Kobiety i ich biznesy I Ewelina Miśko-Pawłowska

19 kwi 2021 | KOBIETY I ICH BIZNESY | 0 komentarzy

Uwielbia odkrywać nowości – w życiu i w podróży. Jest ambitna, ma wiele pomysłów, ceni sobie równowagę i błogie leniwe chwile. Jednocześnie Ewelina Miśko-Pawłowska jest kobietą bardzo zaangażowaną w swoją pracę i z poczuciem misji. Swoim działaniom potrafi nadać głęboki sens. Dlatego właśnie taka osoba postanowiła stworzyć pierwszy w Polsce portal prawny dla kobiet.  Zapraszamy do niezwykłej rozmowy…

Jesteś prawnikiem. W Twoim przypadku to nie tylko zawód, lecz także misja, pasja?

W mojej ocenie istotą zawodu prawnika jest pomagać, gdy istnieje potrzeba, aby udziałem człowieka, było to, co mu się słusznie należy w myśl przepisów prawa.

Praca prawnika z jednej strony polega na tym, żeby wspierać klienta stricte prawnie, ale z drugiej strony cały czas też dostrzegam misję tego zawodu i widzę swoją odpowiedzialność za realizację praw człowieka i obywatela.

Jako prawnik czuję się w obowiązku sprawiać, aby interesy moich petentów, wymagające interwencji sądowej, były prowadzone należycie, z dołożeniem wszelkiej staranności. Praca pozwala mi pomagać, inspirować, kształtować świadomość prawną oraz budować siebie jako człowieka i prawnika.

Stoisz na straży prawa, ale szczególne miejsce w tej przestrzeni prawnej zajmują kobiety. Dlaczego? Czy potrzebujemy więcej wsparcia?

Projekt prawokobiet.pl powstał w wyniku przekonania, że kobiety powinny się jednoczyć i wspierać nawzajem. Moim założeniem jest stworzenie przestrzeni życzliwej KOBIETOM potrzebującym pomocy prawnej; chcę rozwijać i budować tę przestrzeń na terenie całej Polski.

Wraz z zespołem prawokobiet.pl staramy się budować świadomość prawną Polek, dawać im przekonanie, że mogą więcej i powinny zawalczyć o swoje prawa.

Sytuacja prawna kobiet to rozległy problem. Największa bariera, która ogranicza możliwości kobiet i ich tok myślenia, to w dalszym ciągu stereotypy kulturowe. W naszej mentalności my, kobiety, mocno siebie ograniczamy, często się unieszczęśliwiając tym samym.

Pomimo że kobiety są coraz silniejsze i odważniejsze, wiele mają trudności z tym, by zadbać o siebie i swoją pozycję prawną.

Jednym z Twoich celów była fundacja przy projekcie prawokobiet.pl. Czy udało się przybliżyć realizację tego celu?

Stworzenie prężnej fundacji przy projekcie prawokobiet.pl to mój nadrzędny cel, do którego zmierzam i jestem coraz bliżej ? Chcę być do tego dobrze przygotowana, dlatego dałam sobie więcej czasu.

Ubiegły rok 2020 był pełen wyzwań. Z jakimi Ty musiałaś się zmierzyć i czy coś się zmieniło?

Jestem zwolennikiem spotkań face to face i chemii powstającej na takich spotkaniach. Uważam, że takiego bezpośredniego kontaktu nie da się niczym zastąpić. Wszyscy nadal uczymy się funkcjonowania w nowych realiach. Na pewno częstsze wideokonferencje i wideokonsultacje prawne stanowiły jedno z takich wyzwań i wygląda na to, że zostaną z nami na dłużej, bo są dla wielu wygodne i przynoszą oszczędności.

Co sprawia, że wciąż masz motywację do działania?

Wartości życiowe – takie jak: rodzina, rozwój osobisty, praca, która daje satysfakcję, dbałość o zdrowie, dobre relacje z ludźmi, niezależność, szczerość, pozytywne nastawienie oraz czas dla siebie – to moje siły napędowe, moje sposoby zwiększania motywacji.

Bardzo ważne dla mnie jest wyznaczanie celów, które nastawiają mój umysł na ich osiągnięcie.

Dodatkowo czasami przydatna staje się motywująca muzyka, która wywołuje we mnie określone stany emocjonalne.

Kilka zasad w życiu zawodowym, którymi kierujesz się na co dzień?

Mój prywatny i zawodowy dekalog:

  1. Pracowitość i uczciwość jako wyraz powagi, z jaką stawiam czoła własnemu zawodowi.
  2. Cierpliwość pozwala mi wytrwać w dążeniu do założonego celu.
  3. Pasja i entuzjazm umożliwiają sięganie wyżej i dalej.
  4. Szacunek i skromność wzmacniają tolerancję na odmienność otoczenia i umożliwiają życie bez konfliktów, bez patrzenia na innych ludzi z góry.
  5. Odpowiedzialność, czyli ponoszenie konsekwencji swojego postępowania bez względu na wszystko.
  6. Sinusoida życia pokazuje, że życie jest jak surfing – raz jesteś na fali, a raz na nią czekasz. Trzeba umieć to zaakceptować i radzić sobie także w trudniejszym okresie swojego życia.
  7. Jeśli jesteś na właściwej drodze, drzwi możliwości otwierają się same.
  8. Uczciwość wobec siebie i innych przyciąga do nas to, co wartościowe.
  9. Otaczaj się tymi, którzy w Ciebie wierzą i wspierają Twoje marzenia.
  1. Ucz się na błędach – robienie błędów jest integralną częścią rozwoju człowieka.
 

Dziękujemy za rozmowę!

Ewelina Miśko-Pawłowska

Ewelina Miśko-Pawłowska

Ewelina Miśko-Pawłowska – Kancelaria Prawna Miśko-Pawłowska i wspólnicy sp.k.

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”