Największy luksus XXI wieku? Czas dla siebie!

12 cze 2020 | OKIEM EKSPERTA | 0 komentarzy

Jesteś kobietą, która sięga po więcej. Realizujesz dziesiątki projektów, rozwijasz swoje pasje, a po godzinach biegasz z dziećmi na zajęcia dodatkowe i robisz mężowi śniadanie do pracy. Masz czas dla każdego… ale czy masz czas dla siebie? Dziś niełatwo o ten luksus, ale jesteśmy przekonane, że bardzo na niego zasługujesz. I że bardzo go potrzebujesz.

Żyjemy w wieku, w którym z każdej strony ktoś mówi nam, jak mamy żyć. Panuje kult zajętości – im bardziej jesteś zajęta, tym większy sukces przypisują Ci inni. A im więcej robisz dla innych – tym lepiej wpisujesz się w obraz idealnej kobiety z okładki czasopisma. Bardzo łatwo dać się wtłoczyć w ten schemat, bo presja jest ogromna… Świat oczekuje od nas, że będziemy ambitne, przedsiębiorcze, zorganizowane, idealne w domu i idealne w pracy, o doskonałych sylwetkach, zawsze pomalowanych paznokciach i z pięcioma dyplomami studiów wyższych. Stop! A gdzie w tym wszystkich jesteśmy MY? Gdzie nasze marzenia, potrzeby, gdzie czas na to, by po prostu być?

Brak czasu ma poważne konsekwencje

To właśnie dlatego mówi się, że czas dla siebie jest towarem luksusowym – bo tak trudno go wyłuskać spośród wielu zobowiązań i ambicji. A jednak brak chwili dla siebie niesie poważne konsekwencje, o których nie myślimy, biegnąc z jednego spotkania na drugie i pracując po nocach nad nowym projektem… Co się dzieje, gdy nie spędzasz czasu sama ze sobą?

  • Jesteś fizycznie zmęczona
  • Masz zły nastrój
  • Zaczynasz postrzegać swoje życie jako porażkę
  • Czujesz się niedoceniona
  • Zaczyna dokuczać Ci zdrowie

Brzmi strasznie, prawda? Jeśli właśnie z niepokojem marszczysz czoło, to zrozum, że czas dla siebie to wcale nie egoistyczna zachcianka. To konieczność, którą coraz częściej odkładamy na wieczne nigdy.

Ucisz krytyków

Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz wzięłaś długą kąpiel przy lampce wina i z książką w ręku? Kiedy poszłaś na długi spacer do okolicznego lasu, zostawiając telefon w domu? Kiedy z przyjemnością spędziłaś 3 godziny w kuchni, by przygotować swój ulubiony posiłek, który przypomina Ci o podróży życia? A kiedy usiadłaś z dzieciakami przy stole, wspólnie rysując i po prostu ciesząc się swoim towarzystwem?

Chciałybyśmy  uświadomić Ci, że choć realizowanie swoich przeróżnych celów jest ważne i wartościowe, to równie cenny jest czas spędzony na przyjemnościach. Nie daj sobie wmówić, że jeśli rezygnujesz np. z pracy po godzinach w piątkowy wieczór, to czyni Cię leniwą albo niekompetentną. I co najważniejsze – ucisz wewnętrznego krytyka, który szepcze Ci cicho, że musisz dać z siebie 110%, a potem jeszcze więcej, i jeszcze… Jesteś tylko jedna. Masz tylko jedno życie i prawo, by wykorzystać je po swojemu.

Zastanów się nad tym, czy potrafisz zdecydować się na luksus przeznaczenia czasu dla siebie. Czy potrafisz odpuścić, odetchnąć i po prostu być?

Życie w rytmie slow


Moda na slow life to jeden z najlepszych trendów, jaki nam się ostatnio przytrafił. Gorąco polecamy Ci, abyś przyjrzała się jego założeniom. To recepta na to wieczne zabieganie i kalendarz wypełniony po brzegi. 

Slow life opiera się na uważności. To świadomość tego, co dzieje się w Twoim wnętrzu – Twoich priorytetów i potrzeb, marzeń i wartości. Gdy zaczynasz przyglądać się temu, co jest dla Ciebie naprawdę ważne, zaczynasz zwalniać. Rezygnujesz z rzeczy i działań, które nagle okazują się zupełnie niepotrzebne, a odkrywasz luksus mądrego zarządzania własną energią. Dzięki slow life otwierasz przed sobą wybór i zyskujesz kontrolę nad tym, jak spędzasz czas. Bo wbrew pozorom wcale nie jest tak, że musisz pędzić przed siebie, żeby świat Ci nie uciekł. Czasami możesz się zatrzymać – jeśli masz na to ochotę.

Zainteresowała Cię idea slow life? Przeczytaj ten obszerny artykuł poświęcony popularnej koncepcji na życie.

 

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”