Ania ceni sobie niezależność, rozwój osobisty i otwartość umysłu. Jest pracowita, konsekwentna i idzie przez życie z uśmiechem na twarzy. Jest właścicielką firmy „FINANSOWANIE WROCŁAW”, która zajmuje się doradztwem i pośrednictwem finansowych, skutecznie doradza klientom w zakresie kredytów hipotecznych, firmowych oraz gotówkowych. Jest nieocenionym specjalista w zakresie leasingu pojazdów, maszyn i urządzeń.  Jak sama twierdzi – jest prawdziwą szczęściarą.

Rozmawiamy dzisiaj z Anną Ołdak.

Aniu, jak wyglądała Twoja ścieżka zawodowa do otworzenia swojej firmy? 

Karierę zawodowa rozpoczęłam bezpośrednio po maturze. Chciałam już pracować, więc połączyłam studia zaoczne z pracą w korporacji. Miałam wtedy 19 lat i pracowałam na stanowisku Asystentki Zarządu w dużej firmie. Była to niezwykle stresująca praca pod ciągłą presją, spotkało mnie mnóstwo nieoczekiwanych zadań i problemów, a wynagrodzenie było stosunkowo małe. Niestety, młodym osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku pracy, nie płacą dużo. Chciałam się uczyć, zdobywać doświadczenie i poznawać inspirujących ludzi, więc musiałam od czegoś zacząć. Nie była to może praca moich marzeń, ale dzisiaj już wiem, że było to najlepsze i najcenniejsze doświadczenie w życiu zawodowym, jakie mogło mi się przytrafić! Zdobyłam niesamowitą wiedzę, poznałam dynamikę jaka panuje w pracy, nauczyłam się pokonywać trudności – dzięki temu nie ma dziś dla mnie rzeczy niemożliwych i wiem, że ze wszystkim sobie poradzę. Każda młoda dziewczyna powinna wiedzieć, że pierwsze doświadczenia związane z pracą nie należą do najłatwiejszych, ale naprawdę warto przez to przejść.

Dlaczego zdecydowałaś się być sama sobie szefem? 

W pewnym momencie miałam już dość kreowania mojej osoby przez pryzmat osoby nadzorującej. Czułam, że nie mogę się rozwijać tak, jakbym tego chciała, ponieważ zawsze była nade mną osoba, która gdzieś tam mnie blokowała. A ja uwielbiam organizować i układać procesy. Niesamowitą przyjemność sprawia mi zarządzanie zadaniami i przedsięwzięciami. Stwierdziłam, że muszę to zmienić, bo po prostu marnuję swój potencjał! Bałam się jednak, że założenie własnej działalności będzie wiązało się z problemami natury finansowej – brak zleceń, brak dochodów. Zupełnie niepotrzebnie!  

Jak się okazuje, kiedy masz pomysł i jesteś w tym dobra, a także wkładasz mnóstwo serca w swoją pracę, to prawdopodobieństwo niepowodzenia jest bardzo niskie! Chodzi o to, aby angażować się całym sobą. Ważne są również szkolenia, uczestnictwo w konferencjach, spotkaniach networkingowych, śniadaniach biznesowych (jakie organizuje np. Czerwona Szpilka 🙂 ) i innych spotkaniach, na których poszerzasz swoją wiedzę i poznajesz fascynujących i inspirujących ludzi. 

Teraz jestem sama swoim szefem i czuję się fantastycznie! W końcu mogę realizować wszystko tak jak chcę i kiedy chcę. Jestem odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu!

Finansowanie Wrocław… Jakie rozwiązujesz problemy? Kto może się do Ciebie zgłosić?

Rozwiązujemy problemy… finansowe! Nasza firma oferuje bezpieczne finansowanie w oparciu o umowę leasingu, pożyczki lub kredytu. Staramy się idealnie dopasować ofertę do potrzeb, dzięki współpracy z wieloma firmami Leasingowymi i Bankami. Dostosowujemy się do klienta, aby dotrzeć do niego w dowolne miejsce, bez konieczności wychodzenia z biura czy też domu. Wspieramy i pomagamy każdemu, na każdym etapie trwania umowy. Finansujemy zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorców, którzy posiadają swoje firmy. Pomagamy w zakupie nowego mieszkania, usprawniamy płynność finansową, poszerzamy majątek firmy, a także pomagamy uzyskać gotówkę na dowolny cel, lub spełnianie marzeń. Każda osoba może się do nas zgłosić, aby porozmawiać o jego potrzebach i możliwościach – nie koniecznie zawsze kończy się to współpracą.

Specjalizujecie się w leasingach, ale z autami łączy Cię coś jeszcze. Opowiesz o tym?

