Przygotowanie skóry na lato. Jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej?

19 czerwiec 2021 | CZERWONA SZPILKA RADZI | 0 komentarzy

Dbanie o siebie w dzisiejszych czasach ma fundamentalne znaczenie dla  zdrowia, piękna i dobrego samopoczucia. Jest też bardzo ważnym elementem postrzegania nas przez innych ludzi. Wiek, stres, styl życia wpływają na nasz wygląd. Któż z nas nie chciałby zachować  na dłużej gładkiej, jędrnej i pełnej blasku skóry? Teraz to możliwe dzięki najnowszym osiągnięciom medycyny estetycznej. Coraz więcej polskich kobiet i mężczyzn korzysta z dobrodziejstw medycyny estetycznej, a sama medycyna estetyczna odbiega od stereotypowego poglądu o sztucznym i przerysowanym efekcie.

Technologia w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem gwarancją bezpieczeństwa pacjenta

 Współczesna medycyna estetycznej oferuje bardzo szeroki i kompleksowy zakres zabiegów związanych ze skórą, zarówno twarzy jak i całego ciała. W przypadku mniej inwazyjnych zabiegów pacjenci mogą skorzystać z zabiegów poprawiających wygląd pacjenta, ale też z zabiegów, profilaktycznych, przeciwstarzeniowych. Alternatywą dla osób, które obawiają się interwencji chirurgicznych jest np. odmładzanie dzięki technologii HIFU (tzw. lifting bez skalpela). Wśród szerokiej oferty zabiegów inwazyjnych są dostępne na rynku np. liczne wypełniacze z hydroksyapatytem wapnia, kwasem polimlekowym, nici PDO, które zagęszczają pięknie skórę.

Przygotowanie skóry na lato – bezpiecznie i skutecznie

Mezoterapia

Mezoterapia to sprzymierzeniec w walce o jędrną i napiętą skórę twarzy. Jest profesjonalnym zabiegiem, który od ponad 30 lat z powodzeniem wykonują lekarze na całym świecie. Mezoterapia polega na dostarczeniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy czy mikroelementy.

Podanie „koktajlu witaminowego” odbywa się za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły,  dzięki temu składniki aktywne podawane są od razu bezpośredni do miejsc, które tego potrzebują. Efektem zabiegu jest odmłodzona skóra, wygładzone zmarszczki, redukcja przebarwień.

Osocze bogatopłytkowe

W ostatnim czasie coraz więcej słyszymy o zabiegach autoregeneracji. Nowoczesna medycyna estetyczna  wykorzystuje substancje odpowiedzialne za stymulację procesów naprawczych, naturalnie występujących w naszym organizmie. Osocze bogatopłytkowe (tzw. wampirzy lifting) jest właśnie sprawcą całego zamieszania.

Osocze bogatopłytkowe to materiał pozyskiwany z krwi pacjenta, odwirowany a następnie podany w odpowiedni sposób inicjuje szereg pożądanych mechanizmów stymulacji. Preparat bogaty w czynniki wzrostu, które regenerują , goją i odbudowują. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to doskonałe rozwiązanie dla osób narażonych na wszelkie alergie i nietolerancje po zastosowaniu preparatów zewnątrzpochodnych. Mając broń jaką jest medycyna estetyczna  potrafimy skutecznie walczyć  i przeciwdziałać procesom starzenia się naszej skóry, zachowując naturalny wygląd twarzy.

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

Podobne wpisy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *