść problemów swoich klientów do życia prywatnego. Inną ważną cechą jest dojrzałość emocjonalna, która pozwala dopasować się do każdego klienta. Każdy z nich ma swoje wymagania, inne potrzeby i z każdym rozmawia się inaczej. Wróżka musi podchodzić do każdego indywidualnie, a w tej indywidualności pomaga dojrzałość emocjonalna. Ona też pozwala traktować klienta podmiotowo, z szacunkiem i z przekonaniem, że w tym momencie jest on najważniejszy. Ostatnią cechą osobową, na jaką warto zwrócić uwagę to inteligencja. Pozwala ona właściwie interpretować przekazy z kart, których nie można na pamięć się nauczyć. Szczególnie inteligencja niezbędna jest w pracy z Tarotem, który jest naprawdę trudnym narzędziem dywinacyjnym.

 

Sprawdzalność

Sprawdzalność wróżb i przepowiedni jest również bardzo ważna. Zauważam, że dla klientów sprawdzalność jest nawet często najważniejsza. Tak jest, gdy klientowi zależy wyłącznie na trafnych przepowiedniach, to wówczas w jego oczach wysoka sprawdzalność świadczy o dobrej wróżce. Można powiedzieć, że po części tak jest, ale aby powiedzieć o bardzo dobrej wróżce, to obok wysokiej sprawdzalności musi wykazywać się właściwą postawą i mówiąc potocznie: odnajdywać się w tym zawodzie. Warto pamiętać, że wysoka sprawdzalność nie oznacza 100% sprawdzalności. Taka bowiem jest niemożliwa u nikogo. Dopuszcza się w pracy wróżki błędy i pomyłki, tak jak zdarzają się błędy w zawodzie np. lekarza, prawnika czy urzędnika. Pamiętajcie, że jesteśmy ludźmi i czasem się mylimy, jak każdy. Jeśli poziom sprawdzalności wróżki jest na poziomie 80-90% to jest naprawdę bardzo dobrze.

 
 
 
 

Doświadczenie

Doświadczenie w pracy wróżki jest równie ważne, jak jej umiejętności, cechy osobowe i sprawdzalność. Mam na myśli nie tylko doświadczenie w pracy z metodami dywinacyjnymi, w jakich wróżka specjalizuje się, ale również doświadczenie w pracy z drugim człowiekiem. Praca z klientem jest zawsze wyzwaniem, a każda rozmowa jest inna. Klienci są różni i różnie mogą reagować na komunikaty i przekaz wróżki. Jedni naprawdę potrzebują porady, inni chcą sprawdzić umiejętności wróżki, jeszcze inni chcą tylko sobie pożartować, a drudzy mogą być wysłannikami konkurencji. Intencje klientów są różne, podobnie jak ich zachowanie podczas konsultacji. Tylko bogate doświadczenie pozwoli wróżce w każdej, nawet najbardziej nieprzewidywalnej sytuacji zachować się profesjonalnie.

 
 

Wiedza i rozwój

W zawodzie ezoteryka i doradcy duchowego ważny jest samorozwój. Ezoteryka jest obszerną dziedziną nauki, której nie da się wystarczająco nauczyć. Bardzo dobra wróżka ma w sobie pokorę i świadomość potrzeby rozwoju i poszerzania swojej wiedzy. Niezbędna jest nie tylko wiedza z zakresu ezoteryki, ale i z wielu innych dziedzin nauki. Ludzie zadają różne pytania i poruszają szerokie tematy, dlatego wróżka musi być oczytana i posiadać obszerną wiedzę ogólną i szerokie zainteresowania. Podczas rozmów pojawiają się tematy z zakresy m.in. psychologii, pedagogiki, prawa, ekonomii i medycyny. Na pytania z tych tematów nie da się odpowiedzieć w formie „tak” lub „nie”. Klient oczekuje rozbudowanych odpowiedzi, a te wymagają wiedzy.

 

Osiągnięcia

Ten wyznacznik ściśle wiąże się z wiedzą i rozwojem. Osiągnięcia i dorobek zawodowy wróżki są wymiernikiem jej rozwoju osobistego i zawodowego. Warto zwrócić, więc uwagę na to, czy dana wróżka, np. pisze własne książki, wydaje produkty ezoteryczne, dzieli się swoją wiedzą prowadząc kursy itp. Tego typu działania podnoszą wartość zawodową wróżki i sprawiają, że występuje ona w roli eksperta w swojej dziedzinie. Z punktu widzenia klienta staje się ona bardziej wartościowa i wiarygodna. Aby wychodzić z czymś na przeciw ludziom, trzeba mieć zasoby, którymi są wspomniana wiedza, umiejętności i doświadczenie.

