Społeczność ambitnych kobiet a sukces w biznesie

20 listopad 2019 | CZERWONA SZPILKA RADZI | 0 komentarzy

W zależności od branży w jakiej pracujemy, w naszym otoczeniu jest więcej kobiet lub mężczyzn. Jaki ma to wpływ na nasz rozwój i ścieżkę kariery? Czy ma w ogóle jakiś wpływ?

Naukowcy z dwóch amerykańskich uniwersytetów – Uniwersytetu Notre Dame w stanie Indiana oraz Uniwersytetu Northwestern w stanie Illinois postanowili przeanalizować kontakty biznesowe i przebadali ponad 700 osób. Wynik badania był zaskakujący i zdecydowanie zaprzeczył stereotypowi mówiącemu, że kobieta kobiecie jest wrogiem.

Analiza relacji biznesowych pań na wyższych stanowiskach pokazała, że aż 75% z nich miała w swoim bezpośrednim otoczeniu kobiety, które również odnosiły sukcesy. Ważne okazało się również to, że nie były to tylko powierzchowne relacje nawiązane w mediach społecznościowych, lecz długotrwałe znajomości.

Ciekawym i ważnym w tej kwestii wynikiem badań było to, że kobiety, które pośród swoich znajomych miały podobną liczbę kobiet i mężczyzn lub przeważającą liczbę mężczyzn o wiele rzadziej awansowały. Jeśli zaś chodzi o mężczyzn, struktura siatki ich kontaktów nie ma wpływu na ścieżkę ich kariery.

Kobiece relacje w biznesie

Skąd bierze się siła kobiecej relacji? Oczywiście odpowiedź leży w naszym mózgu. Jest udowodnione, że przyjaźń między kobietami uwalnia oksytocynę, czyli hormon, który w dużym stopniu odpowiada za nasze potrzeby przywiązania i bliskości. Jest to pozytywna reakcja dla naszego organizmu.

Oznacza to, że kobiece relacje wywołują w naszym organizmie tylko dobre zachowania i dają możliwość poprawy nastroju, chęci rozwoju oraz co najważniejsze –  siłę i szansę na nowe, wyższe stanowiska.

Czerwona Szpilka i kobieca motywacja

W Polsce, na Dolnym Śląsku to Klub Czerwonej Szpilki jest miejscem, w którym kobiety związane z biznesem mogą  wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym. Organizując spotkania networkingowe, na których Klubowiczki wymieniają się kontaktami i doświadczeniem, dajemy możliwość rozwoju. Pomagamy właścicielkom firm, menadżerkom oraz niezależnym freelancerkom w budowaniu trwałych relacji biznesowych, promowaniu swojej działalności i podnoszeniu kompetencji.

Z badań wynika, że najlepsze relacje sprzyjające zdobywaniu wyższych stanowisk są między kobietami, dlatego zależy nam, aby w Klubie Czerwonej Szpilki było NAS – KOBIET jak najwięcej, aby każda, z każdą mogła dzielić się dobrą energią do działania.

Jesteś kobietą charyzmatyczną, która lubi się wyróżniać i ceni sobie luksus? Wejdź do świata Czerwonej Szpilki, w którym wspieramy rozwój kobiet sukcesu stawiając na work-life balance. Sięgaj po więcej, nawiązuj nowe relacje i dbaj o kontakty ze swoimi przyjaciółkami oraz współpracowniczkami.

Kibicujcie sobie nawzajem na drodze do sukcesu zawodowego!

O CZERWONEJ SZPILCE

Kobieta w czerwonych szpilkach jest, charyzmatyczna, ambitna i odważna w realizacji celów, a jednocześnie dumna ze swojej kobiecości. Codziennie przekracza swoje możliwości i chce być najlepszą wersją siebie. Chcemy, aby takich kobiet było jak najwięcej. Dlatego właśnie powstała Czerwona Szpilka – wyjątkowa społeczność, w której kobiety  mogą wspierać się w rozwoju zawodowym i osobistym.

SZPILKOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z działaniami Czerwonej Szpilki! Zapisując się do newslettera otrzymasz od nas darmowego e-booka: „30 pomysłów na posty – Facebook/ Instagram”.

Kategorie

Podobne wpisy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *