10 zasad, którymi kierują się kobiety sukcesu

28 lut 2021 | OKIEM EKSPERTA | 1 komentarz

Sukces rodzi sukces, ale co zrobić, aby odnieść ten pierwszy, najważniejszy? Warto poznać tajemnice ludzi, którzy odnoszą sukcesy, szczególnie, że nie są one ani pilnie strzeżone ani trudne w realizacji. Jeśli człowiekiem sukcesu jest kobieta, zdarza się, że otoczenie ocenia jej osiągnięcia przez pryzmat jej walorów fizycznych (ładna buzia, niezła figura itd.) i dużo łatwiej utożsamia jej sukces ze „szczególnymi koneksjami”. Jednak sukcesy kobiet, spektakularne sukcesy, są faktem i tych faktów jest coraz więcej.

Gdy obserwujemy kobiety osiągające sukces, zwykle widzimy już sam szczyt, rezultat, finał ich działań. Na ogół nie mamy możliwości przyglądać się całemu procesowi, drogi która prowadzi na szczyt, więc niejednokrotnie wydaje się nam, że wielkie sukcesy są poza naszymi możliwościami, albo, że są po prostu zbiegiem „szczęśliwych okoliczności” (cokolwiek miałyby oznaczać). I chociaż każda kobieta inaczej definiuje sukces, to jednak są cechy, które łączą wszystkie kobiety sukcesu.

Co takiego kobiety robią inaczej?

Przede wszystkim sukces to nie przypadek. To codzienne praktykowanie odpowiednich nawyków, prostych zasad prowadzących do działania, które pomaga osiągnąć wyznaczone cele. Warto wiedzieć, co takiego daje przewagę kobietom odnoszącym sukcesy. Poznaj 10 zasad którymi kierują się na co dzień:

1. MOJE CELE MOJA PASJA
Kobiety są pasjonatkami tego, co robią. Pasja daje im potężną motywację, dzięki czemu ich „praca” staje się przyjemnością, a nie katorgą. Nie liczą czasu, jaki poświęcają swojej pasji. Kobiety sukcesu dobrze wiedzą, czego chcą, dlatego każdy dzień zaczynają z listą zadań do zrealizowania.
Zaczynaj dzień z konkretnymi celami. Uda Ci się to bez problemu, jeśli na koniec dnia spiszesz sobie zadania, które chcesz zrealizować jutro, staną się Twoimi dziennymi celami.

2. HARMONOGRAM DNIA
Badania pokazują, że kobiety mają tendencję do priorytetowego traktowania obowiązków domowych (opieka nad dziećmi, prace domowe). Kobiety sukcesu wykorzystują tę cechę, by właściwie zhieratyzować swoje działania w ciągu dnia. Każdego dnia zadawaj sobie pytanie: „co dzisiaj jest dla mnie priorytetem?”.
Uporządkowanie listy zadań wg priorytetów pozwoli Ci skoncentrować się na rzeczach ważnych i oddzielić je od pozostałych. To mogą być proste zadania. ale takie, które przybliżają Cię do Twojego celu. Koncentracja na tym. co istotne, da Ci siłę lasera i pomoże szybciej osiągnąć cele.

3. WŁASNY „DREAM TEAM”
Kobiety sukcesu wiedzą, że sukces nie dzieje się w próżni, a kluczem do powodzenia jest budowanie i utrzymywanie sieci wsparcia. Dlatego tworzą własny „Dream Team” oparty na przyjaźniach i szczególnych relacjach.
Kobiety sukcesu instynktownie szukają osób im podobnych (zarówno na poziomie intelektualnym jak i emocjonalnym) – inteligentnych, pozytywnych, pełnych energii i pasji. Tworząc swój kluczowy zespół, uważaj na ludzi o negatywnym nastawieniu, wielce prawdopodobne jest, że będą Cię demotywować, ściągać w dół, a szanse zamieniać w bariery i utrudnienia.
Istnieje teoria, według której stajemy się średnią pięciu osób z najbliższego otoczenia. Jakimi osobami Ty się otaczasz?

4. PODEJMOWANIE DZIAŁANIA.
Stosuj efekt domina wykonując drobne zadania każdego dnia.
Tylko poprzez działanie, osiągasz rezultaty i odkrywasz swoją drogę do realizacji marzeń. Posuwaj się na przód robiąc małe rzeczy, ale takie które składają się na główny cel.
Jak powiedział Henry Ford: „Nic nie jest trudne, jeśli podzielisz to na mniejsze części”. Pamiętaj jednak, aby robić jedną rzecz naraz. Często nasza frustracja, zmęczenie i brak oczekiwanych rezultatów wynika z absurdalnego nawyku wykonywania wielu zadań jednocześnie. Szczególnie dotyczy to kobiet, które z natury są wielozadaniowe. Jeśli nie możesz pozbyć się tego nieefektywnego nawyku, kup sobie klepsydrę w której ziarenka piasku przesypują się jedno po drugim, niech w trudnych chwilach przypomina ci o kolejności wykonywanych zadań.

