Stwórz swoją własną mapę marzeń – Twoją drogę do szczęścia!

9 grudzień 2019 | CZERWONA SZPILKA RADZI | 0 komentarzy

Wyobraź sobie, że istnieje drogowskaz, który wyznacza Twojemu życiu kierunek. Ba, wyobraź sobie mapę, prowadzącą Cię prosto do wymarzonego życia. Brzmi fantastycznie, prawa? A co, jeśli powiemy Ci, że taka mapa nie tylko istnieje, ale możesz stworzyć ją już teraz? Że narzędzie do realizacji Twoich celów leży w zasięgu ręki? Mapa marzeń ma moc – dowiedz się, jak ją wykorzystać.

Czym jest mapa marzeń i dlaczego warto ją zrobić?

Nazywana także mapą skarbów, mapa marzeń to nic innego, jak umowa z własną podświadomością. Tworząc taką mapę, określasz w sposób wizualny swoje plany na kolejny rok, korzystając z symboli i… własnej kreatywności! Z jednej strony doskonale się bawisz i odprężasz, a z drugiej – koncentrujesz swoją energię na celach, które są dla Ciebie ważne. Nastawiasz się na ich osiągnięcie, wykorzystując potęgę wizualizacji. Mówiąc krótko, mapa marzeń jest tablicą skupiającą wszystko to, kim chcesz być i co chcesz osiągnąć. Składa się z 9 równych części, odpowiadających różnym sferom życia – Twoje zadanie to wypełnienie ich ważnymi dla Ciebie symbolami. O skuteczności mapy przekonali się liczni psychologowie i psychiatrzy na całym świecie. Dlaczego warto ją stworzyć? Z kilku powodów:

 

  • Mapa marzeń pozwala uruchomić w podświadomości proces budowania strategii osiągania celów – a to dlatego, że dzięki niej precyzyjnie określamy nasze marzenia i zmieniamy sposób myślenia o nich.
  • Sprawia, że koncentrujemy się na tym, co dla nas ważne i z większą łatwością dostrzegamy pojawiające się na naszej drodze szanse.
  • Za pomocą mapy uświadamiamy sobie, jakich środków potrzebujemy do realizacji marzeń.
  • Ręcznie przygotowana i powieszona w widocznym miejscu mapa silnie pobudza naszą wyobraźnię, oddziałując na podświadomość i zwiększając zarazem poziom motywacji.

 

Mapa skarbów to nie mrzonka, a istotne narzędzie psychologiczne. Nie zastanawiaj się więc – jeśli poszukujesz zmiany na lepsze, po prostu stwórz własną mapę!

Od czego zacząć?

Mówi się, że istnieją lepsze i gorsze pory na tworzenie mapy marzeń. Ponoć warto przygotować ją w trakcie nowiu, a za termin idealny uznaje się nów w znaku barana  – ponieważ energia księżyca w nowiu wspiera nowe przedsięwzięcia. Inni uważają z kolei, że odpowiednimi momentami będą początek nowego roku, przesilenie wiosenne albo… Twoje urodziny. Naszym zdaniem jednak każdy moment jest dobry! Jeśli czujesz potrzebę zmiany, pragnienie rozwoju, to nie ma na co czekać!

Do wykonania mapy przydadzą Ci się takie akcesoria jak brystol, kredki, farbki, kolorowe magazyny, klej i nożyczki. Jeśli wolisz, możesz stworzyć ją także w wersji cyfrowej, a następnie wydrukować, choć odbiera to całemu procesowi trochę uroku. Najważniejsze jednak to wypełnić kolejne kwadraty treścią, która oddaje Twoje pragnienia i potrzeby. Czy zrobisz to używając kredek, czasopism czy programu komputerowego – bez znaczenia, o ile podejdziesz do mapy szczerze i z otwartym sercem.

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

Podobne wpisy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *