Kursy i szkolenia online – dlaczego warto z nich korzystać?

25 kwi 2021 | OKIEM EKSPERTA | 0 komentarzy

Kurs stacjonarny czy kurs online? Chcąc poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, często stajemy przed tym wyborem. Obecnie, z uwagi na pandemię, kursy stacjonarne są odwołane, więc szkolenia online są jedną bezpieczną możliwością zdobywania wiedzy i rozwoju. Co takiego mają w sobie kursy online i dlaczego warto z nich korzystać?

Nie musisz wychodzić z domu

To najbardziej oczywista zaleta kursów online, której jednak nie sposób nie docenić! Ich program możesz realizować w dowolnym miejscu i czasie, również bez wychodzenia z domu. To Ty decydujesz gdzie i kiedy będziesz się uczyć. Także od Ciebie zależy, ile czasu na to poświęcisz. Dlatego kursy online są bardzo wygodną opcją na przykład dla osób, które mieszkają w małych miejscowościach, ale też dla mam opiekujących się w domu dziećmi czy osób bardzo zabieganych. Naukę przez Internet można dopasować nawet do zupełnie nieprzewidywalnego grafiku dnia.

Uczysz się we własnym tempie

Stacjonarne kursy i szkolenia zazwyczaj odbywają się w grupach. Oznacza to, że tryb nauki jest uśredniony w taki sposób, by odpowiadał każdemu uczestnikowi. Niestety, to po prostu niemożliwe! Ucząc się samodzielnie, dopasowujesz tryb oraz tempo przerabiania kursu do własnych potrzeb. Jeśli potrzebujesz więcej czasu na zrozumienie danego modułu, możesz zatrzymać się przy nim na dłużej. I odwrotnie – zagadnienia, które są Ci już znane, możesz przerobić szybciej. Dzięki temu przyswoisz sobie znacznie więcej wiedzy, niż pracując w grupie.

Dużo oszczędzasz (na ogół)

Kursy online często są tańsze niż odpowiadające im kursy stacjonarne. Dlaczego? Chociażby z powodów logistycznych. Organizator tradycyjnego kursu ponosi szereg kosztów, jak wynajęcie sali czy dojazd. Ustala także stawkę swojego wynagrodzenia za godzinę, które bywa bardzo wysokie. W przypadku szkoleń online, te wydatki odpadają – cena więc może być niższa. Dodatkowo, ponieważ autor kursu nie musi za każdym razem poświęcać swojego czasu na nauczanie (robi to jednorazowo), jego marża też jest zdecydowanie mniejsza.

Możesz powtórzyć kurs, ile razy chcesz i kiedy masz ochotę

Chcesz po jakimś czasie odświeżyć wiedzę nabytą w trakcie kursu? Nie ma problemu! Kurs online daje Ci taką możliwość, ponieważ zachowujesz do niego dostęp. Bez dodatkowych opłat przejdziesz kurs ponownie w dowolnym momencie. Wszystkie materiały masz pod ręką. Oczywiście dostęp do kursów może być ograniczony czasowo (np. na miesiąc, trzy lub rok).

W przypadku szkoleń stacjonarnych to oczywiście się nie zdarza – jeśli chcesz przejść kurs ponownie, musisz ponownie za niego zapłacić.

Szeroki wybór

Wybierając kursy online, nie ogranicza Cię szerokość geograficzna i nic nie stoi na przeszkodzie, byś podjęła kurs stworzony przez Japończyka czy Amerykanina. Oczywiście musisz wtedy znać dany język, jednak – pomijając to – dzięki nauce online zyskujesz dostęp do specjalistów z całego świata. Być może w interesującej Cię dziedzinie nie ma lokalnego autorytetu, ale w Internecie na pewno znajdzie się ekspert godny Twojej uwagi!

Kursy online to najbardziej przystępna i wygodna forma zdobywania wiedzy. Nauka z nim jest tak elastyczna, że bez problemu wybierzesz kurs dla siebie!

Czerwona Szpilka od jakiegoś czasu oferuje swoim Klubowiczkom dostęp do Szpilkowej Strefy Wiedzy – platformy edukacyjnej, pełnej szkoleń z zakresu social mediów, marketingu, sprzedaży, finansów, czy prawa.

Ponadto mamy w swojej ofercie dostęp do fantastycznego szkolenia z Instagrama, z Martą Kaczmarski. I jest to oferta dla osób, które nie są w Klubie! 

 

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”