Czy warto kupować followersów na Instagramie?

16 lut 2021 | OKIEM EKSPERTA | 0 komentarzy

Ostatnio na jednej z grup biznesowych padło pytanie z prośbą o polecenie strony, gdzie można kupić sobie followersów na Instagramie. Pod postem natychmiast pojawiło się wiele komentarzy, że nie należy tego robić.

Niestety wiele osób chce iść na skróty i bardzo szybko zdobyć nowych obserwujących i ich po prostu kupić. Jeśli zaczynasz od początku prowadzić swoje konto – czyli od przysłowiowego „zera”, to  bardzo łatwo będzie zauważyć u Ciebie taką praktykę i zdecydowanie, nie będzie ona dobrze wyglądała. Bardziej może Ci zaszkodzić niż pomóc w rozwojowi biznesu.

Każda z firm która oferuje Ci takie usługi zachęca Cię obietnicami: „Followersi na Instragramie. Kup teraz!  Sami realni użytkownicy”. Cena za tę ,,usługę” jest dość  niska, a dość dużo obiecuje. Możesz nawet wybrać opcje, czy chcesz usługę ekspresową, czy wolisz, by obserwujących przybywało stopniowo i wyglądało to bardziej naturalnie. Brzmi nieźle, prawda? Myślisz sobie: „Może warto spróbować?” Nie warto. To tylko pozory, które tak naprawdę nie przynoszą Ci żadnych realnych korzyści, a mogą tylko zaszkodzić.

Jest kilka poważnych powodów, dla których lepiej jest zrezygnować z tej pozornie atrakcyjnej propozycji, dać sobie trochę czasu i postarać Ci uzyskać prawdziwych obserwujących i postawić na relację z nimi.

 

Czym ryzykujesz, gdy kupisz obserwujących na Instagramie? 

 

Kupieni followersi podważają Twoją wiarygodność

Pamiętaj, że każdy klient, który będzie chciał z Tobą współpracować, najpierw sprawdzi Twoje konto. W łatwy sposób można sprawdzić dane dotyczące Twoich followersów, skąd pochodzą, czym się interesują, no i oczywiście, czy są autentyczni, czy nie. Czasem wystarczy tylko spojrzeć na profil, by dowiedzieć się, czy konto żyje, ma wierną i aktywną grupę odbiorców, czy też mimo tysięcy obserwujących nikt nie reaguje na posty.

Jeśli klienci zauważą kupno followerasów mogą zacząć wątpić w Twoją wiarygodność.

 

Kupieni followersi znikają

Firmy sprzedające followersów, najczęściej korzystają z botów, fałszywych i pustych kont. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na zakup obserwujących weź pod uwagę, że część z nich bardzo szybko może zniknąć z Twojego konta. Podobno ok 20% z nich zniknie zaraz po zakupie, a w kolejnych dniach zaczniesz tracić ok. 100 „osób” dziennie. I w rezultacie zamiast rosnąć ilość obserwujących zacznie maleć. I znów ktoś może zauważyć, że coś tu nie gra. A chyba nie o taki efekt Ci chodzi.

 

Nie zbudujesz zaangażowania

Jeśli prowadzisz konto firmowe, które ma na celu sprzedaż Twoich produktów czy usług, kupowanie followersów mija się z celem, bo kupieni followersi przecież nie będą Twoimi klientami…

Trudno też spodziewać się żarliwej dyskusji pod Twoim postami. Więc jeśli kupiłaś lajki do postu dziwnie będzie wyglądać post, który ma np. 1590 lików i żadnego komentarza.

 

Instagram zabrania kupowania obserwujących

Kupowanie followersów jest niezgodne z regulaminem Instagrama i naruszenie go może mieć bardzo nieprzyjemne skutki. Boty Instagrama regularnie sprawdzają sieć, szukając fałszywych kont. Jeśli wykryją kupionych followersów, możesz szybko stracić większość swoich obserwujących, a przy okazji ryzykujesz, że algorytm Instragrama radykalnie zmniejszy Twój zasięg.

Zdarzały się również sytuacje, że konto z kupionymi followersami zostaje usunięte bez możliwości odwołania się. Zastanów się więc, czy warto tak ryzykować.

Robisz sobie zły PR

Wszyscy się boją czarnego PR-u, bo zdają sobie sprawę z jego dyskredytującej siły.

I teraz wyobraź sobie sytuację, że Twoje konto zostało sprawdzone pod względem fałszywych followersów i ktoś puścił w obieg informację, że kupujesz lajki czy obserwujących. Złe wieści z pewnością szybko się rozejdą, mogą dotrzeć do Twoich Klientów, a także Twoich prawdziwych obserwujących, a przede wszystkim Twojej konkurencji, która może to wykorzystać przeciwko Tobie.

Możesz mieć kłopoty ze spamem

Zakup fałszywych obserwujących, to jakby szerokie otwieranie okna na SPAM. Zwłaszcza, gdy masz firmowe konto na Instagramie i widnieje tam twój e-mail lub podałeś go przy zakupie followersów, dajesz innym możliwość rozprzestrzeniania spamu. I mogą zacząć zalewać Cię reklamami różnych (czasem mocno kontrowersyjnych) usług i innymi informacjami.

 

Dlatego zdecydowanie odradzamy kupowanie followersów na Instagramie i zamiast tego systematycznie budować swoją społeczność. Jeśli zaczniesz przygotowywać i regularnie wrzucać wysokiej jakości treści, odpowiadać na każde pytanie obserwujących, budzić zaangażowanie, liczba Twoich fanów zacznie rosnąć. I będą to prawdziwi followersi, którzy wybrali Twój profil, bo naprawdę im się podoba. Bo Instagram to nie tylko ładne zdjęcia, ale relacje!

A jeżeli masz trochę pieniędzy do wydania to zamiast kupować lajki, po prostu kup fajne szkolenie i weź w nim udział (oczywiście polecamy nasze z Martą Kaczmarski). Dzięki temu zwiększysz zasięg i Twój profil obejrzy więcej osób, do których chcesz dotrzeć i które mogą powiększyć grono Twoich fanów i zostać Twoimi klientami.

 

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

Podobne wpisy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy e-book:

 “30 pomysłów na posty: Facebook/Instagram”