Na co kobiety sukcesu nie tracą czasu? Poznaj 10 zasad

7 mar 2021 | OKIEM EKSPERTA | 0 komentarzy

Pragniemy odnosić sukcesy w życiu, realizować swoje cele, ale czasem tracimy czas na robienie rzeczy, które wcale nas do sukcesu nie przybliżają, a niekiedy wręcz od niego oddalają. Kiedy już sobie uświadomimy ten fakt, na ogół jesteśmy w stanie przemianować swoje nawyki tak, że nagle dostajemy niesłychanego przyśpieszenia na drodze do sukcesu.

Na co kobiety sukcesu nie tracą czasu?

1. Nie martwią się rzeczami, na które nie mają wpływu.

Wiedzą, że zamartwianie się prowadzi życie donikąd szczególnie, gdy nie można nic zrobić w danej sytuacji. Wiele kobiet ma tendencję do zamartwiania się nie tylko teraźniejszością, np. swoim wiekiem czy pogodą, ale i przeszłością np. wydarzeniami sprzed pięciu lat, a także przyszłością. Żadna z tych form skupienia nie przyniesie im korzyści, a z pewnością wywoła niepotrzebny stres i frustrację, które zablokują ich intelektualną maszynerię.
„Możesz się martwić zanim obstawisz, ale nie po tym, jak koło poszło w ruch”. Analizuj, sprawdzaj, testuj, martw się i stresuj o wynik podczas planowania i podejmowania decyzji, ale kiedy podchodzisz do działania uwolnij się całkowicie od troski, kości zostały rzucone. Nie trać czasu ani energii na rzeczy, na które nie masz wpływu.

2. Nie idą przez dzień bez konkretnego planu.

Zawsze wiedzą, jakie zadania w ciągu dnia powinny zrealizować. Kobiety sukcesu wiedzą, czego chcą, znają swoje cele długoterminowe, ale i te małe, do osiągania każdego dnia. Lista zadań pomaga im skoncentrować się na priorytetach. Na koniec dnia zawsze wiedzą, w jakim punkcie swojej podróży się znajdują. Spisuj sobie zadania na każdy dzień, pamiętaj, aby nie było ich zbyt wiele, w zależności od ich „wagi” staraj się, aby priorytetów do wykonania nie było więcej niż 3 na dany dzień.
„Musisz zaplanować zwycięstwo, przygotować się do zwycięstwa i dopiero wtedy możesz oczekiwać zwycięstwa”. (Zig Ziglar)

3. Nie tracą czasu na negatywnych ludzi.

Mówi się, że jesteśmy średnią pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. Jeśli więc chcesz osiągać najlepsze wyniki, otaczaj się najlepszymi ludźmi.
Uwolnij się od toksycznej energii, nie pozwól, aby sabotowała Twoją motywację.
„Życie większości ludzi jest bezpośrednim odzwierciedleniem ich grup koleżeńskich” Anthony Robins

4. Nie roztrząsają swoich błędów.

Błąd jest nieodłącznym elementem życia. Dlatego ołówki mają gumki.
Każdy popełnia błędy, a im bardziej jesteś aktywna, tym większe szanse na ich popełnienie. Sukces polega na umiejętności wyciągania lekcji i nie powtarzania tych samych błędów kolejny raz. Pamiętaj, czego się nauczyłaś i zaplanuj nową strategię na swoje życie.

5. Nie stawiają siebie poza listą priorytetów.

Wielokrotnie zrezygnujesz z odpoczynku, relaksu, czasu spędzonego z bliskimi, żeby wykonać zadania, które wpisałaś na swoją listę priorytetów. Ale aby osiągnąć swoje długofalowe cele musisz wpisać SIEBIE na swoją najważniejszą listę zadań, to się nazywa ekologia sukcesu.
Staraj się zaczynać albo kończyć dzień robiąc rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność – rób to, co dla Ciebie dobre, co kochasz. Dzięki temu poczujesz się szczęśliwa, gdy będziesz musiała skoncentrować się trudnych zadaniach w ciągu dnia.
Umów się ze sobą na spotkanie, wpisz je do terminarza i nie odwołuj! Traktuj siebie jak swojego najlepszego klienta.

6. Nie tracą czasu na media społecznościowe.

Facebook, Twitter, Instagram itp. stały się częścią życia społecznego większości z nas, ale jeśli nie będziesz kontrolować czasu, jaki im poświęcasz, godziny będą uciekały ci przez palce, a wraz z nimi Twoje cele.
Jeśli nie możesz „żyć” bez Facebooka, rozpoczynając kolejne serfowanie nastaw sobie budzik i kontroluj czas. Możesz też wykorzystywać media społecznościowe jak nagrodę za dobrze wykonane i zakończone zadanie.

Bądź gotowa popełnić parę błędów i trochę pocierpieć, aby osiągnąć to, czego pragniesz. 
Nie trać czasu na rzeczy, na które nie masz wpływu.
Dbaj o siebie i swoje otoczenie.

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”