Kobiety i ich biznesy – Marta Kaczmarski

16 lip 2020 | KOBIETY I ICH BIZNESY | 0 komentarzy

Niezwykle ambitna, uśmiechnięta i pozytywna kobieta. Nasz Instagram Master! Marta Kaczmarski specjalizuje się w prowadzeniu Instagrama firmowego. Autorka szkoleń online na temat skutecznego budowania Instagrama dla firmy i marki osobistej oraz przebojowego szkolenia na temat tworzeniu filmów w Instagram Stories. Twórca jedynych w Polsce warsztatów INSTAWOW dedykowanych przedsiębiorcom, którzy chcą uruchomić firmowy Instagrama w jeden pracowity dzień. A do tego Przyjaciółka i Mentorka Czerwonej Szpilki.

Zapraszamy na inspirującą rozmowę z Martą:

Marta, od jak dawna zajmujesz się szkoleniami z Instagrama?

Instagram nie jest moim pierwszym spotkaniem ze szkoleniami. Od lat pracuję w obszarze szkoleń biznesowych. Instagram skradł moje serce, ponieważ daje największe możliwości przedsiębiorcom, którzy chcą elegancko wyglądać w mediach społecznościowych.

Wcześniej pracowałaś w korporacji, dlaczego postanowiłaś wybrać inną drogę?

Jestem bardzo zadowolona, że tak zaczęłam. W pewnym sensie to duże szczęście trafić po studiach do dużej firmy i pracować w centrali. Absolutnie nie narzekam, tym bardziej że miałam szansę pracować z liderami branży szkoleniowej takimi jak Jacek Santorski, Sławomir Jarmuż i Tomasz Witkowski. Niezła szkoła dla ambitnej dziewczyny tuż po szkole. Pracując w korporacji, byłam świadkiem wielkich rzeczy, wielkich zmian i sukcesów. Jako pracownik HR byłam również świadkiem procesu, który zapadł mi w głowę na zawsze. Widziałam, jak w dużych firmach zwalnia się ludzi. Jak w piątkowe popołudnia dziękuje się za współpracę czterdziestoletnim kobietom u szczytu kariery. Widziałam, jak likwiduje się stanowiska, a z nimi ludzi, którzy oddali pracy całe swoje życie. Już wtedy wiedziałam, że nie chcę brać w tym udziału i postanowiłam skupić się na budowaniu własnej renomy.

Do kogo są skierowane Twoje szkolenia?

U podstaw mojej działalności stoi niezależność. Moja praca służy wszystkim osobom, które chcą budować własną markę i wykorzystywać do tego Instagram. Wyznaje również wartość fair play i budowanie wiarygodnego wizerunku. Właśnie takie osoby gromadzę w społeczność, która nazywa się INSTAKLUB.. To moja autorska inicjatywa, która pozwala wejść początkującym w świat Instagrama z klasą i w dobrym towarzystwie.

Dlaczego akurat Instagram?

Instagram jest narzędziem niezwykle wielofunkcyjnym, dlatego daje wiele możliwości korzystania z różnych talentów. Można go budować ze zdjęć, filmów, nawiązywać relacje poprzez transmisje na żywo. A co najważniejsze, Instagram jest bardzo przychylny działaniom biznesowym. Bez względu na rodzaj działalności, oferowaniu usług lub produktu, Instagram daje największe możliwości.
 

Jedna rada dla osób/firm, które prowadzą konto na Instagramie, to?

Pierwszym punktem wszystkich moich szkoleń i jest wyraźne omówienie różnic pomiędzy Facebookiem a Instagramem. Ponieważ w większości nasze umiejętności social media, budowaliśmy na Facebooku, mamy tendencję do kopiowania tego, co znane. Instagram jednak rządzi się innymi prawami, które należy uszanować i wkolportować w proces budowania konta. Bez zmiany tego nastawienia, trudno jest prowadzić Instagramowe konto z sukcesem.

Czego można nauczyć się na Twoich szkoleniach?

Począwszy od wiedzy bazowej, związanej z obsługą Instagrama poprzez sprawne budowanie imponującego feedu aż po umiejętność, którą często omijamy.
Mam tu na myśli sprawne czytanie statystyk i szybkie wyciąganie wniosków. Jest to umiejętność, która trzeba wytrenować, gdyż nie przychodzi ona z czasem, lecz z wiedzą. Nasza naturalna niechęć do cyferek i statystyk skutkuje tym, że potrafimy latami prowadzić media społecznościowy na wyczucie, czyli po omacku. Moi studenci sprawnie posługują się wszystkimi narzędziami, które są ukryte głęboko w Instagramie, aż po samodzielne i efektywne budowanie strategii hasztagowych.

Czy stosując się do Twoich wskazówek można zwiększyć zasięgi i popularność swojej marki?

Zasięgi to coś, o co walczymy, działając w Internecie. Innymi słowy chcemy, aby jak najwięcej oczu zobaczyło naszą twórczość. Przykłady imponujących zasięgów moich studentów zgromadziłam w artykule, który pokazuje wymarzone efekty: “Jak zwiększyć zasięgi dzięki hasztagom nawet 20-krotnie”. Jednak drugim, ważnym aspektem, który popularyzuje, jest docieranie do osób, które są szczerzy zainteresowane danym tematem. Budujemy więc zasięgi wśród osób, które nas poszukują.
Oto jest definicja prawdziwego sukcesu na Instagramie, który owocuje nie tylko liczbą followersów, ale liczbą klientów.

Jakie są Twoje plany zawodowe na najbliższy rok?

Najbliższy rok będzie poświęcony szkolenia i warsztatom prowadzonym na żywo w salach szkoleniowych. Widzę ogromną potrzebę i dużą skuteczność pracy w grupie. Efektem tych planów są całodniowe warsztaty InstaWOW które są odpowiedzią na potrzeby osób, które zaczynają swoją działalność na Instagramie i szukają solidnej wiedzy bazowej. Forma warsztatowa, którą wybrałam na szkolenia InstaWOW jest gwarantem wiedzy, która natychmiast wprowadzana jest w życie.

Jakie masz pasje? Co daje Ci radość?

Pozwolę sobie wymienić moją pasję około zawodową. Uwielbiam robić, montować i opowiadać historie poprze film. Są pewne biznesowe umiejętności, które należy włożyć w kategorie o nazwie „nieuniknione”. Większość przedsiębiorców nie decyduje się na samodzielny tworzenie filmów i wkłada ten rodzaj przekazu w kategorię „drogie”. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że tworzenie filmów jest kwestia nauki, praktyki i opanowania narzędzia, które każdy z nas ma w ręku. Zdecydowanie telefon, aplikacje i film to moja pasja, którą również staram się zarażać innych.

Kim Twoim zdaniem jest kobieta sukcesu?

Na to pytanie mam bardzo krótką odpowiedź: kobieta sukcesu to kobieta mobilna, w każdym znaczeniu tego słowa. Mobilność terytorialna i zawodowa jest moją definicję sukcesu. Bardzo chętnie rozmawiam o mobilności na przerwach podczas moich szkoleń, kiedy to okazuje się, że mobilność jest marzeniem każdej z nas. Różnimy się jedynie obszarem zastosowania naszej mobilności.

Rada dla kobiet, które dopiero zaczynają swoją przygodę z karierą.

Gdyby zdanie można było zaczynać od słowa że, powiedziałabym, że nigdy nie jest za późno. Mieszkając wiele lat za granicą, przekonałam się, że sukces nie ma wieku. Równie mocno wyznaje tę ideę w Polsce i bardzo chciałabym przyczynić się do odważnych kroków wszystkich moich „za młodych” i wszystkich moich „za starych” koleżanek.

Co sądzisz o Klubie Czerwonej Szpilki?

Kocham Klub Czerwonej Szpilki za to, że jest konkretny. Bardzo imponują mi ludzie, którzy działają szybko i z klasą, a Czerwona Szpilka gromadzi wokół siebie takie osoby. Prawdopodobnie za sprawa założycielki – Magdaleny Szewczuk, która dysponuje niezwykłą osobowością. Każda korporacja chciałaby mieć na swoim pokładzie osobę tak skuteczną. Ona jednak wybrała drogę przedsiębiorcy i w tym obszarze jesteśmy sobie bardzo bliskie.

Jakie jest Twoje ulubione motto?

Że nie trzeba jechać do Paryża, żeby przeżyć wieka miłość. I to nie jest motto, tylko zdanie często powtarzane w moim domu. Nie trzeba być gwiazdą, żeby mieć sukces! Nie trzeba być najpiękniejszą, żeby być podziwianą. I analogicznie, nie trzeba mieć ogromnego konta na Instagramie, żeby dobrze służyć ludziom.

 
 
Dziękujemy za wspaniałą rozmowę!
——————————–
 
Jak zwiększyć zasięg dzięki hasztagom nawet 20-o krotnie – http://www.martakaczmarski.com/szkolenie-z-hashtagw
 
Marta Kaczmarski

Marta Kaczmarski

Instagram Instruktor

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”