Dlaczego warto postawić na Telegram w Twoim biznesie?

20 gru 2022 | BUSINESS & LIFE, Z ŻYCIA CZERWONEJ SZPILKI | 0 komentarzy

Komunikacja nie stoi w miejscu i wraz z rozwojem nowych technologii rozwijają się też sposoby dotarcia do klienta oraz nawiązania z nim bliższych relacji.

To właśnie relacje liczą się najbardziej w obecnych czasach konsumpcjonizmu. Dlatego to właśnie przedsiębiorcy chcą lepiej docierać do swojego klienta powinni dostosowywać swoje sposoby komunikacji.

Dlaczego zatem warto postawić na Telegram, jako na nowe rozwiązanie do komunikacji z klientami w Twoim biznesie?

 

 

Na początek 5 przyczyn dlaczego w ogóle warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań dla biznesu:

  1. świat idzie do przodu i sposoby komunikacji międzyludzkiej tak samo
  2. Twoi obecni i potencjalni klienci chętnie korzystają z nowych komunikatorów i aplikacji
  3. nowe Social Media często łączą w sobie funkcje kilku swoich poprzedników i dają lepsze i ciekawe rozwiązania i funkcjonalności
  4. reklama w nowych komunikatorach i SM na początku jest bezpłatna albo bardzo tania
  5. wchodząc w nowe komunikatory i SM jako pierwsza zbierasz całą “śmietankę” z rynku

A teraz najważniejsze przyczyny dlaczego warto dołączyć do Telegram i korzystać z niego w swoim biznesie.

Telegram jest tak prosty, że zanim go zainstalujesz – już wiesz, jak się go używa 😉

Telegram jest niczym innym, jak jednym z komunikatorów, który coraz częściej jest wykorzystywany na świecie w celu tworzenia społeczności oraz rozwoju i skalowania biznesu.

Jego funkcjonalność jest bardzo zbliżona do mikroblogów, co pozwala w bardzo łatwy sposób komunikować się z obserwatorami oraz nawiązywać z nimi relacje.

Telegram to prosty, szybki, bezpieczny i synchronizowany na wszystkich Twoich urządzeniach sposób komunikacji (możesz korzystać na telefonie, tablecie, komputerze). 

Jest obecnie jedną z 10 najczęściej pobieranych aplikacji na świecie z ponad 500 milionami aktywnych użytkowników i dołącza do niego codziennie mnóstwo polskojęzycznych użytkowników na całym świecie. Widzimy to codziennie ponieważ jeśli masz kogoś w swojej książce telefonicznej, to otrzymujesz powiadomienie, że ta osoba właśnie zainstalowała Telegram.

 

 

Najważniejsze zalety Telegram:

SYNCHRONIZACJA: Jest oparty o numer telefonu ale działa na wszystkich urządzeniach jednocześnie. Pisząc na jednym urządzeniu możesz dokończyć wiadomość na innym.

NIELIMITOWANY TRANSFER DANYCH: Możesz wysyłać multimedia i pliki, bez żadnych ograniczeń co do ich typu i rozmiaru. Cała Twoja historia czatów nie będzie wymagała miejsca na dysku urządzenia i będzie bezpiecznie przechowywana w chmurze Telegrama tak długo, jak będzie to potrzebne.

Większe rozmiary niestety zbyt długo się ładują dlatego warto ładować większe filmy na YouTube lub Vimeo i przesyłać linki w Telegram.

BEZPIECZNY: Wszystko w Telegramie, w tym czaty, grupy, kanały multimedia itp. jest szyfrowane. Właśnie szyfrowanie typu End-to-End jest cechą szczególną aplikacji Telegram. To zabezpieczenie, sprawia, że wiadomość wysyłana z danego urządzenia jest na nim szyfrowana. Dopiero, gdy dotrze do swojego celu, aplikacja drugiego sprzętu odszyfrowuje wiadomość. Oznacza to, że nikt po drodze nie może jej przechwycić i odczytać.

PRZESYŁANIE DANYCH: Możesz tworzyć czaty grupowe dla maksymalnie 200 000 członków, udostępniać duże pliki wideo, dokumenty dowolnego typu (.DOCX, .MP3, .ZIP, itp.) do 2 GB każdy, a nawet konfigurować boty do konkretnych zadań. Podczas przesyłania plików nie ma utraty jakości.
Jest to idealne narzędzie do hostowania społeczności internetowych i koordynowania pracy zespołowej.

PRYWATNY: Telegram nie daje dostępu do Twoich danych stronom trzecim. Możesz usunąć każdą wiadomość, kiedykolwiek wysłaną lub otrzymaną, po obu stronach, w dowolnym momencie i bez śladu. Telegram nigdy nie będzie wykorzystywać Twoich danych do wyświetlania reklam. Reklamy są wyświetlane w wersji bezpłatnej aplikacji, tylko w dużych kanałach informacyjnych i są wyjątkowo nienachalne.

Dla osób zainteresowanych maksymalną prywatnością Telegram oferuje szyfrowane czaty. Wiadomości w szyfrowanych czatach mogą być zaprogramowane tak, aby automatycznie ulegały samozniszczeniu na obu uczestniczących w nim urządzeniach. W ten sposób możesz wysyłać wszystkie rodzaje znikających treści: wiadomości, zdjęcia, filmy, a nawet pliki. Szyfrowane czaty wykorzystują szyfrowanie typu end-to-end, aby wiadomość mógł odczytać tylko jej odbiorca.