Kocham motoryzację!!! Od dzieciństwa siedziałam z wujkiem w garażu, przypatrując się jak naprawia samochody i wymienia różne części. Jest w tym coś niesamowitego. Już wtedy wiedziałam, że w przyszłości chcę mieć do czynienia z autami. Na szczęście mój mąż też uwielbia motoryzację, dlatego postanowiliśmy otworzyć serwis samochodowy wraz z wulkanizacją. Zrobiliśmy to z uwagi na swoje pasje oraz chęć poszerzania horyzontów. Był to strzał w dziesiątkę! Cudownie jest mieć coś wspólnego. Mamy świetnych mechaników, profesjonalny sprzęt, a jakość świadczonych usług porównywalna jest z serwisami fabrycznymi. Nasze ceny są ogólnodostępne dla każdego. Uwielbiamy z mężem poznawać nowych ludzi i chętnie doradzamy w różnych kwestiach. Cenimy sobie długotrwałe relacje, dlatego dla klubowiczek Czerwonej Szpilki przygotowaliśmy specjalne, wyjątkowe rabaty 🙂

Co najbardziej lubisz w swojej pracy? Motoryzacja to niepopularny kierunek wśród kobiet.

Fanek motoryzacji jest naprawdę dużo! Kobiety coraz częściej uczą się o mechanice samochodów, same je naprawiają, a także biorą udział w wyścigach z takim samym zapałem, jak mężczyźni. Ja uwielbiam adrenalinę i wszystko co jest z nią związane – prędkość, ryk silnika, konie mechaniczne i zapach paliwa! Dzięki temu, czy realizuję temat finansowania dla klienta, czy obsługę serwisową, angażuje się w to całym sercem. Lubię aktywnie uczestniczyć w obsłudze klienta, dlatego chętnie doradzam w wyborze odpowiedniego serwisu, a także pomagam dopasować konkretne części do samochodu. Interesuje mnie to, czym ludzie kierują się wybierając nowy samochód, co lubią, jakie mają potrzeby, a także czego oczekują od pojazdu. Cały czas poznaję ten fascynujący świat motoryzacji!

Z perspektywy czasu, jak oceniasz, co daje Ci prowadzenie własnej działalności?

Wolność! Wolność rozumiana jako nienormowany czas pracy (czyli możliwość dopasowania jej do mojego stylu życia), perspektywa nieograniczonego rozwoju, a także zarabianie w dziedzinach, które mnie pasjonują. Sama ustalam sobie priorytety, plan dnia i obowiązki. Mam realny wpływ na kierunek, w którym zmierza moja firma.

Jakie cechy Twoim zdaniem powinna wykazywać kobieta sukcesu?

Jedna z najważniejszych cech to zdecydowanie – bez gotowości do działania i odwagi nie osiągnie się spektakularnych efektów. Trzeba czasem wyjść poza swoją strefę komfortu i przetrzeć nowe szlaki. Ważna jest również otwartość umysłu na nowe, często szalone pomysły. Nie należy się zamykać i kierować się jedynie swoimi, bezpiecznymi pomysłami – warto słuchać innych, inspirujących osób. Jeżeli chcesz być na bieżąco z trendami, potrzebami jakie panują na rynku i mieć pewność, że dysponujesz najlepszymi narzędziami – nie zapominaj o rozwoju swojej osoby. Kobieta sukcesu powinna także iść przez życie z uśmiechem i podniesioną głową!

A co jest dla Ciebie największym sukcesem? Osiągnęłaś już go?

Osiągnęłam już największy sukces, jaki można sobie wymarzyć – mam wspaniałą rodzinę, cudownego syna i wyjątkowego mężczyznę z którym dzielę życie oraz pasje. Rodzina daje mi siłę i napędza mnie w codziennym działaniu. Mogę spełniać się zawodowo i rozwijać, bo wiem, że mam przy sobie osoby, które mnie kochają i mocno mi kibicują. Jestem prawdziwą szczęściarą! 🙂

Aniu, co jest Twoja największą pasją?

Przede wszystkim motoryzacja, która jest nie tylko jedną z moich największych pasji, ale również  sposobem na zarabianie. Fascynuje mnie również architektura wnętrz, czyli wszystko związane z urządzaniem domu i przestrzeni mieszkalnej. Niezwykle ważne jest dla mnie podróżowanie, dzięki któremu poznaję nowe kultury, obyczaje i smaki. Uwielbiam również gotować dla moich najbliższych i staram się robić to, kiedy tylko mam czas.

Jak odpoczywasz, gdzie lubisz spędzać swój czas wolny?

Każdy wolny czas staram się spędzać podróżując – jest to dla mnie najlepsza forma odpoczynku i relaksu. Już nie mogę się doczekać, kiedy razem z rodziną pojedziemy gdzieś daleko i będziemy zwiedzać nowe miejsca i świetnie się ze sobą bawić.

Myśl, która zawsze doda Ci sił? Jakiś złoty cytat?

Przede wszystkim nie załamywać się, gdy są gorsze momenty, tylko zastanowić się jak z nich wyjść, albo co zrobić aby zmienić obecną sytuację. Trzeba walczyć i iść do przodu! Jestem niepoprawna optymistką 🙂

 

Dziękujemy za wywiad!

Anna Ołdak

Anna Ołdak

Właścicielka firmy Finansowanie Wrocław Anna Ołdak


Podobne wpisy

DOŁĄCZ DO NAS NA INSTAGRAMIE!

@czerwonaszpilka
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

All rights reserved Czerwona Szpilka Magdalena Szewczuk 2019 | Project design SHABLON