Joanna Idzikowska

Właścicielka Trawialnia.eu

Joanna Idzikowska Klub czerwonej szpilki
POZNAJMY SIĘ:
Joanna Idzikowska
Fundatorka
Fundacja Serca Kreacja

jidzikowska@trawialnia.eu

MOJE PROFILE:     Spotkania-networkingowe-Wrocław
Jako studentka ostatniego roku na kierunku marketing i zarządzanie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wyjechała na praktyki zagraniczne do Francji. Wcześniej podjęła decyzję, że nie będzie jedną z wielu studentek poszukujących pracy na konkurencyjnym rynku. W 2003 r. postanowiła wziąć życie w swoje ręce i wysłała niezliczoną liczbę aplikacji do francuskich firm przemysłowych. W ciągu kilku dni otrzymała cztery propozycje. Oczywiście wybrała najbardziej ambitną. Poznaj Joannę Idzikowską – kobietę mocną jak stal!

Joanna Idzikowska od ponad 18 lat zarządza spółką z kapitałem francuskim Chimimeca Polska. Jest jej kreatorem, udziałowcem i członkiem zarządu. Obecnie zatrudnia ponad czterdzieści osób, a jej spółka zajmuje się trawieniem i pasywacją stali nierdzewnej.

Joasia stworzyła tę firmę od podstaw. Była jedynym pracownikiem, potem mogła już tworzyć zespół, podejmując trafne bądź czasem mniej trafne decyzje. Jednak bardzo szybko uczyła się na błędach i po 2 latach stała się członkiem zarządu, a po kolejnych 2 latach – udziałowcem. Joasia od wielu lat koncentruje się bez przerwy na rozwoju firmy, a teraz dzięki wypracowanym zyskom może tymi owocami pracy dzielić się z innymi.

Joanna Idzikowska_czerwona szpilka

Oprócz tego od marca 2021 r. Joasia zajmuje się edukacją demokratyczną. Z chęci pomagania innym założyła Fundację Serca Kreacja i tworzy cudowne miejsce dla dzieci uczących się poza systemem szkolnym. Jest to edukacja domowa, która nie przypomina edukacji domowej. W tej wyjątkowej przestrzeni spotyka się 18 dzieci i 18 mentorów – nauczycieli.

Również w 2021 r. Joasia napisała książkę pt. „Mocna jak stal”. Ponadto stworzyła także konferencję branżową Big Business Meets Science, zbudowała halę produkcyjną oraz otrzymała cztery dotacje unijne, a także pozytywną decyzję Ministerstwa Rozwoju i Innowacji na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego Obróbki Chemicznej Metali.

Joasia marzy, by stworzyć 5000 placówek edukacji demokratycznej – Serduszkowej Nieszkoły – z serca dla serca, gdzie najważniejszy jest uśmiech, relacje i zdobywanie wiedzy w sposób przyjazny dzieciom.

Joasia kieruje się w życiu mottem: Nic nie jest w stanie Cię zatrzymać, tylko ty sam/sama. Podążaj za sercem, nie ograniczaj się w działaniu – to jej przepis na sukces, który, jak widać, świetnie się sprawdza!

Idzikowska Joanna_ czerwona szpilka

WYWIAD

Masz pytanie? Chcesz, aby Joanna Idzikowska podzieliła się swoją ekspercką wiedzą na najbliższym spotkaniu klubowym?
Napisz do nas i powiedz nam o swoich pomysłach na współpracę z Joanną!

Dołączenie do Klubu będzie Twoją najlepszą inwestycją, która przyczyni się do wzniesienia Twojego biznesu na wyższy poziom. Każda z nas kobiet, które pragną zostawić swój ślad na tym świecie, chcą więcej i lepiej. Więcej klientów, lepszy komfort życia, rozwijającą się firmę. Aby to uczynić potrzeba wioski kobiet, które będą stały za nią murem i wskażą właściwy kierunek.
Tym właśnie jest Klub Czerwonej Szpilki.

NAPISZ DO NAS, aby poznać szczegóły Twojego udziału w Klubie.