Kateryna Wengielewska – wywiad z kobietą biznesu

9 sie 2023 | KOBIETY I ICH BIZNESY | 0 komentarzy

Oferuje luksusowe wakacje za niewielkie pieniądze – jest przedstawicielem międzynarodowego klubu podróżnika inCruises® oraz konsultantem ubezpieczeniowym. Praca w branży turystyki daje jej możliwość rozwoju w marketingu i tworzenia długotrwałych relacji z klubowiczami. W wolnym czasie Kateryna jeździ na rowerze, chodzi po górach, pływa kajakiem. Jej marzenie o zwiedzaniu świata i pokazywaniu go dzieciom właśnie się spełnia.

Jak doszło do tego, że zdecydowałaś się założyć własny biznes? Co było Twoją motywacją?

Od zawsze inspirowały mnie osoby przedsiębiorcze. Mając 26 lat, doszłam do wniosku, że już czas wziąć sprawy w swoje ręce. Na początku pomyślałam o prowadzeniu kantoru, jednak po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, zdecydowałam, że otworzę sklep typu Rossman, jednak w mniejszym wydaniu i będę konsekwentnie działać w budowaniu sieci.

Wszystko szło w bardzo dobrym kierunku i zrealizowałabym ten plan, gdyby nie przykra sytuacja rodzinna. Musiałam przerwać urzeczywistnianie marzenia i zrobić sobie przerwę, po której postanowiłam pójść do pracy na etat. Zrezygnowałam z tego pomysłu już po pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej, na której pracodawca powiedział mi, że szuka pracownika – nie dyrektora. To mi dało kopa do ponownego działania. Nie minął kwartał, a ja już prowadziłam sklep meblowy. Gdyby nie  sytuacja w moim kraju związana z wojną – prowadziłabym go do dziś.

Jakie umiejętności uważasz za kluczowe dla sukcesu w prowadzeniu własnego biznesu?

Przede wszystkim trzeba dobrze znać swój produkt, a najlepiej samemu z niego korzystać. Kiedy założyłam drogerię, sama sprawdzałam wszystkie nowości, które się w niej pojawiały. Moja łazienka zastawiona była produktami. To samo praktykowałam z meblami, a następnie z ubezpieczeniami i klubem podróżnika. Najpierw sama pojechałam w rejs, jako klubowicz, a teraz polecam to innym, ponieważ zostało sprawdzone. Oczywiście równie ważna jest znajomość potrzeb swojego klienta, bycie lojalnym i uczciwym – cokolwiek by się nie działo.

Jakie działania podejmujesz, aby utrzymać się konkurencyjną w dynamicznym środowisku biznesowym?

Wychodzę ponad swoje możliwości i pokonuję strefę komfortu. W dzisiejszych czasach trzeba być o krok do przodu przed wszystkimi, dlatego jestem elastyczna, co jest bardzo wygodne dla klientów.

Czy miałaś mentora lub kogoś, kto był Twoją inspiracją w biznesie? Jak ta osoba wpłynęła na Twój rozwój zawodowy?

Tak, bez przerwy poszukuję dla siebie nowego mentora, kogoś, kto mnie zainspiruje. Kogoś, kto mi otworzy oczy na coś nieznanego i fascynującego.

Jakie korzyści przynosi Ci bycie aktywną i przedsiębiorczą kobietą?

Motywuje mnie to do dalszego działania i buduje pewność siebie. Otwiera nowe możliwości jak chociażby poznawanie świata. Apetyt rośnie w miarę jedzenia!

Jak radzisz sobie z osiąganiem równowagi między pracą a życiem osobistym?

Rodzina jest dla mnie najważniejsza. Zawsze jest na pierwszym miejscu, dlatego zdarzają mi sytuacje, w których muszę z czegoś zrezygnować np. podróże, które organizowane są dla uczestników, czy zagraniczne wyjazdy na szkolenia, których mój mąż nie akceptuje. Całą resztę bez problemów ze sobą godzę. Sama zajmuję się dwuletnim dzieckiem i starszą córką, mam również czas dla siebie, mimo że pracuję jako doradca ubezpieczeniowy i rozwijam klub podróżnika. W każdym tygodniu znajduję 2 – 3 godziny, które spędzam na ukochanym tańcu. Wychodzę z założenia, że jak się chce, to wszystko się da zrobić.

Jakie strategie stosujesz, aby uniknąć wypalenia zawodowego?

Przeszłam chwilowe wypalenie zawodowe, ale je wykorzystałam i otworzyłam dla siebie nową branżę – rejsy. To była świetna decyzja! W międzyczasie pozyskałam nowych klientów na ubezpieczenie. Każdy z nich wniósł dobrą energię i zrozumiałam, że nie mogę ich zostawić. To dostarczyło mi świeżej dawki motywacji.

Zdarzają mi się oczywiście słabsze dni, ale wystarczy jeden optymistyczny klient, żebym naładowała się energią do działania.

Czy brałaś udział w jakichś programach rozwojowych lub szkoleniach, które miały wpływ na Twój biznes? Jeśli tak, jakie były najważniejsze wnioski, które z nich wyciągnęłaś?

Cały czas biorę udział w różnego rodzaju szkoleniach. Świat idzie do przodu w szalonym tempie. Wydaje nam się, że już wszystko wiemy, że wszystko ogarniamy, ale z każdego kolejnego kursu wynoszę bardzo dużo nowej wiedzy. Jeżeli chcemy naprawdę żyć w tym świecie, a nie być tylko, jak kwiatek na parapecie, musimy podążać za technologią i napędzać swoje akumulatory nowościami.

Jakie narzędzia i strategie marketingowe stosujesz, aby promować swoją markę i zdobywać nowych klientów?

Właśnie jestem w trakcie miesięcznego kursu z opakowania Instagrama i  promowania swojego konta. W tej chwili skoncentrowałam się na Mediach Społecznościowych i networkingach na żywo. Poznawanie nowych ludzi i zawiązywanie relacji jest najskuteczniejszą metodą rozwoju biznesu. Każdy się ubezpiecza i każdy przynajmniej raz w roku jedzie na urlop, więc mój klient jest wszędzie I każdy może się nim stać!

Jeśli jesteś zainteresowana działalnością Kateryny, potrzebujesz ubezpieczenia lub marzysz o rejsie, koniecznie zajrzyj do niej tutaj: https://czerwonaszpilka.pl/project/kateryna-wengielewska/.

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”