Swietłana Domasz – wywiad z kobietą biznesu

17 sty 2024 | KOBIETY I ICH BIZNESY | 0 komentarzy

Mówi o sobie: „Ja nie pracuję, ja tworzę!”. Do swoich osiągnięć zalicza odważne patrzenie w przyszłość, całkowitą zmianę zawodu w wieku 35 lat i wychodzenie ze strefy komfortu pomimo strachu. Jej misją jest pokazanie za pomocą brandingu, że każda marka jest wyjątkowa. Graphic designerka i ekspertka w budowaniu wizerunku marki osobistej w social mediach.

Swieta, jak doszło do tego, że zdecydowałaś się założyć własny biznes? Co było Twoją motywacją?


Moją motywacją była Czerwona Szpilka i kobiety, które ją tworzą. Prawie rok pracowałam na NDG i nie czułam się przedsiębiorczą kobietą. W marcu trzeba było wystawić fakturę dla CS, więc musiałam albo znaleźć wymówkę, że jeszcze nie ten czas, nie mam pewności itd., albo za tym podążyć. Zaryzykowałam i nie żałuję. Jestem młodą businesswoman i wiele jeszcze przede mną, ale ta droga mi się podoba, odczuwam swoją transformację i rozwój.

Jakie działania podejmujesz, aby utrzymać się konkurencyjną w dynamicznym środowisku biznesowym?


Stawiam na rozwój w swojej branży, cały czas się szkolę i podnoszę swoje kompetencje, nie boję się podejmować śmiałych projektów, szukam wyróżników dla siebie i dla swoich klientów. Kluczowe dla mnie też są serwis i empatia.

Jakie narzędzia i strategie marketingowe stosujesz, aby promować swoją
markę i zdobywać nowych klientów?


Prowadzę Instagram, który, moim zdaniem, ma duży potencjał i możliwości dla poszukiwania nowych klientów. W mojej branży jest to w miarę łatwo zrobić, bo wszystko widać na pierwszy rzut oka. Widzę też efekty networkingu. Spotkania przynoszą mi nowe znajomości, możliwości współpracy i napełniają dobrą energią. Zauważyłam również, że dobrze sprawdza się marketing szeptany. Klienci wracają do mnie, polecają swoim znajomym, a to znaczy, że idę w dobrym kierunku.

Jak radzisz sobie z osiąganiem równowagi między pracą a życiem osobistym?


Nie jest łatwo. Uważam, że rośnie to, na czym skupia się uwagę. Teraz jest moment, kiedy większość czasu i energii poświęcam na rozwój swojego biznesu. Widzę tego efekty, ale czuję, że ja sama i rodzina są trochę zaniedbane. Jednym z moich celów jest znalezienie sposobu na zachowanie równowagi i balansu pomiędzy tymi dwoma światami, ale również niezapominanie o odpoczynku dla siebie.

Jakie są Twoje ulubione aspekty prowadzenia własnego biznesu? Czy istnieją
wyzwania, które są dla Ciebie szczególnie inspirujące?


Własny biznes – własne zasady. Teoretycznie możesz pracować kiedy chcesz, skąd chcesz i z kim chcesz. W rzeczywistości musisz dostosować się do wielu czynników. Zdarza mi się pracować zarówno o 6 rano, jak i o 23.00, w weekendy i wakacje. Cały czas szukam rozwiązań, uczę się komunikacji i staram się zdążać na czas. Praktycznie wyzwania zdarzają się codziennie, ale ja jestem dumna z siebie, czuję swoją moc, kiedy je rozwiązuję i nie poddaję się.

Czy spotkałaś w swoim zawodowym życiu osobę, którą naprawdę cenisz?
Jaki miała wpływ na Twoje decyzje?


Tak, to był mój mentor na kursie z projektowania graficznego. Nauczył mnie, że w perfekcjonizmie nie ma sensu, że nie muszę nikomu nic udowadniać, że codzienna praca i dyscyplina – to połowa sukcesu i że deadline jest święty 🙂

Jaka książka miała największy wpływ na Twoją zawodową drogę, czy samorozwój?

To była książka “Transerfing rzeczywistości” Vadim Zeland o kwantowej rzeczywistości. Czytałam inne o podobnej tematyce, ale ta ma swoje miejsce w moim sercu.

Co jest dla Ciebie ważne w pracy?


Szacunek i zaufanie. Bycie na jednej fali z klientem, żeby się dobrze rozumieć. Wtedy praca idzie szybciej i przyjemniej.

Dziękuję bardzo.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Swietłanie, a może nawet nawiązać z nią współpracę lub umówić się na kawę, zapraszam na jej szpilkową wizytówkę tutajO CZERWONEJ SZPILCE

Czerwona Szpilka to firma, która łączy w sobie Kobiecy Klub Biznesowy, Butikową agencję marketingową– Czerwona Szpilka Media, Dział eventowy – Czerwona Szpilka Events.

Misją Czerwonej Szpilki jest wspieranie przedsiębiorczych kobiet w rozwoju osobistym i biznesowym poprzez networking, programy edukacyjne oraz usługi dla biznesu.

 

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowy rozdział e-booka: “Siła networkingu”.

Kategorie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZPILKOWY NEWSLETTER

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowy rozdział e-booka:

 “Siła networkingu”