Inteligencja emocjonalna – czym jest i jak używać jej w codziennym życiu?

15 lt. 2019 | Bez kategorii | 0 komentarzy

W codziennym życiu nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duża role odgrywają emocje. Ich obecność jest dla nas naturalna. Czy wiesz, że możesz wykorzystywać wiedzę o własnych emocjach w codziennym życiu? Świadomość i wiedza czym jest inteligencja emocjonalna, pozwoli Ci rozwinąć się jako rodzic, partner czy kierownik. Tą ważną ścieżką samorozwoju podążali najwięksi przywódcy, ludzie biznesu, politycy czy nawet gwiazdy popkultury!

Czy wyobrażasz sobie nie czuć radości, smutku, miłości do partnera czy złości na szefa? Zastanów się, jak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy nie mieli żadnych uczuć. Straszna wizja, prawda? Już wiele lat temu naukowo udowodnione zostało, że człowiek nie byłby w stanie żyć bez uczuć, Nie tylko upośledziłoby to jego funkcjonowanie w społeczeństwie ale również znacznie pogorszyłoby stan psychiczny.

Inteligencja emocjonalna to termin stworzony przez Daniela Golemana. Jej świadomość wpływa na to, jak radzimy sobie z konsekwencjami zachowania swojego, innych czy jakie podejmujemy decyzje. Goleman pisze: „Można ją opisać jako kompetencje osobiste i społeczne. Na kompetencje osobiste składa się zdolność do rozumienia swoich emocji i zarządzania nimi, a na kompetencje społeczne: umiejętność obserwowania i rozumienia uczuć innych osób i korzystania z tej wiedzy w kontaktach z nimi”.

Przykłady sytuacji, w których przyda Ci się świadomość własnych emocji i zarządzanie nimi, spotkasz codziennie. To trudne sytuacje jak zawiść koleżanek, kłótnia z partnerem czy niesubordynacja dziecka. Każda z takich chwil, która dotychczas sprawiała, że przysłowiowo „krew Cię zalewa” możesz teraz opanować. Metodą na to jest opanowanie świadomości inteligencji emocjonalnej. Zapanowanie nad swoimi uczuciami pozwoli Ci również wewnętrznie się wyciszyć oraz pozwoli bardziej świadomie podejmować decyzje w stresie. Da Ci poczucie, że jesteś Panią swojego losu. Bo przecież jesteś nią, prawda?

Jeżeli interesuje Cię temat inteligencji emocjonalnej i widzisz w niej korzyści dla siebie — nie czekaj! Zacznij rozwijać się już dziś! Ćwicz swoje emocje i bądź spokojniejsza i szczęśliwsza dzięki samej sobie. Skorzystaj z niepowtarzalnej okazji i spotkaj się z kobietami pełnymi energii, przedsiębiorczymi i zarządzającymi swoimi firmami. One też będą się uczyć razem z Tobą!

 

 

 

 

Magdalena Szewczuk

Magdalena Szewczuk

CEO Czerwonej Szpilki

Od 2002 roku pracuję z kobietami i dla kobiet. Zaczynałam jako konsultantka kosmetyczna, a dziś z dumą przedstawiam się jako Diamentowy Dyrektor Generalny Betterware oraz CEO Czerwonej Szpilki.

W trakcie mojej dotychczasowej kariery nauczyłam się, że najlepsze efekty przynosi działanie z pasją. Dlatego na co dzień inspiruję i zachęcam kobiety do spełniania marzeń – właśnie to daje mi najwięcej satysfakcji. Pomagam im budować pewność siebie, rozwijać kreatywność i realizować własny potencjał, a wszystko po to, by mogły żyć pełnią życia. Organizuję wydarzenia dla kobiet, buduje Klub kobiet przedsiębiorczych. Cały czas również szukam kobiet, które chcą od życia czegoś więcej. Szukają możliwości,są otwarte i gotowe podjąć zupełnie nowe działania.

https://www.facebook.com/groups/czerwonaszpilka/

https://www.instagram.com/magdalenaszewczuk/

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

Podobne wpisy
Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *