Kobiety i ich biznesy – Anna Walenczak

15 lut 2021 | KOBIETY I ICH BIZNESY | 6 Komentarze

Drugiej tak empatycznej, wrażliwej i silnej kobiety trzeba ze świecą szukać. Anna jest niezwykle przedsiębiorcza i pracowita. Uwielbia żyć odważnie i z pasją, realizując się prywatnie i zawodowo. Czas to dla niej największa wartość, dlatego stworzyła Easiness – nowoczesne usługi z zakresu lifestyle managementu, dedykowane osobom wymagającym, wysoce zaangażowanym w pracę i prowadzącym wieloaspektowy tryb życia. Mistrzyni work-life balance.

Rozmawiamy dzisiaj z Anną Walenczak.

 

Aniu, kolejny rok prowadzisz firmę Easiness. Dla tych, którzy jeszcze Cię nie znają, opowiedz w kilku słowach, co to za biznes.

Ostatnio usłyszałam od pewnej osoby, która próbowała rozpracować nazwę oraz profil mojej firmy, że zajmuję się czynieniem życia łatwiejszym. Bardzo mi się to określenie spodobało, bo faktycznie taki jest cel mojego działania. Wyręczam klientów z bieżących zadań oraz czasochłonnych obowiązków prywatnych i zawodowych, odciążając ich i umożliwiając spędzenie zaoszczędzonego czasu w przyjemniejszy sposób.

To nie tylko biznes. To moja pasja i sprawdzone, kompleksowe rozwiązania, dzięki którym odzyskałam równowagę oraz radość z pełni życia, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej i rodzinnej. Dokładnie w tym samym pomagam teraz moim klientom.

 

Lifestyle management jest coraz bardziej popularnym trendem w Polsce. Z czego to wynika?

Z inwestycji – w biznes, ale też i jakość życia. Dzięki tym pierwszym możemy się realizować zawodowo. Jesteśmy skoncentrowani na karierze, rozwoju i zarobkach, a co za tym idzie-mocno zapracowani. Jednocześnie nie chcemy rezygnować z pasji oraz ciekawego życia prywatnego, co do którego mamy także rosnące oczekiwania.   Tylko jak im wszystkim sprostać, kiedy zwyczajnie brakuje nam czasu? Rozwiązaniem jest właśnie lifestyle management, a w szczególności jego zdalna forma, dostępna w każdym miejscu i czasie.

 

Dajecie swoim klientom czas, który w dzisiejszych czasach jest na wagę złota…

Dokładnie tak to wygląda. Wprawdzie mówi się, że czasu nie można kupić, ale u nas jest to możliwe i co więcej, skuteczne i proste! 🙂  Dzięki zróżnicowanym usługom i wsparciu zdalnych asystentów Easiness, nasi Klienci odzyskują czas dla siebie, rodziny, znajomych oraz na realizację swoich planów, pasji czy też marzeń. To znacząco podwyższa komfort ich życia, a nas ogromnie motywuje i daje niesamowitą satysfakcję.

 

Kto może skorzystać z usług Easiness?

Każda zapracowana osoba, której brakuje czasu dla siebie, najbliższych oraz na realizację swoich planów, ambicji i marzeń. Pod warunkiem, że chce to zmienić 😉 Inne kryteria nie istnieją. Z moich rozwiązań korzystają zarówno osoby prywatne, ich rodziny, jak i klienci biznesowi. Wyręczam ich z niemalże wszystkich obowiązków domowych, organizuję rodzinne wyjazdy oraz wspólny czas, zabezpieczając przestrzeń na zasłużony odpoczynek, taki bez stresu i obaw o niewykonane zadania.

Klientom biznesowym pomagam w organizacji spotkań służbowych, konferencji lub delegacji. Oprócz tego oferuję usługę wirtualnego biura, rekrutuję czy też zabezpieczam zakupy artykułów biurowych. To tylko nieliczne z wielu zadań, które odhaczam każdego dnia, tygodnia i miesiąca. Ich pełen zakres dostępny jest na mojej stronie www.easiness.pl.

 

Z jakimi wyzwaniami mierzysz się na co dzień?

Jest ich sporo. Przy realizacji tak wielu różnorodnych zleceń z niemalże wszystkich dziedzin życia często pojawiają się wyzwania, z którymi muszę się zmierzyć. Ale ja to lubię! Już nieraz udowodniłam sobie i klientom, że nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania. Wszystko jest kwestią czasu, zaangażowania i doświadczenia, które wciąż poszerzam.

Natomiast jeśli chodzi o moje główne wyzwanie biznesowe, to jest nim wciąż niska świadomość istnienia tego typu firm i usług na polskim rynku. Wiem, że są osoby, które odczuwają deficyt czasu i którym mogłabym pomóc, jednak najpierw muszą się one otworzyć na możliwości powierzenia swoich zadań zdalnemu asystentowi.