 

 

Możliwości Telegram w Twoim biznesie.

  • KANAŁY:

W Telegram możesz stworzyć kanał o dowolnej tematyce oraz zapraszać do niego nieograniczoną liczbę osób ze wszystkich swoich Social Mediów, aby skupić ich w jednym miejscu.

Każdy Twój post w kanale może być skomentowany w grupie co daje Ci możliwość komunikacji z odbiorcami na konkretny temat. 

Tworząc społeczność w kanałach Telegram możesz budować swój autorytet oraz sprzedawać swoje usługi w kanale, a jeśli tworzysz kanał ogólny o swojej tematyce, np. Beauty, prawo, księgowość, rękodzieło, to możesz go później zmonetyzować udostępniając w nim promowane posty od chętnych osób czy marek.

Dla przykładu tworzysz kanał informacyjny o tematyce księgowej, wrzucasz do niego regularnie artykuły jak na bloga czy IG, tworzysz sporą społeczność i po jakimś czasie udostępniasz biurom księgowym możliwość reklamowania się w Twoim kanale. 

  • CZATY:

Możesz stworzyć zamkniętą grupę, w której pracownicy będą się komunikować, dyskutować, wymieniać się pomysłami na pracę, przesyłać do siebie pliki, nagrywać krótkie minutowe komunikaty wideo. Możesz tworzyć grupy/czaty aż do 200K osób. Również możesz np. tworzyć własne naklejki emoji.

W kanale tylko umieszczasz informacje, a w grupie/czacie ludzie mają możliwość zadawania Tobie pytań, komunikowania się ze sobą.

  • SUPERGRUPY:

Możesz udać się do czyjejś społeczności tematycznej (grupy), aby promować swój biznes poprzez reklamę lub stworzyć własną super grupę, aby być bliżej klientów, informować ich o nowościach, promocjach, wydarzeniach doradczych itp. 

  • BOTY:

W Telegram jest mnóstwo botów, w których znajdziesz pożyteczne informacje dla Twojego biznesu lub życia. Możesz tam np. słuchać książki, otrzymywać pożyteczne informacje ze świata finansów czy mody,prowadzić lub odbywać szkolenia 🙂

Ponadto masz możliwość stworzenia własnego bot-asystenta, który przejmie większość rutyny i będzie odpowiadać na najczęściej zadawane przez klientów pytania.

Możesz skonfigurować bota dla dowolnego obszaru biznesowego. Bot będzie udzielać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, przeprowadzając ankiety, identyfikując potrzeby odbiorców, przyjmując zamówienia, stosując automatyczną sprzedaż.

Dodatkowo w Telegram możesz prowadzić transmisje na żywo i zachowywać ich nagrania do dalszej redystrybucji, prowadzić czaty głosowe dla wielu uczestników, transmisje na żywo z wieloma uczestnikami (jak na Zoom).

Optymalne wykorzystanie tych wszystkich funkcji aplikacji może mieć ogromne znaczenie dla Twojej firmy i biznesu.

Telegram ma również mnóstwo innych funkcji przydatnych w życiu i biznesie, warto więc przyjrzeć mu się nieco bliżej i zacząć używać.

 

 

Jeżeli wydaje Ci się, że to jest na tyle nowe, że nic tam się nie dzieje i nikogo tam nie ma, to, Kochana, zapewniamy, że codziennie obserwujemy, jak nasi znajomi i klienci dołączają do tego komunikatora oraz zaczynają korzystać z niego bardzo aktywnie.

Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić Ciebie do tego, że warto zainteresować się Telegramem i zacząć używać go do rozwoju własnego biznesu i komunikacji z klientami.

Ta sieć ma ogromny potencjał do rozwoju biznesu w Polsce i tylko od Ciebie zależy czy wdrożysz to rozwiązanie już teraz i będziesz wśród pierwszych i wyróżniać się na tle konkurencji, czy poczekasz, aż tam będzie tam Twoja konkurencja i spije całą “śmietankę” klientów 😉

 

Czerwona Szpilka od początku tego roku używa tej aplikacji do komunikowania się z Klubowiczkami. Do naszego flagowego szkolenia online “10 kroków do biznesu Twoich marzeń” używamy Telegrama do informowania o wszystkim uczestniczek i ogólnej komunikacji, a od niedawna prowadzimy również Kanał informacyjny.

Po głębszej analizie zrezygnowałyśmy na rzecz Telegrama z takich komunikatorów jak Messenger czy Whatsapp.

Jako dodatkową zachętę do zainstalowania aplikacji Telegram na swoim urządzeniu możesz potraktować nasze zaproszenie dołączenia do Kanału Czerwonej Szpilki!

Nasz kanał w Telegram jest też jedynym miejscem, w którym publikujemy informacje dostępne tylko dla subskrybentów naszej listy mailingowej.

Kliknij w przycisk poniżej i otrzymuj najnowsze informacje jako pierwsza 😉 

Do zobaczenia na naszym kanale.

 

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

Podobne wpisy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”