Kiedy w ostatnie niedzielne popołudnie wybiła godzina 15.30, na Przystani Wratislavia przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego można było usłyszeć stukot „czerwonych szpilek”. Uczestniczki, spotkania w nowym wymiarze, śmiało pokonały rampę i weszły na pokład największego w Polsce śródlądowego statku pasażerskiego WRATISLAVIA. Był czas na relaks, wymianę doświadczeń, poznanie fantastycznych kobiet, a to wszystko we wspaniałej, luźnej atmosferze, dzięki której każda z uczestniczek mogła po prostu oderwać się od codzienności.

Rejs rozpoczął się od powitalnego drinka „Smooth Criminal” na bazie mrożonych owoców, przygotowanego przez firmę Cold Hawaii Smoothie. Mieszanka smaków naprawdę mile nas zaskoczyła. Organizatorka spotkania – Magdalena Szewczuk, przywitała wszystkich ciepło i serdecznie zaprosiła do wspólnych rozmów i wymiany kontaktów, które są zawsze niezwykle cenne.

Mimo jesiennej już aury, uczestniczki szybko ruszyły na górny pokład statku, zwany – słonecznym. Wyłożony sztuczną trawą z mnóstwem poduch i leżaków, zaprasza każdego, by skorzystać z tej komfortowej przestrzeni. Długo nie trzeba było do tego zachęcać!  Przepiękne wrocławskie pejzaże cieszyły oko, a delikatny szum wody koił zmysły. Humor dopisywał każdemu bez wyjątku. 🙂

Dalsza część programu przywidywała kolejno trzy warsztaty.

Pierwszy poprowadziła Marta Tymoszewicz – pasjonatka życia, sportu, kreatorka bodyART i projektantka. Kobieta spełniona zawodowo i macierzyńsko. Bardzo podkreślała, jak ważny w życiu każdego człowieka jest detal. Posiłek, otaczający Cię ludzie, ruch. Wierzy, że wszystko zależy od decyzji, jakie podejmujemy każdego dnia i nigdy nie jest za późno, by coś zmienić na lepsze. Uwielbia wyzwania i wytrwale dąży do wytyczonych sobie celów. Równowaga w życiu jest piękna i potrzebna.

Drugi warsztat był w rękach Patrycji Kondrackiej, propagatorki Facefitnessu, do którego autorka gorąco nas namawiała. Jest to skuteczna i przede wszystkim bezbolesna metoda, by wygładzić zmarszczki i modelować twarz, na której mamy do dyspozycji ponad 50 mięśni. O nie także możemy, a nawet powinnyśmy, zadbać, by trochę oszukać upływający czas. Każda z uczestniczek naszego spotkania mogła zakupić książkę Patrycji „Sekret Młodości Facefitness”, gdzie autorka przedstawia sporo ćwiczeń – w tym autorski program „Facefitness12” – obejmujący podstawowe ćwiczenia twarzy. Drogie Panie, do dzieła i pamiętajmy o systematyczności!!

 

Na zakończenie części warsztatowej miałyśmy przyjemność posłuchać motywującego wykładu Izabeli Jagosz, autorki bestsellerowej książki „Uczulona na wino”. Iza udowadniając samej sobie, jaką jest szczęściarą, dała uczestniczkom jasno do zrozumienia, że nawet w pozornie beznadziejnej sytuacji, zawsze można dostrzec światełko w tunelu. Ba! Nawet powinno się szukać tej pozytywnej strony medalu, bo ona zawsze jest. Mimo trudności, potknięć w życiu prywatnym czy zawodowym, zawsze powinnyśmy podnosić się z kolan i iść dalej, bo warto, bo trzeba, bo możemy i potrafimy. My Kobiety, piękne, ambitne, silne i mogące dać światu mnóstwo dobrej energii. Nie zapominajmy o tym.

Chętne panie mogły zakupić książkę z autografem autorki. My przypominamy tym samym, że 10 grudnia – podczas świąteczno-urodzinowego spotkania Ladies EVERY Day – premiera kolejnej książki z dalszymi losami Igi „Buty na stole”. Nie może Was zabraknąć!!

Zwieńczeniem tego wspaniałego rejsu była kolacja VIP w towarzystwie wszystkich trzech prelegentek. Menu zaskoczyło uczestniczki formą podania, a kompozycja smaków zachwyciła niejedno podniebienie.

17 września zapisze się w kalendarzu Czerwonej Szpilki jako pierwsze i z pewnością nie ostatnie “spotkanie na luzie”. Ogrom wiedzy, pozytywnych emocji, nowe kontakty, znajomości, które mamy nadzieję zaowocują udaną współpracą. Spędziłyśmy fantastyczne niedzielne popołudnie i nie wiem jak Wy drogie „szpilki”, ale my mamy ochotę na więcej! Dziękujemy za Waszą obecność i do zobaczenia niebawem.