Prawo Kobiet

Radca prawny – Ewelina Miśko-Pawłowska

POZNAJMY SIĘ:

Ewelina Miśko-Pawłowska
RADCA PRAWNY
Kancelaria Radców Prawnych
Miśko-Pawłowska i Partnerzy sp.p.

+48 501 689 076
+48 533 475 835

sekretariat@kprawnamp.pl
biuro@prawokobiet.pl

ul. Żmigrodzka 81-83
51-130 Wrocław

MOJE PROFILE:      

Prawo Kobiet to pierwszy w Polsce serwis prawny stworzony z myślą o kobietach, a jego pomysłodawczynią jest Ewelina Miśko-Pawłowska.

Ewelina Miśko-Pawłowska jest radcą prawnym nieprzerwanie od 2009 roku. Jej zadaniem jest świadczenie pomocy prawnej tym, którzy jej potrzebują i którym potrafi pomóc. Dzięki szacunkowi, jakim darzy ludzi w jednakowym stopniu bez względu na reprezentowane przez nich poglądy i wartości, należycie służy każdemu oczekującemu wsparcia.

Serwis PrawoKobiet.pl to projekt, któremu przyświeca misja wsparcia kobiet potrzebujących sprawnej i kompetentnej pomocy prawnej. Fundamentem przedsięwzięcia jest pomoc prawna na gruncie różnych sfer życia każdej kobiety, dlatego w jego ramach są realizowane dwa znaczące filary obsługi prawnej: prawo kobiet w życiu i prawo kobiet w biznesie.

Projekt zakłada szerzenie świadomości prawnej oraz kompleksowe wsparcie prawne za pomocą konsultacji i porad prawnych, obsługę prawną oraz reprezentację procesową.

Zespół PrawoKobiet.pl składa się z prawników o szerokiej wiedzy prawniczej popartej bogatym doświadczeniem zawodowym. Jego działalności przyświeca ambicja i zarazem marzenie, aby zostać osobistym doradcą prawnym dla wielu kobiet z różnych stron Polski oraz stworzyć przyjazne miejsce, w którym będzie im łatwej i raźniej zwalczać trudy życia codziennego, jakie napotykają w sferze prawa. W świetle tej idei powstał pierwszy Lexsklep dla kobiet (https://prawokobiet.pl/sklep/), dzięki któremu – nie wychodząc z domu – można skorzystać ze wsparcia prawnego, wykupując przy tym niezbędne usługi prawne, pakiety obsługi prawnej itp. W ramach projektu raz w miesiącu realizowane są bezpłatne konsultacje prawne (online i offline) dla kobiet z całej Polski oraz szkolenia prawne z różnych aspektów prawa – na stronie www.prawokobiet.pl znajduje się formularz zapisów.

W ramach projektu powstała grupa wsparcia dla kobiet o nazwie Porady prawne dla kobiet – grupa, w której, jak mówi Ewelina Miśko-Pawłowska: „wspólnie rozwiązujemy codzienne wyzwania prawne, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Wspieramy się!”.

Kobieta znajduje się w centrum zainteresowań projektu www.prawokobiet.pl, dlatego to właśnie z myślą o niej powstał serwis. Potrzeby kobiet są motorem działania zespołu prawokobiet.pl, zainspirowały one też Ewelinę Miśko-Pawłowską do organizacji akcji: TAK! Jestem SuperWOMAN, o której szczegółach można przeczytać na stronie prawokobiet.pl.

 

Ewelina Miśko-Pawłowska – radca prawny, mediator; przez ponad 13 lat zarządzała działem prawnym w jednej w największych kancelarii windykacyjnych w Polsce. Zasiadała w radach nadzorczych spółek z branży finansowej. Od kilku lat z powodzeniem prowadzi Kancelarię Prawną Miśko-Pawłowska i Wspólnicy sp.k., w której pełni funkcję komplementariusza. Dzięki rozwinięciu zainteresowań z zakresu psychologii, doświadczeniu w wieloletniej pracy z ludźmi oraz ukończeniu Studium Mediacji stała się ekspertem w zakresie rozpoznawania i rozwiązywania sytuacji konfliktowych oraz w łagodzeniu i rozwiązywaniu sporów jako mediator Ośrodka Mediacji przy OIRP Wrocław. Będąc trenerem z zakresu tematyki prawnej, przeprowadziła wiele szkoleń z dziedziny aspektów prawnych, w tym windykacji należności, procedury cywilnej i postępowania egzekucyjnego.

Jest założycielką i redaktorem naczelnym pierwszego w Polsce portalu prawnego przeznaczonego dla kobiet: www.prawokobiet.pl, któremu przyświeca misja motywowania kobiet do zadawania trudnych pytań, dociekania rozwiązań i wspierania się na co dzień specjalistyczną wiedzą prawną. Projekt Eweliny Miśko-Pawłowskiej ma na celu budować świadomość prawną Polek, dawać im przekonanie, że mogą więcej i powinny zawalczyć o swoje prawa.

Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą dwójki upartych urwisów. Ładuje baterie, odkrywając nieznane jej dotąd miejsca, relaksuje się, czytając dobrą powieść lub uprawiając spinning. Radość czerpie, spędzając czas ze swoimi trzema chłopakami. Nigdy się nie nudzi, wszędzie szuka czegoś, co byłoby inspirujące. Kocha życie i stara się przeżyć je jak najpiękniej.

 

WYWIAD

Posłuchaj wywiadu z Eweliną Miśko-Pawłowską.
Masz pytanie? Chcesz, aby Ewelina Miśko-Pawłowska podzieliła się swoją ekspercką wiedzą na najbliższym spotkaniu klubowym?
Napisz do nas i powiedz nam o swoich pomysłach na współpracę z Eweliną!

SZKOLENIA CZERWONEJ SZPILKI

Umów się na konsultację biznesową online z Magdaleną Szewczuk | 1h

500 PLN

Chcesz dowiedzieć się, czym jest Czerwona Szpilka i jak możemy pomóc Tobie i Twojemu biznesowi wznieść się na wyższy level? Potrzebujesz wsparcia z zakresu marketingu, public relations i budowania marki osobistej? Albo najzwyczajniej w świecie chciałabyś należeć do wyjątkowej społeczności kobiet, które się wspierają i motywują?

NAPISZ DO NAS i umów się na wirtualną kawę, a kto wie – może wyjdzie z tego coś fajnego?