Luksus niejedno ma imię. Czym jest, a czym może być?

21 lis 2021 | CZERWONA SZPILKA RADZI | 0 komentarzy

Drogie torebki, wycieczki w odległe zakątki świata, szybkie auta i wielkie apartamenty… Oto, co przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o luksusie. A czy luksusem może być spływ kajakowy po Odrze? Czy może być nim wieczór spędzony z ulubioną książką? Wierzymy, że luksus ma tyle imion, ile tylko zechcemy mu nadać i stać na niego każdą z nas.

Luksus to poczucie wyjątkowości


Zaczniemy nieco encyklopedycznie od tego, czym luksus właściwie jest. To produkt lub usługa o wysokiej jakości, wysokiej cenie, dostępne tylko dla ograniczonej grupy odbiorców. Luksus oznacza obiekt pożądania. I wiele z nas postanawia za tym pożądaniem gonić: pracujemy po godzinach, żeby kupić sobie wymarzoną parę szpilek od znanego projektanta, albo zakładamy własny biznes, by skromne M2 zamienić na przestronny apartament.

Nie ma nic złego w tym, że chcemy poczuć się wyjątkowo. Chyba, że w pościgu za luksusem zapominamy o tym, co dla nas ważne… A coraz częściej ważny staje się spokój, możliwość wyrwania się z codziennych obowiązków wprost w leśną głuszę albo długa, relaksująca kąpiel, krótko mówiąc – czas dla siebie.

Luksus to wolność wyboru


Wierzymy, że luksus wiąże się przede wszystkim z naszym podejściem, a niekoniecznie z metką. Gdy świadomie znajdujemy czas na swoją pasję – oto luksus, na który nie każdego stać. Gdy wybieramy długi spacer zamiast stania w korkach i czujemy się z tym cudownie, to też luksus. I gdy z kieliszkiem wina i fajnym filmem spędzamy  sobotni wieczór w łóżku…

W sytuacji, gdy tylko Ty decydujesz o swoich priorytetach, możesz wszystko. Jednak taki luksus nie przychodzi sam, trzeba dać mu szansę i nauczyć się tak porządkować życie, by zrobić w nim miejsce dla tego, co dla nas ważne.

Luksus to styl życia

Czy musisz mieć dużo pieniędzy, by żyć luksusowo? Nie, ale możesz. Czy musisz być przedsiębiorcą? Nie, ale możesz. Czy musisz jeździć po świecie, spędzać czas na jachcie i mieszkać w willi z basenem? Nie, ale możesz. Luksus to wolność wyboru – i sztuka, o której zdarza nam się zapominać.

Mamy nadzieję, że właśnie przypominasz sobie, czego naprawdę pragniesz, a wieczorem zrobisz dla siebie coś naprawdę luksusowego. Jeśli już dziś zaczniesz zmieniać swój styl życia, niedługo stanie się to dla Ciebie przyjemną codziennością.

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

Podobne wpisy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *