Stwórz profil idealnego kandydata do Twojego zespołu

17 paź 2021 | OKIEM EKSPERTA | 0 komentarzy

Zdarzyło Ci się zatrudnić nową osobę, by wkrótce przekonać się, że to była błędna decyzja? Wiesz, że koszt błędnie zatrudnionego pracownika sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych i paraliżuje Cię strach przed złym wyborem? 
Marzysz o umiejętności „przeskanowania” mocnych stron i potencjału kandydata do pracy już na etapie rekrutacji?

Jaki spokój towarzyszyłby procesowi zatrudniania, gdybyś miała pewność, że dana osoba spełni Twoje oczekiwania i będzie wsparciem w konkretnych etapach projektów wdrażanych w firmie?

Pierwszym krokiem do zbudowania efektywnego zespołu jest skuteczna rekrutacja.


Jest to jeden z najtrudniejszych etapów a uniknięcie błędów rekrutacyjnych pozwala na zaoszczędzenie zarówno czasu jak i pieniędzy.

Na początku swojej pracy w roli managera wydawało mi się, że idealni pracownicy to tacy, którzy są podobni do mnie, którzy myślą w podobny sposób i w podobny sposób działają. Wtedy łatwiej będzie Nam się komunikować i realizować wspólne cele. To był mój błąd. Dziś wiem, że największy potencjał tkwi w ludziach, którzy mają różnorodny Styl Myślenia i Styl Działania. Każda zatrudniona osoba powinna wnosić nowe cechy do Twojego zespołu. Doświadczenie i wiedzę można uzupełnić, postawę, na która między innymi składają się cechy wrodzone lub nabyte, dużo trudniej zmienić. Jeśli budujesz zespół zachęcam Cię do skorzystania z narzędzi psychometrycznych, których dostępnych na rynku jest wiele.

Jako Certyfikowany Trener Fris® pomagam w budowaniu zespołu, za pomocą tego narzędzia, diagnozując najpierw Styl Myślenia i Działania managera a następnie Styl Myślenia i Działania wybranych kandydatów. Dzięki temu managerowie, z którymi współpracuje zatrudniają osoby, które ich uzupełniają.

Być może z ludźmi podobnymi do Ciebie będzie Ci łatwiej współpracować, ale z ludźmi różnymi od siebie zajdziesz dużo dalej. Możliwość właściwego podziału zadań, w zgodzie z kompetencjami i predyspozycjami na wszystkich etapach wdrażanych projektów, pozwoli Ci uzyskać maksymalną efektywność. Warto stworzyć taką mapę zespołu zanim zaczniesz zapraszać ludzi do Twojego biznesu.

Korzystając z narzędzi diagnozujących unikniesz stresu związanego z zatrudnianiem niewłaściwych osób.

 


Masz profil pracownika idealnego, który ma cechy podobne do Ciebie i porozumiecie się bez słów? Tworzenie swoich kopii w zespole kusi ze względu na łatwość komunikacji. Tylko Twoim celem nie jest pracować lżej a mądrzej. Zatrudniaj ludzi różnych od siebie. Zamiast tworzyć profil pracownika idealnego stwórz profil pracownika uzupełniającego Twój Styl Myślenia.

Odpowiedz sobie na pytania:

  • Jakie zadania zostawiam na później?
  • Co przychodzi mi z trudnością?
  • Co powoduje moją frustrację?
  • W jakich momentach czuję największe wyczerpanie energetyczne?

Jeśli jesteś Wizjonerem, który wszystko widzi z lotu ptaka, potrzebujesz Zawodników do realizacji pomysłów i Badacza do opracowania szczegółów. Jeśli jesteś Badaczem najchętniej pracującym w ciszy i analiza tabelek to Twoje Flow a nie nawiązywanie relacji z potencjalnymi klientami koniecznie zatrudnij Partnera, dla którego aktywna komunikacja to absolutnie naturalne środowisko.

Mamy aż czternaście możliwych kombinacji stylu działania. Zawsze mamy jakąś strefę unikania i obszar, w którym Nasz mózg w szalonym tempie zżera glukozę i czujemy się wyczerpani. Obszar, do którego realizacji powinniśmy zatrudniać ludzi. Nie delegując ich jesteś sama hamulcem dla swojego biznesu.

Żaneta Kajs

Żaneta Kajs

certyfikowany trener FRIS®

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”