Milion łez, setki nieprzespanych nocy, 9 prawdziwych historii, 9 wyjątkowych kobiet, które przeżyły piekło, ale w końcu powiedziały: „STOP! Nie boję się”. 17 lipca w Magnolii Park Wrocław miał okazję spotkać się z Joanną Przetakiewicz oraz niezwykle silnymi bohaterkami głośnej książki „Nie bałam się o tym rozmawiać”. Panele pełne wiedzy, eksperci, kobiety, które odważyły się podzielić z nami swoimi historiami, zdjęcia, autografy – to było wyjątkowe spotkanie, którego byliśmy patronem medialnym.

Kiedy o 16:30 pod Magnolię Park przyjechał bus z „Projektu Szczęście” od razu było wiadomo, że będzie się działo. Dzięki Erze Nowych Kobiet oraz Joannie Przetakiewicz Wrocław miał przyjemność poznać dwie niezwykłe historie, oraz dwie fantastyczne kobiety, które musiały zaczynać swoje życie od nowa. Pierwsza z nich po stracie mamy, brata i córeczki, a druga po potężnym wypadku samochodowym i w konsekwencji po nagłym zakończeniu trwającej kariery. Są to zupełnie różne kobiety, które łączy prawdziwa siła, odwaga, wiara oraz pewność, że muszą zawalczyć o swoje szczęście.

Historie bez retuszu w ramach kampanii #niebojesie poruszyły publiczność do łez. Mało tego – wiele kobiet z widowni odważyło się wstać i opowiedzieć swoją historię. Można było kupić książkę, otrzymać autograf od Joanny Przetakiewicz oraz dwóch bohaterek. Oczywiście nie mogło zabraknąć zdjęć oraz selfie!

Ważnym elementem spotkania były panele eksperckie. Pierwszy z nich objął projekt „Prawo Kobiet”. Ewelina Miśko-Pawłowska poruszyła ważną kwestię jaką jest szerzenie świadomości prawnej wśród kobiet.

Ekspresja Kobiecości – drugi panel poprowadziła jedna z bohaterek książki, konferansjer spotkania, właścicielka Klubu Tańca Extra oraz nasza Klubowiczka: Magdalena Zachariasiewicz. Magda uświadomiła publiczność, że praca nad sobą samym jest najważniejsza częścią rozwoju człowieka. Opowiedziała o tym, jak w jej programie pracuje nad umysłem i ciałem z wykorzystaniem technik tanecznych. Magdalena jak zwykle, dała czadu.

 

Nie mogło zabraknąć gości specjalnych: Pani Natalii Nyczak z Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta oraz z Rady Kobiet, Pani Beaty Pierzchały ze Starostwa Powiatowego oraz Pani Anny Celińskiej z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Spotkań, w których poruszane są istotne kwestie związanymi z kobietami, ich prawami, niezwykłymi, inspirującymi historiami powinno być jak najwięcej. Czerwona Szpilka uwielbia takie inicjatywy. Bo dla nas ważne są kobiety i ich szczęście!


Podobne wpisy

DOŁĄCZ DO NAS NA INSTAGRAMIE!

@czerwonaszpilka
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

All rights reserved Czerwona Szpilka Magdalena Szewczuk 2019 | Project design SHABLON

Z ŻYCIA CZERWONEJ SZPILKI Wyjątkowa promocja książki Joanny Przetakiewicz: #niebałamsięotymrozmawiać w ramach akcji #niebojesie