Bądź INSPIRACJĄ

13 wrz 2021 | OKIEM EKSPERTA | 0 komentarzy

Wiele z Nas ma swojego idola, uznaje czyjś autorytet, podziwia  kogoś. Dla jednych są to artyści dla innych wielkie umysły, persony działające na rzecz innych, a nawet najbliżsi: mamy, babcie. Budzą podziw i szacunek. Chcemy ich naśladować, przyjmując ścieżkę działania i postępowania. Nie ma  w tym nic złego, jeśli działa to na rzecz dobra i właściwych działań. Dlaczego jednak nie obrać równie pozytywnego i wartościowego kierunku. SAMA STAŃ SIĘ INSPIRACJĄ. Wydaje się dziwne i nierealne? Dlaczego?

Zastanów się, co tak przyciąga Ciebie do osób, które Cię inspirują. Może są to kultywowane przez nich pozytywne wartości, działania, promowanie zdrowego i pozytywnego stylu życia? Może są to cechy które Ci imponują, jak na przykład: wytrwałość, dążenie do wyznaczonego celu, pozytywne nastawienie do świata i ludzi, rozwój osobisty i zawodowy?

Teraz zatrzymaj się na chwilkę i spójrz na siebie oczami kogoś innego.


– Jakie pozytywne cechy u siebie widzisz, które są godne naśladowania?
– Jaki cel Ci przyświeca, w jakim kierunku pragniesz się realizować (niekoniecznie tylko zawodowo), by czuć się spełniona?
– Jakie Twoje cechy pomogą Ci w osiągnięciu celu?
– Co jeszcze może Ci pomóc? Zainteresowania, znajomi, rodzina?

Dostrzeżenie zasobów (cech i wyznawanych wartości), jakie posiadasz, powinno pomóc Ci w tym, by swą osobą inspirować ludzi. Być może jesteś energiczna i równie energetyzująco działasz na innych? Oazy spokoju mogą natomiast sprawić, że ludzie przy nich czują się zrelaksowani, mogą się wyciszyć. Kobiety odważne, idące śmiało na przód i podejmujące wyzwania, mogą wspierać radą i nastawieniem koleżanki mające miej miary we własne działania. Natomiast te drugie uczyć mogą zdrowego samokrytycyzmu i łagodnie opanowywać czyjąś arogancję lub wywyższanie się.

Co wynika z tych słów?

DLA KAŻDEGO COŚ DOBREGO 😉

Każda z Nas Ma w sobie przysłowiowe „TO COŚ”. Coś, co może oczarować, wesprzeć i zainspirować kogoś. Grunt to otwarty umysł i świadomość własnych zalet i wad, nad którymi chcemy pracować. Poprzez odpowiednie działania i słowa możemy podarować innym wspaniały prezent – coś co pozytywnie wpłynie na ich życie i myślenie.

Już dziś stań się inspiracją dla innych.

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

Podobne wpisy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy e-book:

 “30 pomysłów na posty: Facebook/Instagram”