Jaki styl zarządzania jest najefektywniejszy?

2 paź 2021 | OKIEM EKSPERTA | 0 komentarzy

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jaki jest idealny styl zarządzania. Jakie cechy powinien mieć skuteczny lider i w jaki sposób się komunikować.
Przez kilkanaście lat pracy w roli managera również szukałam odpowiedzi na to pytanie obserwując swoich szefów oraz inne osoby zajmujące kierownicze stanowiska. Odkryłam, że to nie styl zarządzania decyduje o tym czy jestem skutecznym szefem, tylko to na ile jestem świadoma swojego stylu pracy.

Najefektywniejszy styl zarządzania to świadomy styl zarządzania.

Wiedza o tym, co przychodzi mi z łatwością, jakie są moje mocne strony a jakie zagrożenia wynikające z mojego Stylu Myślenia i Działania, pozwala na kształtowanie świadomości szefa a jednocześnie daje narzędzie kontroli zarówno plusów jak i minusów wynikających z mojego stylu pracy.

Ja jestem szefem Wizjonerem Idealistą.

Moje mocne strony to kreatywność i nieszablonowe myślenie, pomysłowość i oryginalne koncepcje. Mój zespół nigdy się nie nudził, zawsze miałam pomysły na znalezienie nowych klientów. Nie ograniczam swoich poglądów, działania, myślenia. We wszystkim, co robię najważniejsze są dla mnie relacje. Jestem zorientowana na człowieka a nie na zadanie. Dlatego pracując w korporacji uwielbiałam szkolić i wspierać ludzi w rozwoju, wyzwaniem było dla mnie rozliczanie ich z wyników. Podchodzę do spraw intuicyjnie i z wyczuciem. Skupiam się, na jakości, spójności i harmonii. To przejawiało się w dbałości, o jakość obsługi klienta na możliwie najwyższym poziomie i wysokich ocenach w badaniach Mystery Shopper. Łatwo się inspiruję, więc moim działaniom może towarzyszyć chaos oraz tendencja do rozpoczynania kilku projektów naraz. Wiem o tym i cały czas nad tym pracuje. Zazwyczaj nieskutecznie, kiedy pojawiają się naprawdę inspirujące projekty nie potrafię sobie ich odmówić ☺

A Ty zastanawiałaś się kiedyś, jaki masz Styl Myślenia i jak przekłada się to na sposób, w jaki zarządzasz zespołem?

Odkąd poznałam narzędzie FRIS® mam poczucie, że posiadłam jakąś wiedzę tajemną. Dzięki niej zaakceptowałam siebie, zrozumiałam, dlaczego podejmuję takie, a nie inne wybory, zaczęłam wzmacniać swoje mocne strony i panować nad ograniczeniami. I tego właśnie uczę właścicielki biznesów. Dzięki temu łatwiej im zatrudniać pracowników, prowadzić spotkania, przydzielać zadania związane z realizacją projektów biznesowych, a także godzić wszystkie role: szefa, mamy, partnerki i kobiety. Znajomość własnego Stylu Myślenia i Stylu Działania pozwala zarządzać sobą we wszystkich obszarach życia.

Czym jest, zatem ten tajemniczy FRIS®?

FRIS® to nowe narzędzie diagnostyczno-rozwojowe, które trafnie określa i opisuje Twój naturalny sposób myślenia oraz działania. Pokazuje, jak najlepiej wykorzystać naturalne predyspozycje – w pracy, w relacjach, w rozwoju osobistym.

Poniżej opis 4 Stylów Myślenia wg metodologii FRIS®. Sprawdź, który pasuje do Ciebie!

Szef Zawodnik
Jego najcenniejszą walutą jest czas. Zmierza prosto do celu. Upraszcza wszystkie problemy do minimum, aby je jak najszybciej rozwiązać. Najsilniej angażuje się w pracę, której skuteczność można zmierzyć szybkością i liczbą osiągniętych celów. Jego dominującą perspektywą są FAKTY. Najwyższą satysfakcję uzyskuje, gdy aktywnie staje przed wyzwaniem i pokonuje trudności, wykorzystując logikę i doświadczenie.

Szef Wizjoner
Jego rzeczywistość to świat nieskończonych alternatyw i rozwiązań. Ma tysiąc pomysłów na minutę. W Jego świecie wszystko jest możliwe. Jego dominującą perspektywą są IDEE, a największą satysfakcję z pracy odczuwa wtedy, gdy zajmuje się czymś nowym, do tej pory niezbadanym. Najsilniej angażuje się, gdy podąża za swoją wizją, tworzy strategie, wdraża zmiany. Osiąga „stan uskrzydlenia”, kiedy wykracza poza to, co znane i oczywiste.

Szef Partner
Wspierający, wrażliwy, zaangażowany. Podejmuje decyzje, biorąc pod uwagę relacje z ludźmi. Bardziej ufa intuicji niż faktom. Dla „dobra sprawy” potrafi dążyć do kompromisu. Jego dominującą perspektywą są RELACJE. Najsilniej angażuje się w pracę, której cel ma dla Niego wymiar osobisty, a największą satysfakcję przynoszą mu wartościowe i głębokie kontakty międzyludzkie. Harmonijna współpraca, współodczuwanie i wsparcie to dla Niego środowisko pełnego zaangażowania.

Szef Badacz
Podejmowanie decyzji jest dla Niego procesem bardzo złożonym. On wie, ile rzeczy trzeba wziąć pod uwagę, ile przemyśleć, zaplanować… Spostrzegawczość, wnikliwość, dbałość o szczegóły to cechy, za które jest ceniony. Satysfakcję osiąga wtedy, gdy udoskonala obecne lub opracowuje optymalne rozwiązanie. Jego misją jest przekształcanie chaosu w system, aby uczynić go zrozumiałym i spójnym.

Zainteresowana? Świetnie! Bo to nie koniec szpilkowej wiedzy na temat tego narzędzia. Niedługo kolejna porcja frisowej wiedzy. A jeśli już dziś chcesz zobaczyć jak wygląda analiza SWOT Stylu Myślenia pobierz przykładowy katalog FRIS.

Biorąc pod uwagę jak ważna jest skuteczna komunikacja w życiu zawodowym, zapraszam Cię na BEZPŁATNY  warsztat:  “Poznaj style myślenia szefa, a Twoja komunikacja będzie efektywniejsza”.

❓Gdzie: Online
❓Kiedy: 20 październik 2021, godz. 19:30
❓ Ile płacę: Nic, warsztaty są bezpłatne

Żaneta Kajs

Żaneta Kajs

certyfikowany trener FRIS®

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”