 

Za nami niełatwy rok 2020. Czego Cię nauczył ten czas? Czy coś się zmieniło?

Oczywiście. To był rok wielu zmian i przemyśleń. Wszyscy musieliśmy przeorganizować swoje plany oraz życie prywatne i zawodowe, co miało bezpośredni wpływ na moje współprace oraz zakres działania i wsparcia klientów.

Z jednej strony liczne obostrzenia uniemożliwiły mi realizację zadań, które rok wcześniej dominowały w moim kalendarzu. Mowa oczywiście o organizacji wyjazdów szytych na miarę, wypadów do SPA, wizyt w teatrach, udziału w koncertach i innych atrakcjach, których nagle zabrakło. Z drugiej strony pojawiły się nowe zlecenia dotyczące organizacji czasu wolnego, przestrzeni do pracy i nauki w domu, zabezpieczania zakupów z dostawą do mieszkania lub pod adres bliskiej osoby czy też umawiania wizyt u lekarzy i specjalistów.

Czego mnie to nauczyło?

Jeszcze większej elastyczności w działaniu i dopasowywaniu oferty do bieżącej sytuacji i potrzeb klientów.

 

Gdzie siebie widzisz za 5 lat?

Za pięć lat widzę się na czele jeszcze większego i równie zgranego zespołu, wśród ludzi z pasją
i zapałem do pracy. Wiem, że tylko dzięki temu i nieustającej pracy nad ofertą, moja firma ma szansę stać się rynkowym liderem branży, co jest moim zawodowym i prywatnym celem na najbliższe lata.

 

Co Cię napędza do działania?

Satysfakcja z możliwości łączenia pracy z pasją, zadowolenie klientów oraz ich pozytywny feedback. To wpływa na pracę całego zespołu, bardzo nas cieszy i upewnia, że robimy coś ważnego, oferując klientom czas na zasłużony odpoczynek, wyjątkowe przeżycia i wspaniałe wspomnienia, których siłą rzeczy stajemy się częścią 🙂

 

Jakie miałabyś trzy rady dla kobiet, które są na początku swojej drogi biznesowej lub wahają się, czy w ogóle ją zaczynać?

Niezmiennie:

 • „Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu”. Nie trać go, działaj!
 • Bądź cierpliwa i konsekwentna w realizacji wyznaczonych sobie celów. Nie poddawaj się. Na sukces czasem trzeba poczekać.
 • Wsłuchaj się w swoją intuicję, trzymaj się zasad, ale też bądź otwarta na inspiracje i słowa innych.

 

Powiedz nam jeszcze, co Cię motywuje do działania?

Drobne sukcesy, satysfakcja z tego, co robię, oraz pozytywny feedback od klientów. A tego ostatniego całe szczęście nie brakuje J

Dziękujemy za fascynującą rozmowę 😉

Anna Walenczak

Anna Walenczak

Właścicielka firmy Easiness

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

6 komentarzy

 1. Magdalena

  Współpracuje z Anią od dłuższego czasu i mogę potwierdzić, że jest naprawdę profesjonalna w swoich działaniach.
  Usługi, które oferuje dają nam możliwość zyskania czasu na to, co najważniejsze dla nas.
  Fantastyczna i sympatyczna kobieta sukcesu.

  Odpowiedz
 2. Ewa Stępniewska EWA-MEDICAL

  Ania to kobieta sukcesu.
  Uwielbia żyć odważnie, z pasją.. Czas to dla niej największa wartość, dlatego stworzyła Easiness.
  Pomaga rozwiązać problemy ludziom wymagającym, zaangażowanym w pracę.
  Polecam jej usługi

  Odpowiedz
 3. Ilona Jaworek

  Jeśli brakuje Ci czasu, to serdecznie zapraszam do skorzystania z usług Ani. Profesjonalistka w każdym calu, a do wszystkich zleconych zadań podchodzi z pasją i zaangażowaniem.

  Odpowiedz
 4. Jowita Trzaska

  Z tego co zauważyłam to dla Esasiness naprawde nie ma rzeczy niemożliwych! Nie wiem jak Ania to robi, ale jest królową w swoim fachu 🙂

  Odpowiedz
 5. Beata Pochwałowska

  To kobieta, dla której praca to przede wszystkim pasja.

  Odpowiedz
 6. Yanina Vydavska

  Ania prowadzi biznes z sercem, z pasją. Pomaga ludziom uzyskać najwiekszą wartość – czas! Czas dla rodziny, dla bliskich, dla siebie.
  Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych, zawsze znajdzie rozwiązanie.
  Ania ma cudowny gust, poleca tylko najlepsze miejsca, usługi, tworzy wycieczki marzeń dla swoich klientów!
  Polecam z całego serca!

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *