10 zwrotów, których nie należy kierować do silnych kobiet

14 mar 2021 | OKIEM EKSPERTA | 0 komentarzy

Kobiety, które mają dobre poczucie własnej wartości, wiedzą czego chcą, wiedzą jak to osiągnąć i potrafią postawić na swoim. Odnoszą sukcesy, żyją pełnią życia, czują się spełnione. Nie noszą w sobie zawiści ani zazdrości, potrafią docenić sukcesy innych kobiet i chętnie pomagają im w drodze do sukcesu. Prowadzą udane życie zawodowe i rodzinne a gdy upadają, podnoszą się za każdym razem silniejsze. Silna kobieta wierzy w siebie i w swoje możliwości.

Dlatego nie myl jej uprzejmości ze słabością i nigdy nie mów do niej tych słów:

 

„NIE DASZ RADY!”
Nigdy nie prowokuj silnej kobiety, bo narażasz się na stwierdzenie:  „Nie dam rady? No to patrz!”  Jeśli kobieta czegoś pragnie – to zapamiętaj sobie raz na zawsze: dostanie to, czego chce.

„NIE MOŻESZ TEGO ZROBIĆ!”
Silna kobieta nie pyta o pozwolenie żeby coś zrobić albo coś powiedzieć. Jeśli chce oddać do sklepu spódnicę, nie mówi: „przepraszam, czy mogłabym oddać tę spódnicę?”  tylko: „oddaję tę spódnicę ponieważ nie jestem zadowolona”.

Silna kobieta robi to co chce, na swoich warunkach czy Ci się to podoba, czy nie.

„NIE POTRZEBUJESZ TRZECIEJ PARY CZERWONYCH SZPILEK”
Zapamiętaj: już Kopciuszek udowodnił, że nowa para butów może odmienić życie.

Kobieta doskonale wie czego potrzebuje a czego nie i nie Ty będziesz o tym decydować,  a silna kobieta sama wie kiedy przyznać, że ma wystarczającą liczbę butów.

„DLACZEGO NIE ZACHOWUJESZ SIĘ JAK…”
Być może udaje Ci się manipulować w ten sposób słabą kobietą, która ma kompleksy i zawsze stara się być jak KTOŚ INNY. Jednak nie próbuj tej metody w kontaktach  z silną kobietą, ona zna swoją wartość i ceni ją wystarczająco wysoko by nie musieć się z kimkolwiek porównywać.

„KOBIETY MAJĄ ŁATWIEJ”
Oczywiście są sytuacje gdy bycie kobietą ma swoje zalety  – np. gdy jej samochód „złapał gumę” i zatrzymuje pomoc. Ale wierz mi, w biznesie kobieta napotyka co najmniej  tyle kłód pod nogami ile mężczyźni, wiec jeśli sugerujesz silnej kobiecie, że „ma łatwiej bo jest kobietą” – to tak naprawdę te słowa bardziej świadczą o Tobie niż o niej.

„NIE MASZ TYLE ODWAGI”
Kobieta, która podejmuje działanie i realizuje swoje cele, najpierw musiała mieć ODWAGĘ by marzyć i słuchać swojego serca,  więc nie sugeruj silnej  kobiecie, że jest tchórzem bo zapyta Cię: dlaczego Ty jeszcze nie zrealizowałaś/łeś swoich marzeń?

„MASZ OKRES, CZY CO?”
To, że kobieta reaguje emocjonalnie nie świadczy o tym, że musi mieć „te dni”. Sugerowanie,  że kobieta właśnie  ma miesiączkę  jest przestarzałym stereotypem i świadczy o Twojej słabości. Silna kobieta nie będzie tego tolerować.

„USPOKÓJ SIĘ”
Jeśli kobieta jest czymś podekscytowana, to jest to najgorszy moment  by powiedzieć jej: „uspokój się”. Nie dlatego, że nie kontroluje swoich emocji ale dlatego, że jest pasjonatką tego co robi, a jej pasja jest jak paliwo, napędza ją tak, że jest nie do zatrzymania więc…gdy powiesz jej „uspokój się” sprawisz tylko, że jej wewnętrzny ogień zapłonie jeszcze bardziej, a wtedy… Ty zamienisz się w popiół.

„TO IMPONUJĄCE JAK NA KOBIETĘ”
Jeśli chcesz wyrazić swoje uznanie i szczerze docenić osiągnięcie kobiety, swoją ocenę zakończ na słowach „to imponujące”. W przeciwnym razie każda silna kobieta uzna Cię za…palanta i nie zmienią tego jej słowa: „to miłe co mówisz”

„ NIE WYJDZIE CI I BĘDZIESZ PŁAKAĆ”
Silna kobieta wie, że życie jest jak ślizgawka, wielu ludzi upada ale też wielu wstaje i jedzie dalej. Silna kobieta daje sobie prawo do porażek i do popełniania błędów; podejmuje działanie i ryzyko, a gdy traci grunt pod nogami i świat wali się jej na głowę, uczy się jak przechodząc przez piekło pozostać Aniołem.

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

Podobne wpisy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy e-book:

 “30 pomysłów na posty: Facebook/Instagram”