5. KOŃCZENIE DZIEŁA
Kobiety z natury są perfekcjonistkami, co często prowadzi do prokrastynacji, czyli odwlekania zakończenia zadania. Zwyczaj ten cechuje szczególnie te osoby, które mają niskie poczucie własnej wartości.
Kobiety sukcesu wiedzą, że nie mogą robić wszystkiego dobrze przez cały czas, a dążenie do doskonałości we wszystkim i zawsze to strata czasu i energii, co również potwierdzają badania Brené Brown (profesor University of Houston Graduate College of Social Work).
Kobiety sukcesu wyrabiają w sobie nawyk koncentracji, który prowadzi do kończenia rozpoczętej pracy. Obsesyjne dążenie do perfekcji, które cechuje odwlekanie, nigdy nie pozwoli Ci cieszyć się ukończonym zadaniem, zawsze znajdzie się coś, co trzeba będzie poprawić.

6. MYŚLENIE KONCEPCYJNE
Czas biegnie nieubłaganie, żyjemy w ciągłym pośpiechu, jednak kobiety sukcesu wiedzą, że muszą w ciągu dnia zatrzymać się, wyciszyć umysł i przeznaczyć czas na myślenie koncepcyjne. Każdego dnia znajdź czas, by w spokoju odpowiedzieć sobie na pytanie: „Gdzie jestem i jaki powinien być następny krok?”.
Analiza i kontrola sytuacji pozwoli Ci uniknąć przysłowiowego biegania z pustymi taczkami.

7. POZYTYWNY DIALOG WEWNĘTRZNY
Kobiety sukcesu dbają o swoje pozytywne nastawienie wiedząc, że to głównie ono decyduje o rezultatach.
Budząc się rano, mów sobie: „To będzie wspaniały dzień!” – wprowadzaj się w optymistyczny, pogodny nastrój, w ten sposób uruchomisz swój umysłowy mechanizm sukcesu i zwiększysz szanse na realizację swoich dziennych celów.

8. „KTO RANO WSTAJE TEMU PAN BÓG DAJE”
Wczesne wstawanie to niemal rytuał, który łączy wszystkich ludzi sukcesu. Każdy, kto dąży do sukcesów, chwyta dzień jak byka za rogi już od samego rana. Prezeski wielkich korporacji nie tracą czasu na wylegiwanie w łóżku, bo wiedzą, że w tym samym czasie… konkurencja nie śpi, pracuje.
Jak pokazują badania, godziny dopołudniowe sprzyjają pracy koncepcyjnej, analitycznej, nasz umysł jest wtedy bardziej wydajny i kreatywny, możemy więcej rzeczy zrobić, nasza efektywność jest wyższa. Wraz z upływem dnia stajemy się coraz bardziej absorbowani przez bieżące wydarzenia zarówno te planowane jak i nieplanowane. Spotkania, telefony, nieraz konieczność przemieszczania się, stres, wszystko to sprawia, że nasz umysł staje się coraz bardziej zmęczony i w efekcie coraz mniej produktywny. Badacze zajmujący się tematem twierdzą, że najbardziej efektywne i kreatywne jesteśmy przed godziną dwunastą w południe.

9. TROSKA O ZDROWIE
Nie bez kozery mówi się “W zdrowym ciele zdrowy duch”. Twój organizm jest narzędziem do wszystkiego, czego pragniesz osiągnąć. Zdrowe ciało i umysł to podstawowy klucz do wszystkiego, co chcemy osiągnąć. Kobiety sukcesu wiedzą to bardzo dobrze, dlatego troszczą się o swoją kondycję fizyczną nie tylko po to, aby mieć świetną figurę, ale również dlatego, że ćwiczenia łagodzą stres, uwalniają endorfiny i dodają energii.
Każdego dnia – rano lub wieczorem – poświęć minimum 30 minut na ćwiczenia fizyczne, jogging, nordic walking czy siłownię.
Poranny slow jogging daje mi energię na cały dzień. Pamiętaj również, że zdrowie i energia to także odpowiednia dieta!

10. PRAKTYKOWANIE WIEDZY
Nigdy nie przestawaj się uczyć! Jedną z umiejętności ludzi sukcesu jest zdolność do ciągłego uczenia się i podnoszenia swoich kompetencji. Większość ludzi kończy swoją edukację wraz z ukończeniem szkoły. Nie zdobywają nowej wiedzy, nie rozwijają się, pozostając w edukacyjnej stagnacji.
Ale pamiętaj, że jest też druga strona medalu. Gdy chcesz odnieść sukces nie ma znaczenia jak wiele nowych rzeczy się nauczyłaś, znaczenie ma praktyczne zastosowanie tego, czego się nauczyłaś. Dopóki nie zastosujesz swojej wiedzy, nie ma ona żadnej wartości. Obserwujemy kobiety, które nie przepuszczają żadnej okazji szkoleniowej, ale nie potrafią ruszyć z miejsca, w ich życiu nic się nie zmienia poza coraz cieńszym portfelem. Bądź chciwa nowej wiedzy, ale i wykorzystuj to, co już wiesz.

Jeśli jeszcze tego nie robisz, wykorzystaj powyższe wskazówki w swojej podróży do sukcesu. Nie poddawaj się. Zacznij od małych rzeczy, ale zacznij dzisiaj. Świętuj swoje sukcesy, bez względu na to, czy duże czy małe. Dzięki temu będziesz widziała, że robisz postępy, a Twoja motywacja będzie rosła.

Powodzenia!

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

1 komentarz

  1. Marta Drozd Home Staging i Metamorfozy Wnętrz

    Bardzo fajny i wartościowy post ???

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”