Bądź widoczna. Dlaczego warto uczestniczyć w spotkaniach i eventach

13 lut 2023 | KOBIETY I ICH BIZNESY, Z ŻYCIA CZERWONEJ SZPILKI | 0 komentarzy

Jesteś szczęśliwą posiadaczką marki osobistej. Wydałaś pieniądze na branding, reklamę i przydatne kursy online. Posiadasz w ofercie superprodukt. Do klienta podchodzisz z szacunkiem, otaczasz go opieką, podpowiadasz tajne triki i uczciwie pomagasz w wyborze opcji. Zdawałoby się – ideał. Dlaczego więc Twoja sprzedaż stoi w miejscu, klienci nie pchają się drzwiami i oknami, a stosik rachunków do zapłacenia rośnie?

Wyprzedź konkurencję – bądź tam, gdzie masz szansę zaistnieć

Posiadanie sieci kontaktów jest podstawą zbudowania biznesu na solidnych podstawach. Tylko od innych przedsiębiorców otrzymasz zasób wiedzy, którego nie wyczytasz z książek. Naturalny networking przeważnie odbywa się bez większego wysiłku i daje dużo zadowolenia, ale jeśli Twoja marka istnieje tylko online, nie masz gdzie go uprawiać. Właśnie dla takich osób jak Ty Czerwona Szpilka organizuje cykl spotkań networkingowych.

Każdy biznesowy event, nawet jeśli pojawiasz się na nim w wieczorowej kreacji, jest okazją do zawarcia nowych znajomości, utrzymania tych wcześniejszych, wymiany wizytówek (tak, dobrze czytasz) czy rozmowy z osobą o podobnym profilu działalności. Właściwe kontakty mogą mieć nadzwyczajny wpływ na rozwój Twojej kariery czy marki osobistej, szczególnie jeśli są systematycznie rozszerzane i pielęgnowane.

Networking – dlaczego nie tylko online

Powiesz, że networking można uprawiać również online, i tak jest! Jednak człowiek to stworzenie stadne i nic nie jest w stanie zastąpić mu fizycznej obecności drugiej, trzeciej czy piątej osoby, szczególnie w kwestiach kontaktów biznesowych. Zawarte w internecie znajomości, ugruntowane w realu, są podłożem do wieloletnich przyjaźni, siłą motoryczną nieograniczonego rozwoju i kręgosłupem trzymającym w pionie firmę, a co za tym idzie – również Ciebie.

Podsumowując

Umiejętne kreowanie interakcji z innymi biznesami, oparte na wzajemności, buduje zaufanie przekładające się na pozytywny odbiór marki czy Twojej osoby, również przez klientów. Nic nie jest w stanie zrobić tego lepiej niż autoprezentacja przeprowadzona w realu. To właśnie tam najłatwiej poczuć energię na innym, rzeczywistym poziomie. Jeśli jeszcze nie dołączyłaś do networkingowej sieci w realu, krępujesz się lub uważasz, że tego nie potrzebujesz, wiedz, że każde słowo w tym artykule pochodzi z autopsji autorki, która w zaledwie kilka miesięcy, czując się wyjątkowo niepewnie, zbudowała sieć, dzięki której w tej chwili zarabia i systematycznie się rozwija.

Powodzenia, kochana!

O CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”