Kiedy byłam małą dziewczynką, uwielbiałam bajki Disneya. Spełnione marzenia, szczęśliwe zakończenia i  postacie o  wyjątkowych mocach. Pragnęłam by moje życie było jak z bajki. Chciałam spełniać swoje marzenia. Być wyjątkowa…

​Trzy lata temu znalazłam się w trudnym i nieoczekiwanym momencie życia. Miałam prestiżową pracę, byłam niezależna finansowo, pracowałam z fantastycznymi ludźmi, rozwijałam się, a mimo to czułam wypalenie zawodowe i nie odczuwałam satysfakcji.  Od kilkunastu lat pracowałam w banku, pełniąc funkcję Dyrektora. Wiele pracy włożyłam w zbudowanie swojej kariery zawodowej. Osiągnęłam sukces, a mimo to czułam, że potrzebuję zmiany. Chciałam poczuć, że robię coś wyjątkowego. W moim otoczeniu nie znalazłam zrozumienia. Kiedy masz kiepską pracę, to ludzie wokół Ciebie motywują Cię do zmian, ale kiedy masz świetną pracę, a mimo to czujesz, że chcesz czegoś więcej, to trudno jest uzyskać ich zrozumienie i wsparcie.

Chciałam czegoś więcej


Zaczęłam więc poszukiwać narzędzi, które pomogłyby mi odbyć podróż w głąb siebie. Studia coachingowe, warsztaty rozwojowe, konferencje. I tak poznałam narzędzie FRIS®. Dopiero kiedy poznałam swój styl myślenia i działania, zrozumiałam skąd moja potrzeba ciągłych zmian, realizowania nowych pomysłów, dążenia do idealnych rozwiązań. Przyszedł spokój i akceptacja. Od dziecka słyszałam, że chodzę z głową w chmurach, jestem niepoprawną marzycielką i idealizuję rzeczywistość. Dziś wiem, że to mój naturalny sposób myślenia, że są ludzie, którzy potrzebują twardo stąpać po ziemi i są tacy jak ja, którzy potrzebują chodzić z głową w chmurach.

Zaczęłam dostrzegać, że są osoby, które nie mają tyle pomysłów na siebie, na swój biznes, na realizację nowych projektów. Płacą za to, aby się inspirować, doradzać, czerpać wizje – ja nie muszę. Mój świat to lunapark projektów, a ja sama jestem inspiracją. I tak przyszedł pomysł na to, jak fantastycznie byłoby pomagać innym odnaleźć w sobie talenty i mocne strony. Zbudowałam swoją karierę od nowa. Dziś jako certyfikowany trener FRIS® i coach  pomagam innym osobom odnaleźć swoją ścieżkę zawodową. Jako prelegent, inspiruję kobiety do zmian i realizacji swoich celów. Pokazuję przedsiębiorcom jak rozwijać siebie i swoje biznesy. Odczuwam pełną satysfakcję z tego co robię i wiem, że nie grozi mi wypalenie zawodowe, bo zbudowałam swój biznes na naturalnych predyspozycjach.

Skup się na swoich mocnych stronach

Wyobraź sobie przez chwilę rybę. Gdybyś miała ja ocenić po jej umiejętności pływania, to co byś pomyślała? A teraz odpowiedz sobie na pytanie – gdybyś miała ją ocenić po umiejętności wspinania się po drzewach, to czy ta ocena byłaby tak samo wysoka?

Kobiety często zamiast skupiać się na swoich naturalnych zdolnościach i rozwijać swoje mocne strony koncentrują się na swoich brakach, porównują się z innymi, chcą osiągać sukces w dziedzinach, w których nie mają szansy osiągnąć poziomu mistrzowskiego. Odczuwają frustrację i obniżają swoje poczucie wartości.

Pokazuję im jak cenną informację zwrotną mogą uzyskać dzięki badaniu narzędziem psychometrycznym, by w konsekwencji mogły odkrywać swoje talenty i osiągać sukcesy.

Niedawno moja córka kończyła 18 lat. Zanim weszła w dorosłe życie odwiedziłyśmy wspólnie Disneyland. Kiedy podczas wieczornego pokazu światła, tańczyły w blasku gwiazd, a wokół nas roztaczała się magia, czułam w sobie wyjątkową moc. Nie ze względu na miejsce. Nie ze względu na bajkową scenerię. To była moja moc, którą czułam dzięki spełnianiu marzeń. Czułam się wyjątkowa.

Każda z nas ma w sobie talent, ale od nas zależy czy podejmiemy działania, aby go odnaleźć i czy znajdziemy w sobie odwagę, by zakwitł on w Naszych oczach i sercu.

Mój Styl Myślenia i Działania

Styl Myślenia wg FRIS®: Wizjoner

Moje mocne strony to kreatywność i nieszablonowe myślenie, pomysłowość i oryginalne koncepcje.

Styl Działania wg FRIS®: Idealista.

Podchodzę do spraw intuicyjnie i z wyczuciem. Skupiam się na jakości, spójności i harmonii.

Znajomość swojego Stylu Myślenia i Działania to sposób na poznanie własnych talentów, skuteczną komunikację z otoczeniem i znalezienie drogi do Twojego sukcesu. Zapraszam Cię do podróży w głąb siebie na www.zanetakajs.pl

Żaneta Kajs

Żaneta Kajs

Ekspert ds. kompetencji interpersonalnych, trener i coach zespołowy.


Podobne wpisy

DOŁĄCZ DO NAS NA INSTAGRAMIE!

@czerwonaszpilka
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

All rights reserved Czerwona Szpilka Magdalena Szewczuk 2019 | Project design SHABLON