Kobiety i ich biznesy – Małgorzata Żukowska

27 kwiecień 2020 | KOBIETY I ICH BIZNESY | 3 Komentarze

Zdrowy tryb życia i sport są miłością i olbrzymią pasją Małgosi. Nie wyobraża sobie życia bez aktywności fizycznej, kontaktu z ludźmi i… gotowania! Małgorzata Żukowska jest trenerem personalnym w Żukowska Treningi, gdzie skupia się na swoich podopiecznych i prowadzi ich ku drodze do pokochania siebie i swojego ciała. Poza tym Małgosia jest przepiękną, uśmiechniętą babeczką o wielkich pokładach energii – idealnie pasuje do naszej społeczności, którą również zaraziła sportowym bakcylem.

Zapraszamy do rozmowy z Gosią, która opowie nam o swoim sportowym świecie i pasjach.

Gosiu, jak długo prowadzisz już swoją firmę i co Cię do tego skłoniło?

Marka Żukowska Treningi istnieje od 15 lat. Przez pierwsze lata zajmowałam się treningami grupowymi, potem rozpoczęłam indywidualną pracę z podopiecznymi. Od zawsze miałam styczność ze sportem i już jako nastolatka zaraziłam się tą formą aktywności fizycznej, która jest szeroko rozumianym fitnessem.

Dlaczego akurat treningi personale?

Lubię pracę indywidualną z klientem. Czuję, że mogę wtedy lepiej zaopiekować się każdym podopiecznym, skupiając się na jego personalnych potrzebach oraz celach.

Co oferuje Żukowska Treningi?

Żukowska Treningi oferuje:

 • treningi personalne
 • treningi dla kobiet w ciąży
 • pilates
 • konsultacje żywieniowe, również w chorobach autoimmunologicznych
 • analizę badań krwi oraz dobór suplemetacji

Kto może skorzystać z Twoich usług? Twoje treningi są dla wszystkich?

Każdy 🙂 Nie ma ograniczeń wiekowych, sylwetkowych ani zdrowotnych.

Jak wyglądała Twoja ścieżka zawodowa? Co robiłaś, zanim powstała firma?

Pierwsze treningi grupowe prowadziłam już jako 17-latka. Wtedy cała organizacja pracy wyglądała zupełnie inaczej, to był rok 2000. Wynajeta sala w szkole podstawowej, magnetofon z kasetami i grupa zapalonych kobiet – tak działałam. Z czasem, ciągle podnosząc swoje komptencje, rozwijałam się ja i jednocześnie cała branża fitness.

Od roku 2011 zaczęłam skupiać się na pracy indywidualnej z podopiecznymi, równolegle pracując we wrocławskiej sieciówce fitnessowej. W roku 2019 całkowcie pożegnałam się z rolą trenera zajęć grupowych.

Czyli sport, to nie tylko praca?

Sport jest dla mnie pasją, częścią życia i mnóstwem emocji. Cieszą mnie zmiany oraz postępy wśród moich podopiecznych, które dodatkowo napędzają mnie do działania.

Jak często ćwiczysz tylko dla siebie?

Staram się ćwiczyć minimum 2 razy w tygodniu. Zwracam również dużą uwagę na swoją dietę i suplementację.

Zdrowe nawyki żywieniowe – jakich zasad przestrzegasz?

Każdy dzień zaczynam od wypicia szklanki wody z octem jabłkowym. Pilnuję 4 posiłków dziennie, unikam glutenu oraz nabiału krowiego. Wypijam ok. 3 litrów wody dziennie. To tak w telegraficznym skrócie 🙂

Co byś poradziła kobietom, które mają problem ze zdrowym odżywianiem, albo nie mają na to czasu?

Zmianę nawyków żywieniowych powinno się rozpocząć od małych kroków – nie wszystko na raz 🙂 Co 2-3 tygodnie wprowadzamy nowy cel, nowy dobry nawyk żywieniowy oraz jesteśmy konsekwentne i cierpliwe wobec siebie. Kwestia organizacji czasu odnosi się do indywidualnych priortytetów. Każdy powinien wiedzieć, jak trafić do siebie. Niektórzy stosują listy lub inne przypominajki. Innym wystarczy mocne postanowienie.

Nie bałaś się nigdy niepowodzenia swoich pomysłów?

Nie. Należę do tych osób, które nawet w sytuacjach krytycznych, starają się widzieć pozytywne strony i zaczynam działac na tyle, na ile mogę. Każdy pomysł traktuję jak potencjalną szansę na rozwój i bardzo chętnie z nich korzystam.

Co jest największą pasją w Twoim życiu? 

Obecnie moja praca zawodowa Trenera Personalnego. Lubię dobrą kuchnię i przygotowywanie różnorodnych potraw sprawia mi przyjemność. Wieczorami czytam książki, często z zakresu psychologii. Bardzo lubię zwierzęta – mam w domu psa oraz dwa koty.

Jak odpoczywasz?

Odpoczywam bardzo różnie. Wszystko zależy od formy, stanu psychicznego i zmęczenia. Czasami spedzam wolny czas bardzo aktywnie: rower, narty, rolki itp. Czasami na kanapie robiąc „NIC”.

Jak widzisz siebie i swoje działania za 5 albo 10 lat?

W przyszłości chcę otworzyć swoje studio treningowe. Mam z tylu głowy wizję pięknej, kameralnej przestrzeni do prowadzenia treningów 🙂

Twoje motto, którym kierujesz się w życiu – masz takie?

Motto, którym kieruję się w życiu: „Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie” – H. Jackson Brown Jr.

Dziękujemy za super wywiad!

 

Małgorzata Żukowska

Małgorzata Żukowska

Właściciel & Trener personalny w Żukowska Treningi

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

3 komentarze

 1. Ilona Jaworek

  Pasja, ogrom wiedzy i dużo ciężkiej pracy. Gosia to ekspert w tym co robi, a w dodatku praca z nią to wielka przyjemność, mimo że wymaga od nas wysiłku. Zdecydowanie warto skorzystać z pomocy Gosi w budowanie zdrowego ciała i wspaniałej sylwetki.

  Odpowiedz
  • Beata Pochwałowska

   Profesjonalista a przede wszystkim kobieta z pasją.

   Odpowiedz
 2. Yanina Vydavska

  Gosia to kobieta , która wkłada serce w swoją pracę, jest przemiłą osobą, a jej ogrom wiedzy i doświadczenie robi wrażenie!!

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *