Dlaczego kobiety w dzisiejszych czasach decydują się na założenie własnej firmy?

10 gru 2019 | OKIEM EKSPERTA | 0 komentarzy

Piękna, odważna, pełna energii i zapału do pracy – oto charakterystyka współczesnej kobiety. Każda z nas chce, aby tak postrzegali ją inni. Wciąż stara się udowodnić sobie i innym, że zasługuje na znacznie więcej niż jest jej w stanie zaoferować świat. Co tak naprawdę motywuje kobiety do założenia własnej firmy?

​Dzisiejsze kobiety, które rozpoczynają swoją karierę zawodową z pewnością marzą o osiągnięciu życiowej stabilizacji, pragnąc jednocześnie być niezależnymi i samodzielnymi. Kobiety nie chcą dominować nad mężczyznami, a jedynie móc dorównać im w wielu dziedzinach. Pragną być zauważone i docenione.

Nikt Cię tak nie doceni tak, jak Ty sama

Czasem nadchodzi moment wypalenia zawodowego i w gruncie rzeczy one same nie widzą już dla siebie miejsca w dotychczasowej pracy. Rozglądając się dookoła, coraz częściej zauważają, że czegoś im brakuje. Chwilami czują pewną pustkę. Mają mnóstwo pomysłów, są w znakomitej formie, ale pracodawcy nie zawsze doceniają ich wysiłki i nowe koncepcje. Nie dlatego, że są mało interesujące, ale w dużej mierze dlatego, że nie każdy z nich jest w stanie uchwycić doskonałość tego pomysłu i rezultat, jaki mógłby przynieść firmie.

Nadchodzi moment, że kobieta nie jest już w stanie walczyć z wiatrakami, a gdy coraz bardziej czuje, że nie może zrealizować swojego planu i zatrzymuje się w miejscu, doświadczając stagnacji, decyduje się na odważny krok, czyli założenie własnej działalności.

Mając spory bagaż doświadczeń, wie, że jej inteligencja i przedsiębiorczość doprowadzi ją do osiągnięcia ogromnego sukcesu. Wraz z założeniem swojej firmy, często okazuje się, że korporacja, w której przyszło jej pracować, niwelowała w niej wszelkie pokłady kreatywności.  Kobiety nabierają pewności siebie i zdają sobie sprawę, że to najlepsza decyzja w ich życiu.

Teraz oto bez większych przeszkód, każda z nich będzie mogła piąć się po szczeblach kariery zawodowej i to na własnych warunkach, co z pewnością jest czymś godnym pozazdroszczenia. Branie udziału w wyścigu szczurów odchodzi w zapomnienie, a na ich miejsce przychodzą nowe plany i założenia. Oto nadszedł tak długo wyczekiwany odpowiedni moment na to, aby zacząć podążać własną wytyczoną przez siebie ścieżką. Decyzja o założeniu własnej firmy jest dla kobiety zwieńczeniem jej marzeń o uniezależnieniu się od pracodawców.

Stajesz się panią swojego czasu

Innym motywującym je czynnikiem mogą być także elastyczne godziny pracy. Każda z kobiet sama może decydować, ile czasu poświęca swojej pracy. Właśnie dzięki temu jest w stanie zaplanować swój czas wolny, a nienormowane godziny pracy tylko jej to ułatwiają.

Wie też, że nikt nie będzie jej rozliczał z czasu, a na przygotowanie konkretnego projektu może poświęcić go znacznie więcej, by móc go dopracować. Sama może efektywnie gospodarować godzinami pracy.

I wreszcie rzecz najważniejsza – jej praca jest zgodna z zainteresowaniami. Teraz praca nie jest już tylko sposobem na zarobienie pieniędzy, ale pasją. Jest czymś, co daje ogromne poczucie satysfakcji i spełnienia.

Biznes z pasją

Wiele osób zamieniło swoją pasję w biznes. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Przykładem takiej diametralnej przemiany życiowej jest Luiza, która w pewnym momencie uświadomiła sobie, że mając tak ogromny talent muzyczny, nie jest w stanie zbyt wiele osiągnąć.

Była bezrobotną skrzypaczką, bez perspektyw na realizację swoich marzeń. Odkąd pamiętała zawsze pragnęła tworzyć muzykę, bez przerwy grać i w końcu stać się wirtuozem skrzypiec. Niestety los nie był dla niej łaskawy i mimo ogromnego talentu, dziewczyna wciąż czuła, że nie jest w stanie zrealizować swoich zamierzeń.

Pewnego dnia wpadła na pomysł, aby spróbować grać na ulicach. Pojechała do Paryża i tam zaczęła grać w pobliżu wielkich teatrów i filharmonii, ponieważ często spotykała tam melomanów, którzy uwielbiali dźwięki tego instrumentu. I znów okazało się, że trafiła w dziesiątkę, gdyż w ciągu zaledwie tygodnia zarobiła więcej niż przez trzy miesiące pracy w Polsce jako barmanka.

Jej bardzo kreatywne podejście do zarabiania pieniędzy pozwoliło jej osiągnąć sukces, o jakim marzyła. Gdy po kilku miesiącach wróciła do kraju, była już finansowo gotowa na to, aby założyć własny biznes. Dziś Luiza uczy młodszych od siebie gry na tym jakże pięknym instrumencie.

Ekspansywność działań kobiety pozwoliła jej na odmianę swojego losu. Luiza kocha to, czym się zajmuje i jednocześnie praca zapewnia jej stabilizację finansową. Czyż może być coś wspanialszego niż wykorzystywanie swojego potencjału twórczego w codziennej pracy?

Takich przypadków, jak ten Luizy, jest oczywiście mnóstwo. Są one dowodem na to, że los kobiet często spoczywa w ich rękach. Natomiast rezygnacja z dotychczasowej pracy na rzecz zastąpienia jej założeniem własnej firmy może okazać się nadzwyczaj korzystna z wielu powodów. Jeśli więc kobieta czuje, że oto nadszedł ten odpowiedni moment na założenie własnej firmy, w żaden sposób nie powinna z tego rezygnować. To oznacza, że z pewnością ma już dość marazmu i codziennej rutyny, jaka ją przytłacza.

Kobiety decydują się na założenie własnej firmy, by móc zrealizować swoje plany, a tym samym sięgnąć po szczęście, które im się należy.

Dzisiejsze kobiety są niezależne, pewne siebie i doskonale wiedzą, że jeśli tylko zapragną, mogą sięgać po to, czego chcą doświadczyć. Tylko one same są w stanie określić, jakie cele przyświecają ich egzystencji.

Gdy pną się po szczeblach kariery, nie zapominają też o innych kreatywnych kobietach. Pragną nawiązywać z nimi współpracę, chcą dzielić się doświadczeniami, by ich praca była wciąż doceniana i efektywna. Często nawiązują biznesowe kontakty. Jest to też jeden z powodów, dla którego zdecydowały się być niezależne, zakładając własny biznes. Wcześniej, pracując w korporacji, nie mogły sobie na to pozwolić.

Teraz to one, doceniając wartość wzajemnych relacji i wykorzystując umiejętności, zarówno swoje, jak i innych bizneswoman, mogą zdobywać szczyty. W świetle takich założeń atrakcyjność biznesowej współpracy jest czymś bezcennym. Stanowi perspektywę permanentnego rozwoju. Ważne jedynie, by – jak mawiała Coco Chanel – „nie przejmować się i robić swoje”, a wtedy z pewnością wszystko nam się uda.

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

Podobne wpisy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy e-book:

 “30 pomysłów na posty: Facebook/Instagram”