W ubiegłym roku motywowałyśmy Was od czerwca w każdy poniedziałek rano na naszym fanpage’u na Facebooku. Teraz postanowiłyśmy zebrać te cytaty w jedno miejsce, jako mocna dawka inspiracji i motywacji, gdy tylko najdzie Cię taka potrzeba.

Wśród wszystkich publikowanych przez nas złotych myśli wyłoniłyśmy także tę jedną, która spodobała Wam się najbardziej! Znajdziesz ją na samym końcu zestawienia 😊 Do każdej dodałyśmy kilka słów komentarza, aby rozwinąć zawartą w niej pigułkę. Poniżej prezentujmy listę cytatów – niech dodadzą Ci kopa i siły w tym nowym 2019 roku!

Za dwadzieścia lat będziesz bardziej żałowała tego, czego nie zrobiłaś, niż tego, co zrobiłaś” – Mark Twain

Żyj intensywnie, aktywnie i nie bój się działać! Bierz z życia jak najwięcej, ale to nie znaczy – nieodpowiedzialnie i bez planu.
Jeśli wahasz się przy decyzjach, które mają zaważyć na Twoim działaniu lub jego braku, to zawsze wybieraj działanie.
Nie ma osób, które nie ponoszą porażek, a błędów nie popełnia się wtedy, gdy się nic nie robi.
Tylko pytanie, czy chcesz być tylko obserwatorem swojego życia, czy chcesz brać w nim aktywny udział?
Decyzja zawsze należy do Ciebie 😊


Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione” – Nelson Mandela

Ile razy rezygnowałaś z czegoś, bo wydawało Ci się to… nieosiągalne…?
A ile razy potem pomyślałaś sobie, że jednak mogłaś zaryzykować? Albo zobaczyłaś, że komuś innemu jednak się to udało?
Dlaczego tak rzadko pamiętamy o tym, że wszystko w życiu zależy od nas samych?
Owszem, może być trudno, czasem nawet wyczerpująco, ale – nie oceniajmy, czy coś jest możliwe lub nie przed podjęciem jakiejkolwiek próby osiągnięcia tego!


Kto myśli o problemach – ma problemy, kto myśli o rozwiązaniach – ma rozwiązania” –  Nikolaus B. Enkelmann

Nie rozwiążesz problemów, powtarzając jak mantrę “mam problem, mam problem”, ponieważ karmisz się jego posiadaniem, a Twój umysł nastawia się na to, żeby go mieć…
Co w takim razie należy zrobić?
Lepiej zacząć sobie powtarzać – “szukam rozwiązania, szukam rozwiązania”. Umysł skupi wtedy swoją uwagę na narzędziach, które przydadzą Ci się w danej sytuacji, aby rzeczywiście problem rozwiązać.


Jest tylko jeden sposób na uniknięcie krytyki: nic nie robić, nic nie mówić i być nikim” –  Arystoteles

Krytyka konstruktywna lub taka, która zostaje wypowiedziana w dobrej wierze – jest potrzebna. Często nie widzimy wszystkich konsekwencji naszych działań, ponieważ może brakować nam dystansu lub po prostu – nie wiemy wszystkiego…
To, co jest widoczne z naszej pozycji, może zupełnie inaczej wyglądać z perspektywy otoczenia, dlatego warto wysłuchać innych i rozmawiać ze sobą!


Nie znajdziesz pasji, zadowalając się małymi rzeczami, żyjąc poniżej tego, co naprawdę jesteś w stanie osiągnąć” –  Nelson Mandela

Stawianie sobie wysokiej poprzeczki zwiększa mobilizację i pozwala więcej w życiu osiągnąć. Gdy nie wychodzisz nigdy ze swojej bezpiecznej przestrzeni i zadowalasz tym, co nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku, nie wiesz nawet na ile Cię stać i jak daleko sięgają Twoje możliwości. Nie dajesz sobie szansy na marzenia, które zawsze będą dla Ciebie abstrakcją nie do osiągnięcia.


Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce” – Daniel Webster

Jeśli myślisz, że Twoje marzenia i cele, jakie sobie stawiasz, nic już nie wniosą, bo: ktoś już robił takie rzeczy, to już raz zostało wymyślone, nie będziesz pierwszą osobą, która to osiągnie… To przestań 😊.
Wszystko zawsze można zrobić lepiej, bardziej, szybciej, dokładniej lub po prostu – inaczej!
Zobacz, ile ludzi rocznie wchodzi na wierzchołek Everestu, a tam naprawdę może nie być miejsca. Nie powstrzymuje ich to jednak przed spełnieniem marzenia.
Bądź jak zdobywca i pnij się na swój wierzchołek!


