Beata Kańtoch – wywiad z kobietą biznesu

10 sty 2024 | KOBIETY I ICH BIZNESY | 0 komentarzy

W swoim dorobku ma pozyskane wspólnoty mieszkaniowe i wielu prywatnych właścicieli nieruchomości, a także a może przede wszystkim, szczyci się wieloma nieruchomościami uregulowanymi pod względem formalno-prawnym, czyli odzyskanymi. Pasjonatka zarządzania nieruchomościami, zawodowego progresu i rozwoju osobistego – Beata Kańtoch.

Beata, jakie korzyści przynosi Ci bycie aktywną i przedsiębiorczą kobietą?

Prowadzenie działalności gospodarczej na własny rachunek stwarza wiele możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. Daje poczucie wolności, niezależności i satysfakcji. Mogę samodzielnie decydować o czasie pracy i rozkładzie swojego dnia. Wpływa to także konstruktywnie na mój sposób myślenia, budowania zespołu oraz relacji międzyludzkich. Mogę swobodnie dobierać współpracowników i partnerów biznesowych, aby wspólnie realizować cel i misję firmy.

Jak doszło do tego, że zdecydowałaś się założyć własny biznes? Co było Twoją motywacją?

Początkowo założyłam firmę, by zrealizować projekt z inną osobą, a następnie wycofałam się z działalności, jednak w międzyczasie zdobyłam wykształcenie i uprawnienia potrzebne do rozpoczęcia aktywności w innym kierunku. Kiedy poznałam możliwości rynku, rozpoczęłam własną działalność. Kierowała mną też chęć rozwoju zawodowego, możliwość współpracy i budowania zespołu, zdobywanie kontaktów, znajomości, nabycie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach pozwalających pokonać bariery natury zawodowej i osobistej, a także chęć zwiększenia dochodów. Ponadto prowadzenie własnej działalności dyscyplinuje, daje możliwość wyznaczania kierunków działania i zmian w każdej dziedzinie swojego życia.

Jakie umiejętności uważasz za kluczowe dla sukcesu w prowadzeniu własnego sukcesu?

Ważnym elementem w mojej pracy jest komunikacja – posiadanie umiejętności interpersonalnych. Staram się być dobrym obserwatorem, dostrzegać nieprawidłowości, nadzorować pracę innych podmiotów wykonujących czynności na rzecz moich klientów. Dobra organizacja pracy, kreatywność, uczciwość, konstruktywna współpraca z zespołem. Umiejętność delegowania zadań, budowanie zaufania. Ciągłe podnoszenie kwalifikacji w zakresie wiedzy merytorycznej. Ponadto umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Jakie cele stawiasz przed sobą i swoim biznesem? Jak je realizujesz?

Stawiam na rozwój i kulturę firmy poprzez zdobywanie nowej grupy klientów, a co za tym idzie – zwiększenie przychodów firmy. To pozwoli na inwestycje w kapitał firmy oraz zbudowanie (zwiększenie) zespołu współpracowników. Podejmuję również działania dla pozyskania środków zewnętrznych pozwalających zainwestować w rozwój firmy. Pozyskuję klientów z polecenia oraz przez bezpośredni kontakt, prezentując sposób mojego działania i usługi. Skupiam swoją uwagę głównie na tym, aby moi klienci byli zadowoleni z usług świadczonych na ich rzecz, zwracając uwagę na to czym się wyróżniam od konkurencji. Kluczowe jest dla mnie budowanie swojej marki, odkrycie przestrzeni i właśnie budowanie przewagi konkurencyjnej.

Czy brałaś udział w jakichś programach rozwojowych lub szkoleniach, które miały wpływ na Twój biznes? Jeśli tak to, jakie były najważniejsze wnioski, które z nich wyciągnęłaś?

Złożoność mojej profesji stawia przede mną konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji w zakresie przepisów prawa, dobrej organizacji i kompetencji interpersonalnych. Ponadto biorę udział w szkoleniach, seminariach podnoszących umiejętności w zakresie zarządzania, aktualizacji przepisów prawa, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, szkolenia w zakresie programów pozwalających zastosować nowoczesne rozwiązania w mojej firmie. Czytam literaturę fachową oraz słucham podcastów specjalistów z dziedziny biznesu i rozwoju osobistego.

Inwestowanie czasu i pieniędzy we własny rozwój buduje świadomość możliwości kompetencyjnych, pomaga we wprowadzaniu zmian w działalności, a także w dostrzeżeniu błędów, jakie popełniam. Daje też wskazówki co do kierunków i poprawy jakości pracy, zwraca uwagę na to jak radzić sobie ze stresem i w sytuacjach kryzysowych oraz jak budować odporność biznesową.

Jakie sukcesy osiągnęłaś dotychczas w swoim biznesie, z czego jesteś najbardziej dumna?

Podjęcie decyzji o samodzielnym działaniu i realizowaniu swoich zamierzeń było pierwszym i koniecznym krokiem pozwalającym rozpocząć drogę na własny rachunek, czyli przezwyciężenie barier organizacyjnych i psychologicznych. Możliwości wprowadzania zmian oraz weryfikacji własnych celów w sprawach dotyczących struktury i kierunków działalności firmy. Stworzyłam miejsce i przyjazny zespół współpracowników pozwalających realizować wytyczone cele firmy. Dokładam ciągłych starań poszerzających bazę klientów oraz zwiększam zasoby materialne pozwalające się rozwijać.

Czy współpracujesz z innymi przedsiębiorcami lub organizacjami? Jakie korzyści przynosi Ci taka współpraca?

Współpracuję z wieloma przedsiębiorcami w różnych dziedzinach. To pozwala na koordynowanie zadań, które wykonuję w ramach mojej działalności gospodarczej. Nawiązywanie współpracy z innymi przedsiębiorcami daje również wiele korzyści w zakresie zdobywania wiedzy i doświadczenia w różnych obszarach i dziedzinach. Zyskuję również spore doświadczenia pod kątem relacji pomiędzy firmami (międzyludzkich). Korzystam z każdej możliwości nawiązania współpracy, uważam, że wpływają pozytywnie na mnie, moich współpracowników oraz ogólnie na działalność firmy. Szczególnie ma to przełożenie na wspólne działanie w sytuacjach kryzysowych (organizacyjnych) i prawnych.

Dziękuję.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Beacie, wypić z nią kawę lub nawiązać współpracę, zapraszam do jej szpilkowej wizytówki tutaj.

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”