 

Wartości

Warto zwrócić uwagę, czy dana wróżka posiada podobne wartości życiowe do twoich. Ich odmienność może sprawić, że nie będziesz zadowolony z konsultacji, a i trudniej ci będzie nawiązać trwałą relację z wróżką. Jeśli są one odmienne, to profesjonalna wróżka nie powoli, aby jej wartości i osobiste poglądy, które mogą być sprzeczne z Twoimi, wpływały na wynik konsultacji. Warto zwrócić uwagę, aby w tym temacie wróżka potrafiła zachować obiektywizm i unikała dokonywania oceny, czy to twojej postawy, czy wartości, nawet jeśli są one odmienne.

 
 

Stosunek do Ciebie i innych ludzi

Niezwykle ważne jest, aby wróżka traktowała Cię podmiotowo, indywidualnie i z należytym szacunkiem. Ja zawsze w rozmowach z klientami kieruję się zasadą: traktuj innych tak, jak sama chcesz być traktowana. Moim zdaniem jest to jedna z nadrzędnych zasad wykonywania tego zawodu. Zwróć uwagę na to, jak wróżka zwraca się do ciebie, jak cię traktuje, kim w danej chwili dla niej jesteś. Warto też przyjrzeć się jej stosunkowi do innych ludzi, a szczególnie do konkurencji. Często klienci podczas konsultacji przyznają, że konsultowali się już wcześniej z inną wróżką, otrzymali inne informacje itp. Warto w tym momencie przyjrzeć się reakcji wróżki. Szacunek dla konkurencji jest w tym zawodzie niestety rzadkością. Tak naprawdę niedopuszczalne jest ocenianie, krytykowanie i wyśmiewanie innych ezoteryków. Każdy ma inny sposób pracy, korzysta z innych metod dywinacyjnych, interpretuje odczyty swoich przepowiedni inaczej, często intuicyjnie. I choć wydaje Ci się, że krytyka innych ciebie nie dotyczy, to jest to błędne myślenie, gdyż przy kolejnej konsultacji możesz i Ty zostać oceniony i skrytykowany. Byłoby to zaprzeczeniem tego zawodu.

 

Opinie

Do tego wyznacznika proponuje podchodzić bardzo ostrożnie, indywidualnie i z dystansem. Opinie wystawiane zależą od intencji nadawcy, a te są różne. Jak w każdej branży opinie nie zawsze są obiektywne i mogą odbiegać nieco od rzeczywistości. Branża ezoteryczna jest specyficzna. Wciąż polskie społeczeństwo pozostaje podzielone na zwolenników i sympatyków wszelkich wróżb i porad ezoterycznych oraz na skrajnych przeciwników. Musisz pamiętać, że nie każda zadowolona z usług wróżki osoba podzieli się swoją opinią, gdyż niektórzy po prostu się wstydzą i krępują przyznać, że korzystają z usług ezoteryków. Często też zdarzają się opinie niepochlebne, nasycone hejtem z indywidualnych uprzedzeń do działalności ezoterycznej. Taka opinia nie ma nic wspólnego z indywidualną pracą danej wróżki. Najbardziej rzetelne opinie to te od osób, które rzeczywiście skorzystały z usługi i tzw. drogą pantoflową polecają. Polecam ci poszukać w swoim otoczeniu osób, które mogą swoją ulubioną wróżkę polecić lub kieruj się wyznacznikami wyżej wymienionymi.

 

 
 
Joanna Czerny

Joanna Czerny

Wróżka Cesaria

Magister pedagogiki resocjalizacyjnej, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Doświadczona tarocistka, numerolog i doradca życiowy. Jako pierwsza i jedyna tarocistka na świecie wydała w Polsce talię kart Tarota dla osób niewidomych i słabowidzących. Na co dzień udziela konsultacji ezoterycznych i wsparcia duchowego, przy wykorzystaniu dwóch metod dywinacyjnych: kart Tarota oraz numerologii. Jest zawodowym ezoterykiem z wieloletnim doświadczeniem, dla której praca z kartami Tarota to przede wszystkim pasja i powołanie.

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

Podobne wpisy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy e-book:

 “30 pomysłów na posty: Facebook/Instagram”