Nie znam klucza do sukcesu, ale kluczem do klęski jest próba zadowolenia wszystkich” –  Bill Cosby

Niestety w życiu wielu rzeczy nie da się pogodzić ze sobą, jesteśmy zmuszeni do ciągłych wyborów i czasem mogą one dotyczyć także osób trzecich. Na pewno nie zadowolimy wszystkich, choćbyśmy stracili na tym swoje zdrowie.
Pamiętaj!
Cokolwiek nie robisz, zawsze znajdą się osoby, które będą oczekiwać czegoś innego…


Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie. Musimy być pewne, że mamy do czegoś talent…” – Maria Skłodowska-Curie

A jak jest z Twoją wiarą w siebie i swoje możliwości?
Jest na odpowiednio wysokim poziomie? Czy może czujesz się czasem jak szara myszka w swojej własnej skórze?
Każda z nas może być w jakimś temacie ekspertem , pewnie już w jakimś nawet jesteś i może sama nie zdajesz sobie z tego sprawy? Czas podnieść głowę i pójść po sukces! Myślisz, że nie masz żadnego talentu? Nic bardziej mylnego!
Nie trać wiary i sięgaj po więcej, bo zawsze możesz więcej niż przypuszczasz.


Człowiek, który umie żyć w harmonii z samym sobą, jest szczęśliwy” –  Oscar Wilde

Gdy nie jesteśmy spójni w swoich działaniach z tym, co czujemy wewnętrznie, ten brak harmonii może mieć naprawdę negatywne skutki!
Zaczyna się zwykle od wewnętrznej irytacji, która trwa przewlekle i nie rozumiemy, czym jest spowodowana. Kiedy stan ten będzie się pogłębiał, zaczniemy odczuwać dolegliwości fizyczne, takie jak np. bóle głowy, zmęczenie, dolegliwości przewodu pokarmowego, skutki stresu…
Chyba więc warto zajrzeć w głąb siebie i zadać sobie pytanie o swoje potrzeby i oczekiwania – względem życia, otoczenia i planów.


Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na bycie kimś, kim nie jesteś” –  Steve Jobs

Jak często zdarza Ci się dopasowywać do określonych norm i standardów, mimo że tak naprawdę wcale ich “nie czujesz”?
Nie udawajmy przed nikim ani niczym nikogo innego niż jesteśmy! Osobą, która najbardziej straci na tym, będziesz Ty sama, a zobaczysz, że otoczenie z czasem dopasuje się do Ciebie.
Czujmy się dobrze we własnej, niepowtarzalnej skórze – życie jest jedno!


Nic nie jest podawany na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się, jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi” –  Michael Jordan

Zawsze działaj!
Nigdy nie wiesz, jaką masz szansę na pokonanie przeszkody, jeśli tego nie spróbujesz!
Odpowiednie myślenie jest połową sukcesu – nastaw umysł na szukanie rozwiązań, nie poddawaj się i nie pogrążaj w rozżaleniu.
Bądź odważna!
Walcz!


Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu” –  Mark Twain

Prawdą jest, że często poddajemy się jeszcze w przedbiegach, przed właściwym startem. Czasem posłuchamy “dobrych rad” od innych, a czasem same w siebie nie wierzymy.
Jeśli nie masz wiedzy na bazie własnych doświadczeń, to po prostu nie możesz wiedzieć, czy plan się powiedzie. Musisz podjąć to ryzyko, jeśli chcesz coś zmienić lub się rozwinąć…
Pozwól wyrastać swoim skrzydłom i słuchaj własnych potrzeb i intuicji, a zajdziesz dalej niż innym się będzie wydawać!


Rób to, co uważasz za stosowne. I tak zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa inaczej” – Michelle Obama

Na co dzień musimy mierzyć się z krytyką z każdej strony. Stara prawda mówi, że “i tak każdemu nie dogodzisz”. Szkoda tracić czas na skupianie się na wszystkich dookoła, by zapomnieć o samej sobie.
Żyjemy w społeczeństwie i czasem musimy dostosować się do panujących w nim reguł, ale kiedy tylko możemy, słuchajmy swojego wnętrza i swoich potrzeb.
Żyjmy ze sobą w zgodzie – reszta to zaakceptuje bądź nie. Ale to już nie nasza sprawa 🙂.


Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł” – Robert Kiyosaki

jeśli chcesz stać się mistrzem w danej dziedzinie lub branży, to powinieneś wzorować się na osobach, które już ten poziom osiągnęły.
Dlaczego mamy słuchać “dobrych rad” osób, które nawet nie zbliżają się do tego, o czym my marzymy? Przecież one w ogóle nie wiedzą, czy ich zdanie jest właściwe, bo to są tylko ich PRZYPUSZCZENIA.
Warto pamiętać o tym i zwracać uwagę kogo i o co się radzimy…


Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się” – Johann Wolfgang Goethe

Wiesz, że naszą siłę mierzy się ilością upadków i porażek?
Czym ich więcej – tym jesteś odporniejsza, bardziej doświadczona i siłą rzeczy – więcej zniesiesz.
Warunek jest tylko jeden – POWSTAŃ PO KAŻDYM UPADKU!
Wszechświat nie lubi pustki, musisz dawać energię, by zyskać energię. Każdy Twój upadek to kolejny pakunek w bagażu doświadczeń.


Nigdy nie marnuj czasu, próbując wytłumaczyć kim jesteś, ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć” – Dream Hampton

Wiesz, co jest najlepszą metodą, na osiąganie założonych sobie celów?
Uparte dążenie do celu, determinacja i nie oglądanie się na innych.
Słyszysz nieraz słowa krytyki i docierają do Ciebie próby naprowadzenia Cię na czyjąś “słuszną” drogę?
Pamiętaj!
Jedyna słuszna droga, to ta wybrana przez Ciebie i ta, która Ciebie doprowadzi do realizacji planu.


Nigdy nie jest za późno – za późno by zmienić swoje życie, za późno by być szczęśliwym” – Jane Fonda

Często powtarzasz, że mogłaś zrobić coś wcześniej? Że gdybyś była młodsza? A co – jeśli za 5 lat pomyślisz, że gdybyś zaczęła 5 lat temu, czyli teraz?
Posłuchaj… Nie wiesz, ile masz czasu do przeżycia, bo tego nikt po prostu nie wie. Ale to, co możesz z nim uczynić, zależy tylko od CIEBIE. Wiesz, że ludzie w obliczu śmierci najbardziej żałują tego, czego właśnie nie zrobili?
Nie pozwól, by Tobie w ostatnich chwilach też towarzyszyły takie myśli, ale zadbaj już dziś, by to były niesamowite wspomnienia!


Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń” – Eleanor Roosevelt

Każda z nas walczy codziennie o siebie. O swoje marzenia, cele, godne życie i po prostu szczęście
Jak na długodystansowym biegu, jakim bez wątpienia jest życie, nie stracić wiary i nadziei na realizację tego wszystkiego?
Gdy jesteś o czymś naprawdę mocno przekonana, nikt nie musi Cię motywować. Wtedy Ty sama wiesz, co i kiedy masz robić. Czasem ta siła, co nas napędza, jest głównym powodem, dlaczego coś nam się udaje lub nie.
Eleanor była bardzo wpływową kobietą, sprzeciwiała się także swojemu mężowi, gdy był prezydentem w Stanach Zjednoczonych. Wiary jej nie brakowało na pewno. Podążaj za jej przesłaniem, by Tobie też nie zabrakło.


Jedyną osobą, którą jest Ci przeznaczone się stać, jest ta, którą zdecydujesz się być” – Ralph Waldo Emerson

Tak często zdarza nam się obwiniać innych lub „sytuacje” za nasze własne wybory.
Każde wydarzenie Cię kształtuje. Tak samo jak każda Twoja decyzja i postawa.
Dlatego:
– zawsze bądź sobą
– podejmuj decyzje dla siebie i za siebie!
– dbaj o siebie i swoje dobre samopoczucie
– karm duszę i umysł pozytywnymi myślami.
Nie jest też ważne, z iloma negatywnymi sytuacjami musiałaś się mierzyć. Każda z nas takie pokonuje na swojej drodze, ale ostateczna decyzja – kim jesteś i będziesz – należy tylko do Ciebie.


Tylko ci, którzy nie boją się wielkich klęsk, mogą odnieść wielkie zwycięstwa” – Robert Kennedy

Odwaga to podstawowy element podejmowania decyzji. To właśnie od niej zależy, czy zdecydujesz się zaryzykować, czy będziesz wolała się wycofać.
W codziennych małych sprawach możesz nie zauważać jej wpływu na Twoje czyny, ale zauważysz na pewno, gdy przyjdzie Ci podjąć decyzję związaną z dużo większym ryzykiem. Czym więcej będziesz chciała osiągnąć, tym więcej takich wyborów przed Tobą.
Zazwyczaj im większe ryzyko tym bardziej spektakularny może być sukces. Więc nie bój się mierzyć wysoko, jeśli marzysz o szczycie.


