Kobiety i ich biznesy – wywiad z Magdaleną Zachariasiewicz

4 lipiec 2017 | KOBIETY I ICH BIZNESY | 2 Komentarze

Bohaterka kolejnego wywiadu z cyklu „Kobiety i ich biznesy” jest przykładem kobiety pełnej determinacji i wiary we własne marzenia, mimo wielu przeciwności losu. Na swoim przykładzie pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych i mimo niesprzyjających okoliczności oraz braku poparcia własnych wyborów wśród najbliższych udowadnia, że można i warto podążać ścieżką swoich marzeń. Poznajcie Magdalenę Zachariasiewicz, instruktorkę tańca, choreografkę oraz właścicielkę Klubu Tańca EXTRA, która za pomocą tańca pomaga wydobyć ludzkie, ukryte „ja”, a swoją postawą inspiruje do pracy nad sobą i walki o własne marzenia.

Podczas panelu “Biznes z pasją” podczas konferencji Ladies Every Day mówiłaś, że tańcem zajmuje się Pani od 28 lat. W jaki sposób narodziła się w Tobie pasja do tańca?

Na kurs tańca do Domu Kultury w Jaworze trafiłam przypadkowo. Na słupie informacyjnym wisiał plakat o naborze na kurs tańca. Przeczytałam i mając zaledwie 11 lat wiedziałam, że muszę tam się dostać. Kurs ukończyłam i wygrałam turniej kończący ten etap edukacji. Wygrana była biletem do prawdziwego klubu tańca „Roman” w Jaworze.

Jakie największe przeszkody musiałaś pokonać, aby być dziś uznaną tancerką i instruktorką?

Największą przeszkodę stanowiły pieniądze na lekcje tańca, stroje, wyjazdy na turnieje. Moim ukochanym sponsorem była babcia.
Jako nastolatka zarabiałam pieniądze sprzątając, a później ucząc tańca dzieci.
Kolejną przeszkodą stał się brak poparcia i uznania ze strony moich rodziców. Uważali, że powinnam się zająć tylko studiami (nie związanymi z tańcem). Skończyłam Akademię Rolniczą we Wrocławiu z dyplomem magistra inżyniera Rolnictwa, Wycenę Nieruchomości, oraz Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne. Na Uniwersytecie Wrocławskim ukończyłam Biologię. Dzięki Bogu chociaż jeden kierunek ukończyłam dla siebie z tytułem instruktora w tańcu sportowym na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku… Akceptacji i uznania ze strony rodziców nigdy nie otrzymałam.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w tańcu oraz w pracy jako instruktor i choreograf?

Najważniejsi są LUDZIE i ich PRAGNIENIA. Dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i doświadczeniu mogę spełnić ich niektóre marzenia. Energia, którą dostaję od moich studentów jest najlepszym paliwem do działania w pracy.

Czym inspirujesz tworząc swoje choreografie?

Tworząc choreografie dla par inspiruję się NIMI SAMYMI. Aby ją przygotować muszę poznać ludzi, którzy mają ją tańczyć. Ważne jest to, kim są, czym się zajmują, jakie mają charaktery… Wszystko odgrywa ważną rolę.
Przy spektaklach tanecznych jest inaczej. Najpierw szukam tematu. Zainteresować mnie może film, muzyka, wydarzenie, obraz… Dosłownie wszystko. Potem jest już tylko ciężka praca.

Co jest najtrudniejsze w pracy ze studentami?

W pracy z moimi studentami (najmłodsi mają 3 lata, najstarsi 79 lat,) absolutnie nie znajduję żadnego trudu. Ja kocham tę pracę. Trudne są czasem warunki. Np. maluchy po kilku minutach tańca potrafią odwrócić się na pięcie i pomaszerować do klocków….

Podczas wspomnianej wcześniej konferencji Ladies Every Day, poprowadziłaś warsztat “Ekspresja kobiecości”. Panie uczyły się, w jaki sposób poprawnie i powabnie chodzić w szpilkach. Co skłoniło Cię do stworzenia w swojej ofercie właśnie takiego warsztatu?

Moje obserwacje sposobu poruszania się kobiet w różnych wieku skłoniły mnie do stworzenia programu „Ekspresja Kobiecości – sztuka gracji poruszania się w szpilkach”. Wiele kobiet zwyczajnie nie ma wiedzy na temat techniki pięknego poruszania się. Wystarczy trochę teorii, wiele praktyki i można oczarować wszystkich.

Kto według Ciebie może rozpocząć przygodę z tańcem? Na co należy się przygotować, decydując się na taki krok?

Taniec to połączenie sztuki i sportu. Rozpocząć taką przygodę może absolutnie każdy, bez względu na wiek. Taniec uczy współpracy, zdrowej rywalizacji, dyscypliny. Pozwala nam odnaleźć utracone lub zakopane głęboko emocje. Umożliwia konfrontację z samym sobą. Na co należy się przygotować? – na lawinę radości z odkrywania siebie na nowo.
Taniec to idealna terapia dla par z problemami w związku.

Twoje doświadczenie zawodowe jest naprawdę imponujące. Byłaś twórczynią i organizatorką pokazów tańca, pokazów mody, turniejów, programów telewizyjnych oraz wyborów miss. Który z dotychczasowych projektów zapadł Ci szczególnie w pamięci i dlaczego?

Najpiękniej wspominam przygotowania do projektu w Gutowie w czerwcu 2014 roku. Zleceniodawca był całkowicie pochłonięty przygotowaniami. Występy objęte były całkowitą tajemnicą do samego końca. Tańczyliśmy w przepięknym pałacu w Gutowie, w bajkowej scenerii.

Oto efekty:


Co wpłynęło na Twoją decyzję o założeniu własnej działalności?

Druga szansa od Boga na zmianę życia. Wypadek samochodowy w kwietniu 2006 roku. Przeżyłam i zrozumiałam, że nie ma czasu na odkładanie marzeń na „kiedyś”. Założyłam szkołę tańca.

Co cenisz sobie w biznesie najbardziej?

Niezależność pod każdym względem.
Radość z tego, że rozwijam pasję i jeszcze mi za to płacą.

Jakimi cechami Twoim zdaniem powinna wyróżniać się kobieta sukcesu?

– poczucie własnej wartości
– niezależność
– przedsiębiorczość
– umiejętność cieszenie się życiem
– zdrowy upór

Jakie wskazówki dałabyś kobietom, które dopiero zastanawiają się, którą życiową drogę wybrać?

Zastanów się, jaki masz talent i rozwijaj go!!!!

Co powinna zrobić osoba, która tak jak Ty chciałaby profesjonalnie zająć się tańcem?

Jeśli to osoba w wieku 5- 25 lat to proponuję wybrać dobrych i mądrych trenerów oraz dużo pracować. Osobom starszym polecam inną profesję, ponieważ ścieżka do tańca zawodowego jest długotrwała.

Dziękujemy za wspaniałą rozmowę!

 

Magdalena Zachariasiewicz

Magdalena Zachariasiewicz

Właścicielka szkoły tańca: "Klub Tańca Extra"

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

2 komentarze

  1. Holly

    Motywująca postać i jej historia. Jak czytam to zaraz mam ochotę działać.

    Odpowiedz
  2. Karolina / Nasze Bąbelkowo

    Wspaniała historia. Szkoda, że czasami aż takiego dotkliwego kopniaka trzeba dostać, żeby zacząć spełniać marzenia…Cale szczęście wszystko dobrze się skończyło! – trzymam kciuki za dalsze sukcesy 🙂

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *