Iwona Kołodziejczyk

Księgowa ׀ Specjalista ds. BHP ׀ Inspektor ppoż. ׀ Audytor zintegrowanych systemów zarządzania

POZNAJMY SIĘ:

Iwona Kołodziejczyk

Właścicielka
Biuro Rachunkowe IKA

+48 503 354 903

biuro.maxirent@gmail.com

MOJE PROFILE:  

Jeśli czasem się zastanawiasz, skąd inni biorą czas na wszystkie aktywności, mając go tyle samo w ciągu dnia co ty, to koniecznie przeczytaj historię Iwony, która realizuje się na wielu płaszczyznach, ponieważ – jak sama mówi – kocha ludzi i wszystko, co jest związane z ich rozwojem. I ma dla Ciebie bardzo cenną radę: „Podejmuj ryzyko, warto! Potrafisz!”.

Iwona Kołodziejczyk może pochwalić się wieloletnim stażem, ponieważ od 2003 r. pracuje jako księgowa i obecnie prowadzi Biuro Rachunkowe IKA w ramach firmy MAXIRENT. Ponadto od 2005 r. jest również specjalistą ds. BHP, inspektorem ppoż., audytorem zintegrowanych systemów zarządzania, mentorem. Od 2007 r. prowadzi szkolenia z zakresu BHP i księgowości, jest egzaminatorem systemu VCC z zakresu kadr i płac oraz pełnej księgowości. Specjalizuje się w organizacjach NGO, stowarzyszeniach, fundacjach, podmiotach ekonomii społecznej. Obecnie robi doktorat z zakresu zarządzania w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Dotychczas pomogła powstać około 50 podmiotom ekonomii społecznej. Zasiada w zarządach wielu stowarzyszeń, a jej faworytem jest Stowarzyszenie PRO PSYCHE na Rzecz Zdrowia Psychicznego, w którym jest wiceprezesem i dyrektorem finansowym.

Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, m.in. Mentor For Success. Przez 7 lat była głównym specjalistą ds. BHP w CREATON Polska sp. z o.o. oraz w McDonald’s Polska, dbając o siedem restauracji.

Kocha ludzi i wszystko, co wiąże się z ich rozwojem. Dlatego mentoring traktuje jak misję. Uwielbia patrzeć, jak człowiek odkrywa siebie na nowo, wzrasta, idzie do przodu… Poza tym wszystko, co łączy się z księgowością, prawem pracy, BHP, tworzy w jej życiu zawodowym spójną całość. Każdy z jej klientów ma u niej opiekę zawodową i mentorską, jeśli takiej potrzebuje. Do każdego podchodzi indywidualnie, a jej usługi są mocno spersonalizowane.

Swoją ścieżkę zawodową zaczynała jako mama 2,5-letniego syna. Studium rachunkowości kończyła w 2002 r., będąc dyrektorem biura poselskiego. W 2003 r. zaczęła studia inżynierskie na kierunku BHP, w 2008 r. uzyskała tytuł magistra na kierunku ochrona środowiska i gospodarka odpadami. Na początku swojej kariery zarządzała również wypożyczalnią samochodów amerykańskich, szkoliła z zakresu podmiotów ekonomii społecznej i współpracowała ze Spółdzielnią Socjalną „OPOKA” oraz innymi stowarzyszeniami. W latach 2012–2014 ukończyła studia z zakresu rachunkowości i finansów oraz zdobyła Certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Za swoje osiągnięcia uważa nagrodę Business Woman Awards, którą otrzymała pod koniec 2022 r., oraz stworzenie około 50 organizacji dla podmiotów ekonomii społecznej.

Zapytana o misję swojej firmy, odpowiada, że biznes potrzebuje holistycznego podejścia. Tylko patrząc na człowieka jako na całość, wspierając go zawodowo i rozwijając mentalnie, można osiągnąć harmonię.

W biznesie Iwona ceni klarowność, która powoduje, że nie ma niedomówień, a także uczciwość i zaufanie. W życiu stara się działać w zgodzie z katalogiem podstawowych wartości. Uczciwość, zaufanie, terminowość, szacunek do drugiego człowieka – to dla niej drogowskazy. Mówi, że nigdy nie chodzi na skróty.

Realizując swoje pasje, kocha czytać książki, głównie literaturę faktu, ale też kryminały i biografie. Muzyka natomiast jest dla niej lekarstwem na wszystko, każda. Kiedy nie pracuje, spędza czas ze swoim psem cocker-spanielem Gerdo, mężem i przyjaciółmi. Marzy o rejsie dookoła świata.

Dołączyła do Klubu Czerwonej Szpilki, ponieważ interesuje ją wszystko, co dotyczy człowieka i jego rozwoju. „Klub jest miejscem, w którym kobiety mogą się rozwijać i wspierać wzajemnie. To dla mnie nowa inicjatywa, chętnie ją poznam od środka” – dodaje.

Masz pytanie? Chcesz, aby Iwona Kołodziejczyk podzieliła się swoją ekspercką wiedzą na najbliższym spotkaniu klubowym? Napisz do nas i powiedz nam o swoich pomysłach na współpracę z Iwoną!

Dołączenie do Klubu będzie Twoją najlepszą inwestycją, która przyczyni się do wzniesienia Twojego biznesu na wyższy poziom. Każda z nas kobiet, które pragną zostawić swój ślad na tym świecie, chcą więcej i lepiej. Więcej klientów, lepszy komfort życia, rozwijającą się firmę. Aby to uczynić potrzeba wioski kobiet, które będą stały za nią murem i wskażą właściwy kierunek.
Tym właśnie jest Klub Czerwonej Szpilki.

NAPISZ DO NAS, aby poznać szczegóły Twojego udziału w Klubie.

All rights reserved Czerwona Szpilka Magdalena Szewczuk 2019-2024 |Regulamin sklepu| Project design SHABLON