Czy inspiracja jest ważna w biznesie i gdzie jej szukać?

23 sty 2023 | KOBIETY I ICH BIZNESY, OKIEM EKSPERTA, Z ŻYCIA CZERWONEJ SZPILKI | 0 komentarzy

Słowo „inspiracja” jest dobrze znane i nawet bardzo często wykorzystywane w mediach, literaturze czy filmach.

Ale czy tak naprawdę wiemy, czym jest inspiracja, czy jest ona ważna w biznesie i gdzie jej szukać w naszym życiu? ?

Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w tym wpisie.

Z pewnością każdy z nas rozumie słowo „inspiracja” na swój sposób, ale na pewno możemy wyodrębnić wspólny mianownik i znaczenie tego słowa dla wszystkich.

Jeżeli sięgniemy etymologii danego słowa, to możemy zauważyć, że słowo „inspiracja” zawiera rdzeń wywodzący się od łacińskiego słowa „inspiratiospiritus” to bowiem duch, tchnienie, a także powiew i wiatr. Słownik języka polskiego definiuje słowo „inspiracja” jako „natchnienie, zapał twórczy” lub też „wpływ wywierany na kogoś, sugestię”.

Czyli inspiracja to coś lub ktoś, kto sprawia, że chce się działać i pokonywać przeszkody, aby osiągnąć swój cel! ?

Często możemy usłyszeć, że znany malarz został zainspirowany kimś lub czymś do namalowania obrazu lub poeta został zainspirowany do napisania poematu.

Czy zatem inspiracja jest zarezerwowana tylko dla osób wykonujących twórcze zawody?

Absolutnie nie! ?‍♀️

Nie od dziś wiadomo, że na świecie nie ma nic nowego i wszystko, co dzisiaj się pojawia albo zostaje wynalezione czy wymyślone przez ludzi, ma swoje korzenia głęboko w historii i działaniach naszych poprzedników. 

Co zatem sprawia, że nowe wynalazki lub odkrycia są inne? 

Odpowiedź jest bardzo prosta – ZMIANA❗️

 

 

Zmiana, inna droga, nowy kierunek lub tok myślenia – to aspekty kluczowe do rozwoju tak literatury i malarstwa, jak i progresu technicznego i biznesów.

Inspiracja pcha nas w konkretnym kierunku, zachęca do odkrycia nowego lądu, powoduje zmianę, daje przykład oraz pozwala odkrywać nowe horyzonty.

Inspirację można czerpać zewsząd. Dla jednego będzie to natura, dla drugiego dzieła sztuki czy literatura, a dla kogoś jeszcze innego – określona osoba.

W życiu każdego z nas pojawiają się osoby, które podziwiamy za to, jakie są, i za to, co robią w swoim życiu. Wraz z wiekiem są to inne osoby: najpierw mama, potem nauczyciel, potem starszy kolega w pierwszej pracy itd.), ale z pewnością na każdym etapie życia mamy osobę-inspirację, na której się wzorujemy, a nawet czasami ją naśladujemy ?

W obecnym świecie klient jest przyzwyczajony do otrzymywania coraz nowszych doświadczeń. A więc z pewnością możemy stwierdzić, że inspiracja w biznesie jest bardzo ważna, jeśli chodzi o aktualizowanie i unikalność. Co mamy na myśli? Każdy z nas jest niepowtarzalny i to, w jaki sposób myślisz Ty, jest również unikalne. Pod wpływem zainspirowania się kimś lub czymś dzieje się prawdziwy cud – powstaje zupełnie nowy produkt, usługa lub sposób na coś. 

Jako przedsiębiorcy codziennie poszukujemy kolejnych rozwiązań w naszym biznesie, wytyczamy nowe drogi rozwoju oraz badamy inne rynki, na których możemy działać z naszym produktem lub usługą. ⬆️

Robimy ogrom rzeczy, ale niestety bardzo często nie doceniamy pokonanej drogi i bardziej skupiamy się na tym, czego nie mamy, czego nie osiągnęliśmy, w czym jeszcze mamy problem.

Kochana, doceń to, co już masz, doceń to, co zrobiłaś do tej pory! ?

Daj sobie chwilę westchnienia i spójrz, jaką drogę przeszłaś i ile przeszkód pokonałaś, aby być w tym miejscu, gdzie jesteś.

 

 

Każda z nas ma swoją unikalną historię, historię o przeszkodach i przeciwnościach losu, ale też o marzeniach i osiąganiu celów biznesowych.

Jeżeli czujesz, że Twoja historia może zmotywować inne kobiety do działania i sięgania po więcej, to stań się INSPIRACJĄ dla nich! ?

Podziel się swoją historią i daj się poznać innym kobietom przedsiębiorczym, które również są na tej drodze do sukcesu.

Niech Twoja biznesowa historia zainspiruje inne kobiety. 

Dołącz do naszego plebiscytu „Jestem Kobietą i sięgam po więcej 2023”.

W ramach plebiscytu wyłonione będą cztery wyjątkowe historie wyjątkowych kobiet.

Chcemy wyróżnić cztery z Was wyjątkowymi statuetkami, które będą przypominać o tym, że warto walczyć o siebie i swoje marzenia.

Możliwe, że to właśnie Twoja historia zostanie wyróżniona przez Kapitułę!

Na zgłoszenia czekamy do 20 lutego. Można też zgłosić kobietę, która jest dla Ciebie inspiracją

Kliknij w przycisk poniżej i sprawdź szczegóły:

 

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”