COACH REPUBLIC

Właścicielka – Mira Karp

POZNAJMY SIĘ:

Mira Karp
Właścicielka
COACH REPUBLIC

+48  663 065 005

MOJE PROFILE:     

Mira od 20 lat pracuje w korporacji i udało się jej nie zwariować, choć – jak sama przyznaje – miewa chwile zwątpienia. Ma buntowniczą naturę i wierzy, że warto mieć swoje zdanie, robić rzeczy po swojemu, myśleć samodzielnie. Lubi być aktywna i pracować. Nie lubi natomiast być zarobiona.

Mira Karp jest coachem – absolwentką szkoły coachów i trenerów Trop. Pracę magisterską napisała na Wydziale Prawa i Administracji, nie obroniła niestety dyplomu na muzykologii UW, ponieważ uwikłała się „w robienie kariery” w branży IT. Jest autorem programów: Praca Szyta na Miarę oraz Red Lipstick Power.

Chciałaby, abyśmy przestały postrzegać same siebie w pracy jako mało znaczące elementy, a jednocześnie się doceniły. Jak mówi: „To my jesteśmy najcenniejszą częścią firm. Nasze zaangażowanie, zapał, energia, pomysłowość, wiedza i doświadczenie dają korporacjom – firmom – możliwość osiągania kolejnych fantastycznych wyników”.

Sama jest pracownikiem korporacji i wie, z jakimi absurdami pracownicy spotykają się na co dzień. Wie, jak to jest zapomnieć zjeść coś przez 9 godzin, ponieważ ciągle było coś bardzo ważnego do zrobienia. Ile razy człowiek złapał się na tym, że robi coś za kogoś, ponieważ naiwnie uznał, że jak sam wreszcie tego nie zrobi, to firma się zawali. Słyszała, że kolejny kwartał jest tym najważniejszym dla firmy, trzeba zakasać rękawy i nie ma mowy, aby nie zrobić założonych celów. Wiele razy zmieniała swoje prywatne plany, bo przecież trzeba dokończyć projekt.

Mira zna też inny wymiar pracy. To wtedy, gdy mówisz, że masz odmienne zdanie, a szef na to: „Nie zgadzam się z Tobą, ale daję Ci szansę zrobienia tak, jak chcesz”. Wie, jak umacnia to poczucie wartości i sprawczości. Zna uczucie, kiedy prosisz o dofinansowanie Twojego rozwoju osobistego, bo właśnie znalazłaś studia podyplomowe, które wpisują się w Twoją osobistą ścieżkę kariery, i dostajesz bez problemu zgodę pracodawcy. Wychodzisz z pokoju prezesa i mówisz sama do siebie: „Kobieto, no i po co się bałaś? Jakbyś nie zapytała i nie poprosiła, to byś nic nie dostała”.

Wie, jak to jest, kiedy masz pomysł i zostaje on zaakceptowany i wdrożony. Wyrastają wtedy skrzydła, bo widzi się sens w tym, co się robi. Wie również, jak to jest, kiedy nikt nie pyta Cię o zdanie i zmienia Twoją ścieżkę kariery, bo wie lepiej…

Wie, jak smakuje brak sprawczości i możliwości wypowiedzenia się – to duży dyskomfort.

Jak mówi sama o sobie – jest korpoludkiem, który zbudował sobie alternatywną karierę, ponieważ zależało mu na dobrym i wartościowym życiu. Dziś cieszy się, że znalazła własną ścieżkę i że robi to, co robi – czyli pracuje z innymi jako coach. Każdego dnia w pracy z klientami widzi ogromny sens tego, co robi.

Jeśli dobrze wiesz, z czym wiąże się praca w korpo, i czujesz, że chcesz porozmawiać z Mirą, skontaktuj się z nią. Darmowa konsultacja nic nie kosztuje, a jak mówi Mira: porozmawiać zawsze warto.

WYWIAD

Masz pytanie? Chcesz, aby Mira Karp podzieliła się swoją ekspercką wiedzą na najbliższym spotkaniu klubowym?
Napisz do nas i powiedz nam o swoich pomysłach na współpracę z Mirą!

SZKOLENIA CZERWONEJ SZPILKI

Umów się na konsultację biznesową online z Magdaleną Szewczuk | 1h

500 PLN

Chcesz dowiedzieć się, czym jest Czerwona Szpilka i jak możemy pomóc Tobie i Twojemu biznesowi wznieść się na wyższy level? Potrzebujesz wsparcia z zakresu marketingu, public relations i budowania marki osobistej? Albo najzwyczajniej w świecie chciałabyś należeć do wyjątkowej społeczności kobiet, które się wspierają i motywują?

NAPISZ DO NAS i umów się na wirtualną kawę, a kto wie – może wyjdzie z tego coś fajnego?