Jeśli nie lubisz czegoś, zmień to. Jeśli nie możesz tego zmienić, zmień swoje nastawienie” – Maya Angelou

WSZYSTKO JEST W TWOJEJ GŁOWIE…
Być może słyszałaś już to stwierdzenie, być może – nie raz. Dlaczego to takie ważne, by o tym pamiętać i być tego świadomą?
Ponieważ w skrócie – od tego zależy nasze szczęście. Jeśli nie możemy czegoś zmienić, to zawsze możemy popracować nad swoim myśleniem o danym temacie.
Podobno mężczyźni są w życiu o wiele bardziej wyluzowani, bo nie roztrząsają się nad sprawami, na które nie mają wpływu. I w tej dziedzinie, po prostu warto wziąć z nich przykład 😉. Życie to płynący statek, więc nie zapominaj być kapitanem na tym okręcie.


Nie ma nic złego w świętowaniu sukcesu, ale ważniejsze jest wyciągnięcie nauki z porażki” – Leo Burnett

Nie warto karmić złej energii i załamywać się niepowodzeniami, bo każde z nich coś nam w życiu daje.
Cenną LEKCJĘ! I to taką, której nie zastąpi wiedza z żadnej książki, ponieważ to, co przeżyjemy na własnej skórze, lepiej zapamiętamy i dokładniej przeanalizujemy.
Uczmy się doceniać także nasze małe niepowodzenia – one bardziej nas kształtują niż sukcesy!


Człowiek, który goni dwa zające, nie złapie ani jednego” – Konfucjusz

Jak często próbujesz godzić ze sobą zadania, które czasem się wzajemnie prawie wykluczają lub pożerają wręcz niesłychanie dużo czasu? Jaki będziesz mieć tego efekt?
Dwa razy wydłuży Ci się czas realizacji obu kwestii… i prawdopodobnie nie będą zrealizowane one na najwyższym poziomie.
Dlatego ludzie sukcesu, uczeni i przedsiębiorcy mówią zgodnie: nie łap dwóch srok za jeden ogon! W tym wypadku działanie “po kolei” wbrew pozorom przyspieszy osiągnięcie zamierzonych efektów. Ile dasz z siebie skupienia na jedną z nich – tyle uda Ci się osiągnąć.
Niby czasem o tym pamiętamy, ale i tak pędzimy, licząc na to, że będziemy mieć wszystko naraz 😉.


Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota” – Leo Burnett

To, po co sięgamy, bezpośrednio wpływa na to, co zdobędziemy! Dlatego właśnie warto zawsze mierzyć wyżej i dalej.
Myślisz, że na coś Cię nie stać?
Uwierz nam – granicę wyznaczasz Ty, Twoje nastawienie i Twoja wiara.
 Bądź odważna w swoich planach i marzeniach. Tylko nieustannie próbując, możesz osiągnąć cel 😊.


Pudłujesz 100% strzałów, jeśli w ogóle ich nie wykonujesz” – Wayne Gretzky

Trochę tak jest, że zdarza nam się zakładać niepowodzenie w wielu kwestiach, zanim w ogóle przymierzymy się do metaforycznego “strzału”. Wyobrażając sobie porażkę, łatwo rezygnujemy z obranego kierunku i w ten sposób nigdy nie dowiadujemy się, co by się zdarzyło, gdybyś spróbowała oddać strzał.
Może czas zacząć wyobrażać sobie trafiony cel zamiast pudło?
Dopóki nie spróbujesz, masz gwarancję, że nie trafisz 😉.


WASZ ULUBIONY:

Twoje życie staje się lepsze tylko wtedy, gdy Ty stajesz się lepszym” – Brian Tracy

Wszystko, co nam się codziennie przytrafia, jest kwestią naszych decyzji, ale także tego z jakim nastawieniem podchodzimy do różnych spraw 💗. Będąc dobrym człowiekiem, z życzliwym nastawieniem do innych i uśmiechem płynącym z serca – przyciągniemy do siebie podobnych ludzi.
To, co wyślemy, wróci do nas ze zdwojoną siłą, a nasza codzienność nie będzie skażona żalem, złością, smutkiem lub zawiścią 😊.
Wszystko jest energią – twórzmy pozytywne wibracje!

Prawda, że pięknego wyboru dokonałyście? Wcale nas nie dziwi, że akurat ten cytat spodobał Wam się najbardziej. Życzymy Wam, żeby zawsze rozświetlał Wasze serca i motywował do stawania się lepszymi.

Jakie Ty byś cytaty umieściła w swojej TOP czołówce? Hmm?

Czerwona Szpilka