Karina Potapczyk

Fundatorka, założycielka fundacji “Karkonosze dla każdego”, przedsiębiorczyni

Karina Potapczyk Klubowiczka Czerwonej Szpilki

POZNAJMY SIĘ:

Fundacja “Karkonosze dla Każdego
– most między marzeniami a rzeczywistością”

602 742 541

MOJE PROFILE:  

Kobieta, która nigdy nie pracowała na etacie. Zaczęła od agencji ubezpieczeniowej, by po dwóch latach stworzyć placówkę ubezpieczeniowo-finansową w centrum Kołobrzegu, a następnie przekształcić ją w multi agencję. Życie jednak zaprowadziło ją na drugi koniec kraju. Miłość spowodowała jej przeprowadzkę do Szklarskiej Poręby, gdzie prowadzi pensjonat “Zającówka”, a także fundację “Karkonosze dla każdego”, w której oferuje skrzywdzonym przez los dzieciom i całym rodzinom oraz rodzinom zastępczym wakacje w Karkonoszach, na które najczęściej nigdy nie było ich stać.

Szklarska Poręba

Karina nigdy nie pracowała na etacie. Początkiem jej zawodowej ścieżki była agencja ubezpieczeniowa, a następnie stworzyła placówkę ubezpieczeniowo-finansową w centrum Kołobrzegu, którą rozwinęła w multi agnecję. Od roku 2003 prowadzi JDG. Podążając za drugą wielką miłością, przeprowadziła się do Szklarskiej Poręby w 2008 roku i prowadzi tam ukryty w sercu górskiego kurortu u stóp Szrenicy otulony leśną gęstwiną, skryty w zakolach rzeki Kamiennej – pensjonat “Zającówka”.
 

 “Zającówka” jest domem o powierzchni 300 m, który był sukcesywnie rozbudowywany. Aktualnie ma prawie 1000 m. W czerwcu 2019 r. po ciężkiej chorobie zmarł mąż Kariny – Leszek. Później przyszła plaga covidowa i wystawiła na próbę przedsiębiorczą wytrzymałość. Cyrk lockdownowy, inflacja i osobiste historie nie dawały jej jednak czasu na nudę, a na dodatek w tzw. międzyczasie – Karina poznała trzeciego męża – Wojtka, z którym stworzyła to, co aktualnie pochłania ją w całości, czyli Fundację “Karkonosze dla Każdego”.

 Zaangażowanie w inicjatywy Fundacji, które w dużej mierze wypływają z jej głowy, stanowi dla niej oderwanie od niekiedy szarości dnia codziennego. Radość ludzi, którzy nigdy nie byli na urlopie, a dzięki Fundacji udało się to dla nich zorganizować, czy szczęście dzieci skrzywdzonych przez dom rodzinny, które nawet nie śmiały marzyć o urokach Karkonoszy – to ją uskrzydla i umniejsza wielkość własnych problemów. Kreowanie dobra szczęśliwie ją i uzależnia, ale z takim nałogiem nie zamierza walczyć.

 Jej misją jest założenie Zrzeszenia pod inicjatywami Fundacji Górskiego Trójmiasta (Szklarska Poręba, Świeradów, Karpacz). Chce to uczynić poprzez połączenie sił branży hotelarskiej z celami społecznymi. Pozwoliłoby to na kreowanie większych szans na niezapomniane chwile dla dzieci, młodzieży, a także całych rodzin, które szczególnie w trudnych czasach potrzebują wsparcia i nadziei. Karina ma już zaplanowane wakacje 2024, kiedy to w ramach projektu „Dom Dziecka na wakacje” zaprasza na tygodniowe pobyty 6 wychowanków z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Ponowi również inicjatywę „Zasłużone wakacje” oraz zamierza rozwijać projekt “Karkonosze dla każdego – 10 groszy dla Karkonoszy”.

 Karina zaczynała od wielkiej odwagi, ale i chaosu, jak sama mówi “teraz jest tej odwagi jeszcze więcej i chaosu również”. Pomimo tego ma wiele osiągnięć, m.in. już dwukrotnie udało jej się spełnić własne marzenia. Twoją uwagę pragnie jednak zwrócić na efekty swojej pracy z roku 2023, którymi są projekty: “Dom dziecka na wakacje”, gdzie 28 wychowanków i 6 opiekunów z placówek zarządzanych przez COPO-W w Wałbrzychu, spędziło cudowne tygodniowe wakacje w Karkonoszach. Następnie projekt “Zasłużone wakacje”, czyli tygodniowe pobyty w różnych obiektach hotelarskich dla 6 rodzin indywidualnych.

Z tego projektu skorzystała m.in. rodzina zastępcza Nowaki & Spółka, wychowująca 11 wspaniałych dzieci. Wczesną jesienią z weekendowych pobytów w Karkonoszach skorzystały również 2 rodziny mocno doświadczone dramatami – w obu przypadkach była to strata męża i ojca. Z jednodniowej wycieczki skorzystało 30 dzieci ze szklarsko-porębiańskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej. W sumie w 2023 roku z inicjatyw Fundacji “Karkonosze dla każdego” skorzystało 107 osób. Wszystkie te projekty i ich ogrom, tłumaczą, co Karina robi, kiedy nie pracuje – wymyśla kolejne inicjatywy!

Sobie przed laty, kiedy stawiała pierwsze kroki na zawodowej drodze, powiedziałaby, że będzie ciekawie – z górki i pod wiatr, w deszczu i pod prąd, gładko, lekko, ale i za szybko. W biznesie i w życiu ceni prawdziwą szczerość, a kieruje się intuicją, sercem, naiwnością i dobrą intencją. Uwielbia poddawać się przyjemnej lekturze i marzy jej się odrobina nicnierobienia. Do klubu biznesowego dla kobiet Czerwona Szpilka dołączyła, ponieważ jej szpilki od 2 lat są wyłącznie czerwone. Czego chcieć więcej? Każdej z nas życzy, byśmy potrafiły się ukołysać się w cudownej życiowej przestrzeni, jaką tworzymy.

Joanna Bury- Kaczmarczyk kontakt

Masz pytanie? Chcesz, aby Karina podzieliła się swoją ekspercką wiedzą na najbliższym spotkaniu klubowym? Napisz do nas i powiedz nam o swoich pomysłach na współpracę z Kariną!

Dołączenie do Klubu będzie Twoją najlepszą inwestycją, która przyczyni się do wzniesienia Twojego biznesu na wyższy poziom. Każda z nas kobiet, które pragną zostawić swój ślad na tym świecie, chcą więcej i lepiej. Więcej klientów, lepszy komfort życia, rozwijającą się firmę. Aby to uczynić potrzeba wioski kobiet, które będą stały za nią murem i wskażą właściwy kierunek.
Tym właśnie jest Klub Czerwonej Szpilki.

NAPISZ DO NAS, aby poznać szczegóły Twojego udziału w Klubie.

All rights reserved Czerwona Szpilka Magdalena Szewczuk 2019-2024 |Regulamin sklepu| Project design SHABLON