Kalina Kruszewska-Cięglewicz

Ekspertka ds. e-commerce

Katarzyna Bej -Piechowicz

POZNAJMY SIĘ:

Kalina

Ecomplace Consulting

511 205 211

MOJE PROFILE:  

Wirtuozka sprzedaży na międzynarodowych marketplace’ach, która już w wieku lat 6 wiedziała, co ją fascynuje, a mając lat 15, rozpoczęła zarabianie przez internet. Wraz z mężem prowadzi agencję e-commerce, która pomaga polskim przedsiębiorcom rozpoczynać sprzedaż na zagranicznych marketplace’ach, takich jak Amazon, eBay, Kaufland, czy Otto. 

Wrocław

Początki jej zainteresowania biznesem sięgają dzieciństwa. Już w wieku lat 6 wiedziała, że chce prowadzić biznes i zarabiać duże pieniądze. Zawsze wykazywała się przedsiębiorczością i potrafiła zarabiać. Jako nastolatka sprzedawała swoje używane ubrania na Allegro i wiedziała, jak to robić. Jej konto było świadectwem na biznesową żyłkę. Wiedziała, jak ważny jest listing, czyli opis oferty oraz jak istotne są duże, dobrej jakości zdjęcia.

Z wykształcenia magister filologii germańskiej, początkowo myślała o zawodzie nauczycielki, jednak pierwsze doświadczenia w szkole uświadomiły jej, że nie o takiej zawodowej drodze marzy. Na szczęście już wcześniej dowiedziała się, co jest jej prawdziwym powołaniem. W 2015 roku, kiedy e-commerce było jeszcze w Polsce mało znane, odkryła w nim wielki przyszłościowy potencjał. Ta nieustannie rozwijająca się branża stała się jej życiową pasją i powołaniem.

W 2016 roku podjęła wyzwanie i samodzielnie wprowadziła pierwszą firmę na rynek niemiecki. Obejmowało to zakładanie firmy w Niemczech, znalezienie biura księgowego i uruchomienie całego procesu od zakładania kont sprzedażowych na eBay, Amazon, a później na Kaufland, Hood, Cdiscount i Etsy po cały proces prowadzenia tych kont.

W roku 2019, mieszkając w Niemczech, założyła własną spółkę i zajęła się sprzedażą farb malarskich na Amazonie i eBayu do takich krajów, jak Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Hiszpania i Włochy. Następnie w roku 2020, postanowiła rozszerzyć działania i założyła agencję Ecomplace Consulting, w której wraz z mężem skupiają się głównie na wprowadzaniu firm na rynki zagraniczne, korzystając z wyżej wymienionych platform sprzedażowych. Pomagają firmom w dywersyfikacji sprzedaży i skalowaniu biznesu, co przynosi znakomite rezultaty.

Fascynuje ją, że w Polsce, a nawet na szerszym rynku międzynarodowym, wciąż niewiele osób wie, jak skutecznie rozpocząć sprzedaż online. To dla Kaliny nie tylko wyzwanie, ale też niezwykła okazja do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Praca w e-commerce jest dla niej więcej niż zawodem. To pasja, która sprawia, że każdy dzień to źródło radości, której daje energię do dalszego działania.

Dodatkową motywacją jest dla niej fakt, że prowadzenie agencji e-commerce wymaga ogromnej wiedzy i ciągłego rozwoju, a ona uwielbiam uczyć się nowych rzeczy, zgłębiać tajniki branży i cieszyć się z sukcesów swoich klientów. Największą satysfakcję daje jej obserwowanie, jak ich wyniki sprzedażowe z dnia na dzień rosną. To motor napędowy działalności. Inspiruje ją bycie częścią ich wzrostu i obserwowanie realnych efektów wprowadzanych strategii.

Misją Kaliny jest pomaganie polskim przedsiębiorcom w otwieraniu i rozwijaniu sprzedaży na zagranicznych marketplace’ach poprzez świadczenie profesjonalnych usług doradczych oraz oferowanie wsparcia i ułatwianie dywersyfikacji sprzedaży. W biznesie ceni przede wszystkim uczciwość. Zarówno w relacjach z klientami, partnerami biznesowymi, jak i pracownikami. Pozwala ona budować zaufanie i trwałe relacje.

Kolejną wielką wartością w biznesie jest dla Kaliny lojalność, ponieważ wie, że długotrwałe relacje z klientami i pracownikami przynoszą wiele korzyści, tak samo, jak dbanie o klienta oraz zapewnianie mu wysokiej jakości produktów, czy usług. W życiu prywatnym kieruje się prawdą i uczciwością, które stanowią podstawę jej działań i wyborów. Nie zgadza się na machlojstwa, kłamstwa i wykorzystywanie ludzi.

Jej największym osiągnięciem jest wiara w siebie, odwaga i determinacja, dzięki którym dzisiaj prowadzi wymarzony biznes i dzieli się wiedzą. Kolejnym ważnym dla Kaliny sukcesem jest zbudowanie szczęśliwego małżeństwa, które jest nieocenionym wsparciem. Sobie sprzed lat doradziłaby nigdy w siebie nie wątpić, ufać intuicji, która ją bardzo dobrze prowadzi, uczyć się języków, zwłaszcza niemieckiego, ale też angielskiego. Zapewniłaby też siebie, że czeka na nią szczęście i spełnienie marzeń.

Kalina uwielbia samorozwój, słońce, wodę i las, a marzy o posiadaniu domu w egzotycznym miejscu. Kiedy nie pracuje relaksuje się. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego dużo spaceruje, co pozwala jej na złapanie oddechu i regenerację umysłu. Innym sposobem na oderwanie się od codzienności są dla niej podróże, odkrywanie nowych miejsc, kultur i ludzi – to daje świeżą perspektywę i nową energię. Lubi też samotność, medytacje, naukę, czytanie książek. 

Do Czerwonej Szpilki dołączyła, ponieważ chciała otoczyć się i poznawać inne kobiety. Jest przekonana, że razem można osiągnąć znacznie więcej niż działając w pojedynkę. Oprócz tego czuła brak kobiecej energii w swoim życiu, a Klub emanuje właśnie taką energią. Bycie wśród innych ambitnych i inspirujących kobiet daje jej nie tylko możliwość nawiązania cennych kontaktów, ale również dostarcza ogromnej dawki motywacji i wsparcia.

Kalina Kruszewska  Wroclaw

Masz pytanie? Chcesz, aby Kalina podzieliła się swoją ekspercką wiedzą na najbliższym spotkaniu klubowym? Napisz do nas i powiedz nam o swoich pomysłach na współpracę z Kaliną!

Dołączenie do Klubu będzie Twoją najlepszą inwestycją, która przyczyni się do wzniesienia Twojego biznesu na wyższy poziom. Każda z nas kobiet, które pragną zostawić swój ślad na tym świecie, chcą więcej i lepiej. Więcej klientów, lepszy komfort życia, rozwijającą się firmę. Aby to uczynić potrzeba wioski kobiet, które będą stały za nią murem i wskażą właściwy kierunek.
Tym właśnie jest Klub Czerwonej Szpilki.

NAPISZ DO NAS, aby poznać szczegóły Twojego udziału w Klubie.

All rights reserved Czerwona Szpilka Magdalena Szewczuk 2019-2024 |Regulamin sklepu| Project design SHABLON