Społeczność ambitnych kobiet a sukces w biznesie

14 lis 2021 | CZERWONA SZPILKA RADZI | 0 komentarzy

W zależności od branży w jakiej pracujemy, w naszym otoczeniu jest więcej kobiet lub mężczyzn. Jaki ma to wpływ na nasz rozwój i ścieżkę kariery? Czy ma w ogóle jakiś wpływ?

Naukowcy z dwóch amerykańskich uniwersytetów – Uniwersytetu Notre Dame w stanie Indiana oraz Uniwersytetu Northwestern w stanie Illinois postanowili przeanalizować kontakty biznesowe i przebadali ponad 700 osób. Wynik badania był zaskakujący i zdecydowanie zaprzeczył stereotypowi mówiącemu, że kobieta kobiecie jest wrogiem.

Analiza relacji biznesowych pań na wyższych stanowiskach pokazała, że aż 75% z nich miała w swoim bezpośrednim otoczeniu kobiety, które również odnosiły sukcesy. Ważne okazało się również to, że nie były to tylko powierzchowne relacje nawiązane w mediach społecznościowych, lecz długotrwałe znajomości.

Ciekawym i ważnym w tej kwestii wynikiem badań było to, że kobiety, które pośród swoich znajomych miały podobną liczbę kobiet i mężczyzn lub przeważającą liczbę mężczyzn o wiele rzadziej awansowały. Jeśli zaś chodzi o mężczyzn, struktura siatki ich kontaktów nie ma wpływu na ścieżkę ich kariery.

Kobiece relacje w biznesie

Skąd bierze się siła kobiecej relacji? Oczywiście odpowiedź leży w naszym mózgu. Jest udowodnione, że przyjaźń między kobietami uwalnia oksytocynę, czyli hormon, który w dużym stopniu odpowiada za nasze potrzeby przywiązania i bliskości. Jest to pozytywna reakcja dla naszego organizmu.

Oznacza to, że kobiece relacje wywołują w naszym organizmie tylko dobre zachowania i dają możliwość poprawy nastroju, chęci rozwoju oraz co najważniejsze –  siłę i szansę na nowe, wyższe stanowiska.

Mądra kobieta wie, gdzie szukać wsparcia

Wie, że stawiając pierwsze kroki w biznesie, rozwijając istniejący już biznes lub dopiero o nim marząc – nie musi uczyć się na własnych błędach.
Wie, że czas to pieniądz i szkoda tracić lata na wyważanie otwartych drzwi.
Wie, że nie warto zużywać energii na przecieranie ścieżek, by dojść tam, gdzie inne kobiety dawno są i chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W czym kobieta jest mistrzynią?

– Kobieta potrafi doskonale liczyć.
– Wie, że nie musi liczyć wyłącznie na siebie.
– Wie, że pomoc kobiet, które zaszły dalej od niej, jest BEZCENNA!

Czerwona Szpilka i kobieca motywacja

Stworzyłyśmy wyjątkowy Klub Czerwonej Szpilki.

 Miejsce dla kobiet aktywnych i przedsiębiorczych. Miejsce dla kobiet, które każdego dnia chcą sięgać po więcej. 

Miejsce dla kobiet takich jak Ty.
Klub Czerwonej Szpilki to miejsce bez granic. Dosłownie. Nie ogranicza nas wiek ani miejsce zamieszkania. Również nasza wyobraźnia nie podlega żadnym limitom! Tylko razem stanowimy ogromny potencjał.

Każda z nas jest inna prawie pod każdym względem, ale w Klubie Czerwonej Szpilki posiadamy wspólny mianownik: Jesteśmy kobietami, które chcą w swoim życiu sięgać po więcej! Współpracujemy, wspieramy się, rozwijamy, promujemy, inspirujemy, dzielimy doświadczeniem. Trudne czasy dla biznesu są dla nas wyzwaniem, a nie ograniczeniem.

Z Klubem Czerwonej Szpilki każdy czas to dobry czas dla biznesu. Gdy płyniesz samotną łódką, trudniej utrzymać kierunek. Łatwiej się poddać wiatrom. Wchodząc na pokład kobiet mających doświadczenie w biznesie – zyskujesz mocny grunt pod stopami. My, kobiety, mamy świadomość instynktu stadnego. Plemienia. Siły kobiet, która buduje. Mówi się, że jesteś wypadkową pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu.

Dlatego powstał Klub Czerwonej Szpilki, by kobiety, które osiągnęły sukces, mogły wspierać inne w tym procesie. Byśmy mogły dzielić się najwyższym poziomem wiedzy, pozytywnych wibracji i zwykłej kobiecej solidarności. Dzieląc się doświadczeniem – pomnażamy nasze sukcesy. Przeżywając trudne chwile – możemy liczyć na wsparcie.

Chcesz poznać nas bliżej, przyjdź na najbliższe spotkanie. Śledź naszego Facebooka i bądź z nami na bieżąco.

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

Podobne wpisy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *