Kto zna kogo – networking jako filar Twojego sukcesu

25 sie 2022 | OKIEM EKSPERTA | 0 komentarzy

  1. Buduj sieć znajomych biznesowych online i offline!
  2. Dlaczego networking jest w naszym życiu bardzo ważny i co możemy zyskać otwierając się na innych?
  3. Jakie są dla Ciebie korzyści związane z regularnym networkingiem?
  4. Podsumowanie TOP 9 plusów, jakie daje nam networking?

 

Buduj sieć znajomych biznesowych online i offline!

Skuteczne budowanie sieci znajomych i nowych kontaktów biznesowych, możemy realizować zarówno online, jak i offline. Po pandemii i wszelkich obostrzeniach, związanych z odwoływaniem eventów i braku spotkań w dużych grupach osób – każda z Was na pewno jest bardzo stęskniona za naturalnymi spotkaniami ,,twarzą w twarz”. To właśnie na nich można zobaczyć drugą osobę, jej mimikę, postawę, osobowość, uśmiech.

Wiele osób prowadzących biznes, wciąż nie zdaje sobie sprawy z ogromnej mocy, jaką niesie sobą owocny networking.

Warto aktywnie uczestniczyć w spotkaniach w całej Polsce, poznając kobiety i liderki biznesu z wielu różnych branż. Nie możemy również zapomnieć o spójności budowania marki osobistej i zadbania o networking online.

Bardzo skuteczny w tych działaniach okazuje się profil osobisty na kanale LinkedIn. To na nim biznesowo reprezentujemy swoim doświadczeniem firmę, w której pracujemy. Warto na LinkedIn zadbać o profesjonalny profil zawodowy, wyraźne zdjęcie i potwierdzenia wielu umiejętności. Zapraszając do grona znajomych naszych potencjalnych klientów i osoby działające w tej samej branży co my, poszerzamy grono kontaktów biznesowych i jesteśmy na bieżąco w stanie śledzić i monitorować nowinki i trendy branżowe. Do tego jesteśmy autentyczne i lepiej inni nas pamiętają, dążąc do spotkania osobistego.

W social mediach istnieje mnóstwo grup tematycznych do których możemy także dołączyć, jako aktywny uczestnik. Przykładowo jeżeli interesujemy się branżą e-commerce lub każdą inną, warto wyszukać grupy po słowach kluczowych. Na grupie możemy zaprezentować zakres naszych usług, zamieścić linki do produktów i dać się lepiej poznać. Jeżeli mamy jakiś konkretny problem do rozwiązania, to właśnie tam często znajdziemy odpowiedź na nurtujące nas pytania. Możemy również z innymi uczestnikami grupy dzielić się swoim doświadczeniem zawodowym, ciekawym podcastem czy webinarem. Dzięki temu z czasem staniemy się ekspertem w swojej niszy.

 

 

Ale dlaczego networking jest w naszym życiu bardzo ważny i co możemy tak naprawdę zyskać, otwierając się na poznawanie ludzi i wymianę doświadczeń?

Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonana lub z reguły masz charakter osoby skrytej, która nie lubi opowiadać o sobie i swoich planach – ciężko Ci będzie na dłuższą metę osiągnąć sukces! Warto przyjrzeć się bliżej korzyściom, jakie możesz osiągnąć dzięki budowaniu sieci i zobaczyć, że może to być dla Ciebie wspaniała i inspirująca zabawa!

Pamiętaj o tym, że Twoja sieć kontaktów jest prawdziwą wartością netto. Bądź świadoma tego, że networking to nie tylko modne ostatnio hasło, ale wielkie narzędzie, które może sprawić, że Twoja kariera zawodowa nabierze ogromnego tempa. Pandemia, wojna u sąsiadów, inflacja i wiele zaskakujących sytuacji sprawiły, że realizacja solidnych kontaktów biznesowych dawno nie była tak ważna.

Jakie są dla Ciebie korzyści związane z regularnym networkingiem?

Wszelkie eventy, spotkania branżowe, lunche czy warsztaty są bardzo cenne i inspirujące. Na takich spotkaniach poza wymianą wizytówek i skontaktowaniem się na spotkania indywidualne, masz możliwość opowiedzieć o tym co robisz na co dzień, jak jest zakres Twoich świadczeń, jakie masz usługi i w czym mogłabyś pomóc innym osobom?

Otwierając się na poznawanie, możesz spotkać nowego partnera biznesowego lub klienta. Często na spotkaniach typowo damskich czerpiemy energię żeńską od innych kobiet pozytywnie nastawionych do życia i biznesu. Ładując się taką pozytywną siłą, mamy chęć do dalszego działania i rozwoju. Na spotkaniach wzmacniasz pozycję swojego brandu, a także Twoje imię, nazwisko, stanowisko, nazwa firmy są lepiej zapamiętane w profesjonalnym środowisku.

Czy spotkałaś się kiedyś z taką sytuacją, że obca osoba do Ciebie podeszła i powiedziała: ,,ja Panią skądś znam!” Czy zwróciłaś uwagę jak inne osoby ukradkiem oka na Ciebie patrzą i się życzliwie uśmiechają? Czy niektóre osoby zaczynają do Ciebie machać i kojarzyć Twoją osobę? To znak, że intensywnie pracujesz nad marką osobistą i rozpoznawalnością na zewnątrz.

Pamiętaj, że możesz spotykać ludzi z wielu różnych środowisk, mających zupełnie inny pakiet doświadczeń, natomiast takie spotkania dodadzą Tobie POWERA do dalszej pracy nad sobą i kierunkiem rozwoju. W czym nam pomaga jeszcze networking?

Oszczędzamy swój czas i nie powielamy błędów innych. Nauka i inspiracje dotyczące problemów z jakimi spotykają się liderzy i kobiety biznesu, pokazują nam tylko czego unikać, na co zwrócić uwagę i przy których aspektach być czujnym. Na spotkaniach poznajemy osoby, które z reguły są ,,mocno zabiegane” lub z którymi nie mielibyśmy możliwości połączyć się przez recepcję bądź biuro firmy. Doceńmy możliwość porozmawiania z takimi osobami w danym miejscu i czasie. Czas Twój i tych osób jest bardzo cenny.

W trakcie wydarzeń branżowych często prowadzone są wykłady eksperckie i warsztaty na których mamy możliwość uczestniczenia i zadawania dodatkowych pytań, żeby pogłębić temat. W miarę nawiązywania nowych kontaktów Twoja samoocena może diametralnie wzrosnąć. Do tego będziesz na bieżąco z nowościami i trendami rozmawiając z liderkami i liderami na żywo. Nigdy nie wiesz, jaka sytuacja Ciebie spotka w życiu, dlatego nie warto palić za sobą mostów i być otwartym na nowe.

Jeżeli jesteś przedsiębiorczą kobietą, która posiada swoją firmę – skutecznie zbudujesz swoją markę, postawisz na swój rozwój i pozyskiwanie nowych klientów.

PODSUMOWANIE TOP 9 PLUSÓW, JAKIE DAJE NAM NETWORKING?

#1 Jesteśmy na bieżąco w stanie śledzić i monitorować nowinki i trendy branżowe

#2 To narzędzie, które może sprawić, że Twoja kariera zawodowa nabierze tempa

#3 Masz szansę spotkać nowego partnera biznesowego lub klienta

#4 Naładujesz się pozytywną energią do działania i rozwoju

#5 Uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania.

#6 Staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie i będziesz rozpoznawalna

#7 Poznasz osoby o podobnych ambicjach, pasjach jak Ty

#8 Oszczędzisz czas i nie będziesz powielać błędów

#9 Zainspirujesz się nowym i spotkasz przyjaciół

 

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”